Linscan 808 Epilasyon Cihazının En Büyük Farkı Her Ten Rengine Dört Mevsim Uygulanabilir Olmasıdır

Linscan 808 Epilasyon Cihazının En Büyük Farkı Her Ten Rengine Dört Mevsim Uygulanabilir Olmasıdır Linscan 808 Epilasyon Cihazının En Büyük Farkı Her Ten Rengine Dört Mevsim Uygulanabilir Olmasıdır

Ünlü Dermatoloji Uzmanı Dr. Seçil Demirci, yeni teknoloji lazer epilasyon cihazı ‘Linscan 808’ hakkında merak edilenleri Klass’a anlattı.  

Ünlü Dermatoloji Uzmanı Seçil Demirci, Türkiye’de oldukça yaygınlaşan ve tercih edilen bir işlem olan lazer epilasyon alanındaki başarılı uygulamalarıyla adından söz ettiren bir isim. Dolgu, botoks, mezoterapi, gençlik aşısı, lazer ile cilt gençleştirme, leke tedavileri, lazer epilasyon gibi medikal estetik ve dermatoloji alanlarında uyguladığı işlemlerle danışanlarına hizmet veren Seçil Demirci, Amerika’da yılın en iyi epilasyon cihazı ödülünü alan ve FDA onaylı, Alman menşeli Linscan 808 cihazıyla acısız, etkili, hızlı ve çok yönlü diyot lazer özelliği sayesinde hastalarına epilasyon işlemi uyguluyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Seçil Demirci ile uyguladığı lazer epilasyon işlemlerini, etkinliği ile bilinen yeni nesil Linscan epilasyon cihazı hakkında merak edilenleri Klass okurları için konuştuk.


Seçil Hanım, çok sevilen ve başarılı bir hekimsiniz. Kliniğinizde danışanlarınıza ne tarz hizmetler sunuyorsunuz?
Dermatoloji muayene ve tedavisinin yanı sıra ağırlıklı olarak estetik dermatoloji alanında çalışıyorum. Küçük dokunuşlar dediğimiz ameliyatsız estetik işlemler yapıyoruz.

Ameliyatsız estetik işlemler tam olarak nelerdir?
Dolgu, botoks, mezoterapi, gençlik aşısı, lazer ile cilt gençleştirme, leke tedavileri, akne tedavileri, lazer epilasyon gibi estetik dermatoloji alanındaki her işlemi yapıyoruz.

Son dönemde oldukça ilgi gören lazer epilasyon hakkında okuyucularımız için bilgi verebilir misiniz?
Lazer epilasyon çok yaygınlaşan bir işlem Türkiye’de. Hem kadınlar hem erkekler genç yaşlardan itibaren lazer epilasyon ile tanışarak tüylerinden kurtulmaya başladı. Bizde kliniğimizde son teknoloji lazer epilasyon cihazımızla beraber bu işlemi uyguluyoruz. Piyasada çok çeşitli ve farklı cihazlar var. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile beraber cihazlar çok gelişmiş durumda.

Yeni Nesil Teknoloji Linscan 808 hakkında bilgi verir misiniz?
Linscan 808, Alman menşeli bir cihaz. Ayrıca pandemi öncesi yılın en iyi epilasyon ödülüne sahip olmasıyla bilinen ve çok tercih edilen bir epilasyon cihazı. Sarı ve ince tüylerde rahat bir şekilde verim alabiliyoruz. Bunun en büyük nedeni düşük ms’lerde yüksek enerji vermesinden kaynaklanıyor. Piyasadaki cihazlar güçlerinin düşük olması sebebiyle bunu sağlayamıyor. Maksimum 15.000 W güce sahip olması nedeniyle çok ince ve kısa tüyleri bile rahat bir şekilde görebiliyor. Cihazın FDA onaylı olması da son derece önemli. Bir dermatoloji uzmanı ve hekimi olarak, bizim için önemli olan estetikten öte sağlık ve güvenlik. Bu nedenle bir cihazın FDA onaylı olması bizim için önemli. Amerika’dan alınmış bir onay ve bu cihazın hem etkinliğini hem güvenilirliğini gösteriyor. Bu nedenle danışanlarımız gönül rahatlığı ile bu işlemi yaptırabilirler.
 
Linscan 808 Lazer epilasyon cihazının eski nesil lazer epilasyon sistemlerinden farkı nedir?
Yeni nesil cihazlar daha hızlı ve daha acısız olma özelliği ile ön planda ve bu nedenle kullanımı daha tercih edilir hale geldi. Böylece tüm vücut epilasyonu için saatlerce zaman harcamaya gerek kalmıyor. Scanner teknolojisi ile epilasyon etkili, hızlı ve acısızken aynı zamanda çok yönlü diyot lazer özelliği ile jelsiz ve anestezi krem kullanmadan epilasyon yapmanızı sağlıyor. Diyot lazer olmasının en büyük avantajlarından biri de dört mevsim kullanılabiliyor olması. Yaz kış uygulanabilir. Yazın rahat bir şekilde uygulayıp tatilinize gidebilirsiniz. Böylece seanslara ara vermenize gerek kalmıyor.

Yeni nesil Linscan 808 tüm ten renklerine uygulanabilir mi?
Yeni teknoloji Linscan 808 epilasyon cihazı için ‘Epilasyonda Yeni Alman Standardı’ diyebiliriz. En büyük farkı her ten rengine dört mevsim uygulanabilir olması. Bu yeni nesil epilasyon cihazı yüzdeki en küçük ince tüylerde bile etkili.

Danışanlar işlem sonrası ne yapmalı?
İşlem sonrası için özel bir bakım gerekmiyor. Ancak yapılan her işlemden sonra birkaç gün güneşten korunmak gerekir. Hasta işlem sonrası normal bir şekilde hayatına devam ediyor. Sosyal hayattan koparıcı herhangi bir sorunla karşılaşmıyor.

Diyot lazeri diğer lazer işlemlerinden ayıran en önemli özellik nedir?
Etki alanı ve uygulama şekli ile diğer lazerlerden ayrılan diyot lazer, özellikle ince, göze batmayan tüylerin epilasyonunda sık tercih edilen lazer yöntemidir.808 nm dalga boyuna sahip olmasıyla derinin daha alt tabakalarına nüfuz etmesi sebebiyle tercih edilen modern ve etkili bir lazer türüdür. Ne yüzde ne de diğer farklı bölgelerde ince tüyleri kalınlaştırma riski sıfırdır.

Lazer epilasyon kaç seans uygulanır?
Ortalama olarak söyleyecek olursak; 4 – 6 seans, diyot lazer için yeterli olmaktadır. 35 dakikada hızlı bir epilasyon sunan dünya çapındaki tek lazer diyottur. Entegre güçlü temaslı soğutma özelliği ile acısız epilasyon olanağı sunar. Linscan 808 lazer teknolojisinin eski nesil lazer epilasyon sistemlerine göre en büyük farkı ince ve açık tüylerde son derece etkili ve acısız olmasıdır.
 

Seçil Demirci