Manuel Terapi İle Ağrıları Azaltıp, Fiziksel ve Ruhsal Tedaviler Uyguluyorum

Manuel Terapi İle Ağrıları Azaltıp,  Fiziksel ve Ruhsal Tedaviler Uyguluyorum Manuel Terapi İle Ağrıları Azaltıp, Fiziksel ve Ruhsal Tedaviler Uyguluyorum

Hasan Selbi Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi Kurucusu Uzm. Fizyoterapist Hasan Selbi, merkezlerinin özelliklerini Klass’a anlattı...  

Uzman Fizyoterapist Hasan Selbi, Arnavutköy’de açtığı 4 katlı Hasan Selbi Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi ile danışanlarına bütüncül bir sağlık ve güzellik hizmeti veriyor. Kişinin ağrı duyduğu noktalara yönelik fizyoterapi hizmetinin yanı sıra reformer pilates, medikal cilt bakımı, holistik cilt bakımı hizmetleri veren Uzman Fizyoterapist Hasan Selbi, güler yüzlü ve ilgili ekibiyle danışanları hem fiziksel hem ruhsal olarak rahatlatarak merkezinden mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlıyor. Hasan Selbi Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi Kurucusu Uzman Fizyoterapist Hasan Selbi ile yeni merkezini bütün yönleriyle Klass okurları için konuştuk.

Hasan Bey, yakın zamanda Arnavutköy’de açılışını gerçekleştirdiğiniz ikinci şubenizde de danışanlarınıza fizyoterapi ve güzellik hizmeti sunuyorsunuz. Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
Dumlupınar Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun oldum. 2 yıl Gaziantep Üniversitesi’nde uzmanlık yaptım. Daha önce çeşitli hastanelerde tecrübe kazandığım Adana’da kendi kliniğimi açtım. Kliniğimiz 6 yıldır faaliyette. İstanbul bizim ikinci şubemiz oldu. Burada fizik tedavinin yanında estetik bakım hizmetini de ekledik. Son üç yıl Adana Demirspor Futbol Takımının baş terapisti olarak görev aldım. Buradaki merkeze geçiş yapmak için oradan ayrılmak zorunda kaldım ancak kulüple olan bağlarımı koparmıyorum. Bunların haricinde ünlü futbolcularla çalışıyorum. Başka branşlardan sporcularla da bağlantımız var. Bir fizyoterapist olarak yalnızca sporculara değil her kesimden insana hitap etmek istiyorum.

“İNSANLAR PANDEMİ SÜRECİNDE KENDİLERİNE BAKAMADI”
Böyle bir merkez açma fikri sizde nasıl gelişti?
İlk başta sadece fizyoterapi üzerine bir merkez açmak istedim. Daha sonrasında kız arkadaşımın tavsiyesiyle cilt bakımı ve estetik bölümlerini de ekledik. İnsanlar pandemi sürecinde kendilerine bakamadı. Kuaför ve güzellik merkezi gibi yerlere gidemediler. Biz de bu ihtiyaçlara cevap verebilmek adına bölümleri birleştirme kararı aldık. Ben fizyoterapist olarak manuel terapi, kişiye özel ağrılarına yönelik egzersiz yapıyorum. Bu özelliğimiz bizi ‘personal trainer’lardan ayırıyor.

Estetik ve fizyoterapi alanında ne tür hizmetleriniz var?
Merkezimizde medikal cilt bakımı ve holistik cilt bakımı uygulamalarını gerçekleştiriyoruz. Holistik cilt bakımında aromatik yağlarla terapi yaparak başlıyoruz. Belirli noktalara masaj dokunuşlarıyla kişiye hem cilt bakımı yapıyor hem de ruhunu rahatlatıyoruz. Merkezimizde otantik müziklerle huzur verici bir ortam sağladık. Pandemi döneminde hareketsiz yaşama alıştığımız için birçok insan kilo aldı. Kilo vermek için hareketli bir yaşam tarzına geçiş yapmamız lazım. Hareketsiz yaşamdan bir anda hareketli yaşama geçiş yapınca sakatlık riski ortaya çıkıyor. Biz danışanlarımızın bu sorununu da diyetisyen desteği ile çözüyoruz. Bünyemizde çalışan reformer pilates hocamız var. EMS cihazımızı da danışanlarımızın hizmetine sunduk. Ayriyeten bölgesel incelmede kavitasyon cihazımız bulunuyor. Bu şekilde komplike, bütün birimlerimizin birbiri ile iletişim halinde olduğu bir merkez kurduk. Buradaki amacımız bize gelen vatandaşlarımızın daha çok hizmeti aynı anda alabilmesi.

“ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ ÇOK GÜLER YÜZLÜ VE İLGİLİLER”
Sizi diğer merkezlerden ayıran özellikleriniz nelerdir?
Birçok merkez ya estetik olarak ya da sağlıklı yaşam olarak hizmet veriyor. Biz bu iki hizmeti de bünyemizde bir araya getirdik. En büyük farkımız bu. Cihazlarımızın hepsi son teknoloji. Kullandığımız ürünler son derece kaliteli. Merkezimiz çok güzel bir konumda. Ulaşımı kolay bir noktada yer alıyoruz. Çalışma arkadaşlarımız da çok güler yüzlü ve ilgililer. Buraya gelen kişi hem ruhen rahatlıyor hem de cildini güzelleştiriyor. İkisi bir arada bulunmaz bir terapi yöntemi. Gelen her danışanla birebir olarak ilgileniyorum. Sorununun ne olduğuna yaptığımız incelemeler sonucunda karar veririz. Kişilerle iletişimizi güçlü tutarak onların her şekilde mutlu ve sağlıklı olmasını sağlamak istiyoruz.

 

Hasan Selbi