Mekanımızda Aralarında Ünlülerin de Olduğu Nezih İnsanlar Ağırlıyoruz

Mekanımızda Aralarında Ünlülerin de Olduğu Nezih İnsanlar Ağırlıyoruz Mekanımızda Aralarında Ünlülerin de Olduğu Nezih İnsanlar Ağırlıyoruz

Bebek Meyhanesi’nin İşletmecisi Ünlü DJ Teo Demir, yeni nesil meyhane anlayışının farkını Klass’a anlattı...  

Bebek’in en güzel yerinde yer alan ve misafirlerine sıcak bir ortamda keyifli vakit geçirme imkânı sunan Bebek Meyhanesi lezzetli mezeleri, özel ara sıcakları ve her yaşa hitap eden müzikleriyle yeni nesil meyhane anlayışının en güzel örneğini sunuyor. DJ Teo Demir’in işletmeciliğinde daha eğlenceli ve renkli bir hale gelen Bebek Meyhanesi pandemi döneminde kısıtlamaların kaldırılmasının ardından yeniden açıldı. Koronavirüs önlemlerinin eksiksiz bir şekilde uygulandığı mekânda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına da azami ölçüde uyuluyor. Dj Teo Demir’in dans şovları ve dj kabinindeki performansıyla unutulmaz günler yaşatan Bebek Meyhanesi’nin yeni dönemde misafirlerine vereceği hizmeti mekânın işletmecisi Teo Demir ile Klass okurları için konuştuk.

Bebek Meyhanesi olarak kısıtlamalarından ardından yeniden açıldınız. Burada aldığınız önlemler nelerdir?
Öncelikle girişte müşterilerimizin ateşleri ölçülüyor. Daha sonra HES kodları alınıyor. HES kodları alındıktan sonra misafirlerimizi masalarında yönlendiriyoruz. Masa mesafelerimizin arası bir buçuk metre. Hijyene çok dikkat ediyoruz. Saat sınırlaması olduğu için saat 14:00 ile 19:00 arasında hizmet verebiliyoruz. 18:30’da misafirlerimizi yolcu etmeye başlıyoruz. Hepimiz için zor bir süreç. Elbette sağlık her şeyden önemli. Elimizden geldiğince bütün tedbirlere uymaya çalışıyoruz.

“MEZELERİMİZ, ARA SICAKLARIMIZ VE ANA YEMEĞİMİZ “FİX MENÜ.”
Menünüzde neler bulunuyor?
Burası yeni nesil meyhane olduğu için 8 çeşit mezemiz ve 2 ara sıcağımız var. Ara sıcak olarak güveç yatağında özel bir otumuzu ve ciğer sotemizi servis ediyoruz. Ayriyeten karides yatağında da sunum yapabiliyoruz. Ana yemek olarak da karışık ızgara sunumlarımız mevcut. Bunun dışında limitsiz alkol servisimiz var. Mezelerimiz, ara sıcaklarımız ve ana yemeğimiz “fix menü.” Yemek yemek istemeyen misafirlerimize alakart servisimizi de açıyoruz.

Yeni nesil meyhanelerin diğerlerinden nasıl bir farkı var?
Eski meyhanelerde meyhane anlayışı çok daha farklıydı. İnsanlar sadece rakı keyfi yapmak ve muhabbet etmek için giderlerdi. Yeni nesil eğlencelerde ortam çok daha rahat, insanlar oturup yemeklerini yiyorlar. Gençlerle birlikte atmosfer çok daha farklı. Ağırlıklı olarak güncel müzikler çalıyoruz. Bunların dışında dj kabininde 80’ler, 90’lar çalıyoruz. Zaman zaman ben de dj kabinine giriyorum. Bazen misafirlerimizin istek parçalarını da çalabiliyoruz.

“DENİZE SIFIR BİR KONUMDA YER ALIYORUZ”
Buraya gelen misafirler nasıl bir ortamla karşılaşıyor. Onlara nasıl bir hizmet sunuyorsunuz?
İşletme bende olduğu için bütün müşterilerle tek tek ilgileniyorum. Bence Bebek’in en güzel yerindeyiz. Denize sıfır bir konumda yer alıyoruz. Bir tarafımız Boğaz’a bir tarafımız Bebek Caddesine bakıyor. Mezelerimiz yurt dışından gelen aşçımız tarafından özel olarak yapılıyor. Girit mezelerimiz var ve Osmanlı’ya özgü sunumlarımız var. Yapılır yapılmaz anında misafirlerimize servis ediliyor. İlerleyen dönemde menülerimize yenilerini ekleyebiliriz. Mekanımızda aralarında ünlülerin de olduğu çok nezih insanlar ağırlıyoruz.

 

Teo Demir