Makyajda Tamamen Kişinin Özel ve Güzel Taraflarını Öne Çıkarmak Önemli

Makyajda Tamamen Kişinin Özel ve Güzel Taraflarını Öne Çıkarmak Önemli Makyajda Tamamen Kişinin Özel ve Güzel Taraflarını Öne Çıkarmak Önemli

Ünlü ve Başarılı Make Up Artisti Zübeyde Kaycı, makyaj yaparken hangi detaylara dikkat edilmesi gerektiğini Klass’a anlattı.

Zübeyde Kaycı Make Up Nail Studio Kurucusu Zübeyde Kaycı, merkezinde kadınlara her mevsim ve konsepte uygun makyajlar yapıyor. Başarılı bir make up artisti olan Zübeyde Kaycı, makyajda en önemli detayın kişinin cildine, aksesuarlarına, saç rengine ve giyim tarzına uygunluk olduğunu söylüyor. Kişide doğal duran ve dışarıdan bakıldığında belli olmayan kalıcı makyaj uygulamaları da gerçekleştiren Zübeyde Kaycı, yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte kadınlara yılbaşı gecesine özel makyaj ve tarz önerilerinde de bulundu.Zübeyde Hanım, yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte bugüne özel makyaj ve kıyafet tarzları şimdiden konuşulmaya başlandı. Sizce kadınlar yılbaşında nasıl hazırlanmalılar.
Bu durum aslında kişiye özel. Kişi kendisini nasıl rahat ve mutlu hissediyorsa o şekilde hazırlanmalı. Yılbaşına özgü bir konsept yok. Biz kadınlar bazı konuda düşüncelerimizi değiştirmekte zorlandığımız için genelde yılbaşı gecelerinde aynı renkte kıyafetleri tercih ederiz. Gösterişli ve parıltılı olmasına dikkat ederiz. Kişinin gideceği organizasyona en uygun konseptte giyinmek ve makyaj yapmak en doğrusudur.


Kişiye en uygun makyajı nasıl belirliyorsunuz? Sizin tercih ettiğiniz makyaj tarzında nelere önem veriyorsunuz?
Bu sene trendlerde daha soft ve daha canlı renkler vardı. Bunun yanı sıra kişi tarzına ve gideceği yere uygun makyaj yapmalı diye düşünüyorum. Bize gelen danışanlarımıza belli tavsiyelerde bulunuyorum. Kişiler bize ellerinde fotoğraflarla gelip orada gördükleri makyajı kendilerine uygulamamızı istiyorlar. Onun tarzına, giydiği kıyafete, taktığı takıya, yüz hatlarına, göz şekline uygun bir makyaj değilse kesinlikle o makyajı yapmaması gerektiğini söylüyorum. Makyajda tamamen kişinin özel ve güzel taraflarını öne çıkarmak önemli. Herkesin tarzı ve saç rengi farklı. Tek tip uygulamalar kişiye özel olmuyor.
Ben makyajda daima ters vurgu yapmayı tercih ediyorum. Kişi eğer dudaklarını öne çıkarıyorsa gözlerini biraz daha hafif ve doğal yapmasından yanayım. Çünkü iki tarafı da aynı yoğunlukta yaptığımız zaman yüzdeki fresh görüntüyü kaybediyoruz. Gözüme ağırlık veriyorsam dudağımda daha soft ve daha natürel rujlar kullanıyorum ama dudağımda eğer kırmızı bordo gibi yoğun bir renk kullanıyorsam gözlerimi daha hafif makyajla kapatıyorum daha fresh duruyor.


Kalıcı makyaj uygulamalarında danışanlarınıza nasıl dokunuşlar yapıyorsunuz?
Doğallığı kaybetmek istemeyen, sabah uyanıp aynaya baktığında gözlerinin daha güzel ve daha vurgulu görünmesini isteyen kadınlara ona uygun işlemler gerçekleştiriyoruz. Kirpikleri daha canlı göstermek adına kirpik diplerine eyeliner yapabiliyoruz. İpek kirpik sevmeyen danışanlarımız için lifting etkisini yapıyoruz. Kişi sabah uyandığında bile kirpiklerini kıvrılmış şekilde canlı görüyor, rimel varmış gibi bir görüntü ile karşılaşıyor. Bu da doğal bir görüntü sağlıyor. Kaşlarda da kaşın dışına çıkmadan, kaşın şekline uygun işlemlerle daha gür ve canlı kaşlar yapıyoruz. Uygulama sonrasında herhangi bir işlem yapıldığı da belli olmuyor. Bunların haricinde bebek pembesi renginde, aynı şekilde çok doğal duran dudak pigmentasyonu da yapabiliyoruz.

Sağlıklı ve güzel bir cildin sırrı sizce nedir?
Yüz güzelliği aslında bir bütündür. Eğer temiz bir cildiniz varsa, günlük bakımınızı yapıyorsanız, nemlendiricinizi ve güneş koruyucunuzu düzenli bir şekilde uyguluyorsanız yaptığınız her işlem cildinizde farklılık yaratır. Yüzünüz sağlıklı ve canlı durur. Bunun için de cildin alt temelini sağlamlaştırmak gerekiyor.

INSTAGRAM: zubeydekaycimakeup

Zübeyde Kaycı