Laura Sharapova: Nano Jel ile Tarımda Devrim Yaratacağız

Laura Sharapova: Nano Jel ile Tarımda Devrim Yaratacağız Laura Sharapova: Nano Jel ile Tarımda Devrim Yaratacağız

Beseva Group Yönetim Kurulu Başkanı Laura Sharapova, Sundukları Hizmetleri ve Nano Jel Ürünü Hakkında Bilinmesi Gereken Tüm Detayları Klass’a Anlattı.  

2006’da Türkiye’ye gelerek pek çok sektörde çalışmalar yapan ve edindiği deneyimlerle Beseva Group’u kuran Beseva Group Yönetim Kurulu Başkanı Laura Sharapova, piyasaya sunacağı Nano Jel ürünü ile tarımdaki su sıkıntısını azaltmak için önemli bir girişimde bulundu. Kuveyt yatırım fonuna ait ve çok ileri düzey bir teknolojiyle çıkmış yeni bir ürün olan Nano Jel, toprağa ekimiyle birlikte büyük ölçüde su tasarrufu sağlayarak mahsul verimini arttırıyor. Dünyanın pek çok ülkesinde de ürün ihracatını gerçekleştirmeyi hedefleyen ve şimdiden birçok iş birliğinde bulunan Laura Sharapova ile Türkiye’deki kariyerini ve Nano Jel hakkında bilinmesi gereken tüm detayları Klass okurları için konuştuk.

Laura Hanım, Beseva Group Yönetim Kurulu Başkanı olarak çok güzel projelere imza atmış bir isimsiniz. Sizi daha yakından tanımamız için kendinizden bahsedebilir misiniz?
Türkiye’ye 2006’da yılında geldim. 2012’de butik bir kafe açtım ve bir süre sonra devrettim. Tekstil kimyasalları ticaretine başladım. Üretime başlamak için 2014’te Hadımköy’de bir tesis kurdum. Üç sene üst üste ihracat birincisi oldum. 2018’de ise tecrübelerim doğrultusunda Beseva Group’u kurdum. Beseva bir gıda firması aslında, ana işimiz gıda dış ticareti. Aynı zamanda kendine ait bir gıda markası var. Markayı kurarken hedefimiz bütün dünyaya kendi ürünlerimizi pazarlamaktı. Ayrıca bir projemiz daha var üzerinde çalışmalara devam ediyoruz.

Bu projenizden de kısaca bahsedebilir misiniz?
2018’den beri üstünde çalıştığımız bir kahve fabrikası projemiz var, bütün fizibilitemiz hazır. İnşallah bu sene içerisinde faaliyete geçireceğiz. Bilinen markaların kahve çekirdeklerini sıra dışı bir paketlemeyle dünyanın her yerine göndereceğiz.

‘BESEVA GROUP OLARAK İHRACAT VE PAZARLAMA KONULARINDA DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYORUZ”
Beseva olarak başka hangi hizmetleri sunuyorsunuz?

Beseva aynı zamanda danışmanlık veren bir firma. Biz proje üretiyoruz, anahtar teslim projeyi yapıyoruz. Bize danışanlara yatırım yapabilecekleri tüm olanakları sunuyoruz, onların sektörlerine göre ekip olarak fizibilite çalışıyoruz. Sonrasında ise onlara ekip kuruyoruz, yer kuruyoruz. A’dan Z’ye tüm detayları titizlikle hallettikten sonra anahtarı teslim ediyoruz. Hatta ihracat ve pazarlama konularında da danışmanlık hizmeti veriyoruz.

‘NANO JEL İLE  %80 SU TASARRUFU SAĞLAYABİLECEĞİZ’
Laura Hanım, ‘Nano Jel’ isimli yeni ürününüzü piyasalara sunmak için hazırlanıyorsunuz. Bu ürününüzün özelliklerinden bahsederek etki alanlarını anlatabilir misiniz?
Öncelikle Kuveyt yatırım fonuna ait ve çok ileri düzey bir teknolojiyle çıkmış yeni bir ürün Nano Jel. Nano Jel dediğimiz toz bir granül halinde tarım ürünüdür.  Bir buğday ekiminde veya bir mısır ekiminde maalesef küresel olarak yağmur yetmediği için başaklar ya yarım çıkıyor ya da tam büyümeden ölüyor. Burada Nano Jel’ in yaptığı görev bitki köküne toz hali eklenerek, yağmurla, suyla birleştiği zaman jel haline geliyor ve jel kıvamına geldiği zaman iki ay boyunca susuz kalsa bile sağlıklı bir şekilde hayatta kalabiliyor bitki. Çok aşırı yağmur bile yağsa köke gerektiği kadarını alıyor, bitki tamamen ihtiyacı olduğu kadarını emiyor. Bu aynı zamanda potasyum ve polimer bazlı bir ürün olduğu için bitkiyi güzel bir şekilde besliyor. Piyasada jeller var ama sodyum ham maddesinden yapıldığı için gıdayla birleşince çok kötü yan etkileri olabiliyor. Bizim distribütörlüğünü aldığımız ürün gıdaya tamamıyla uygun ve sıfır kimyasal ile üretildi. Kuveyt çok güçlü bir yatırım firması ve zaten kesinlikle yanlış bir alanda yatırım yapmaz. Ürünün en iyi yanlarından biri de yüzde 80 su tasarrufu sağlaması. 4 sene boyunca toprakta kaldığı için de verimli bir ürün. Ayrıca yüzde 50 gübre tasarrufu da sağlıyor. Çok yağmurlu ülkeler için de çok güzel bir ürün çünkü sellerle beraber köklerde gidiyor ama bu ürün sayesinde kökler toprakta kalmaya devam ediyor.

Beseva için ileriye dönük planlarınız var mı?
Bahsettiğim ürünü sadece Türkiye için almadık. Ben Tanzanya’ya gittiğimde oradaki potansiyeli gördüğüm için Tanzanya Tarım Bakanlığıyla yol almaya karar verdim. Nano Jel ile Tanzanya’daki tarımı da arttıracağız ve bu sebeple Afrika’ya inanılmaz büyük bir fayda sağlayacak. Bütün Sovyet ülkeleri için de ürünün distribütörlüğünü aldık. Tarımın geleceğinin Nano Jel ile daha iyiye gideceğini düşünüyorum.

İnstagram: laurabesevaofficial
 

Laura Sharapova

Laura Sharapova: Nano Jel ile Tarımda Devrim Yaratacağız Laura Sharapova