Kendi Markamı Kurmak Her Zaman Önceliğim Oldu

Kendi Markamı Kurmak Her Zaman Önceliğim Oldu Kendi Markamı Kurmak Her Zaman Önceliğim Oldu

Başarılı Girişimci Çetin Tomruk, iş hayatındaki başarı sırlarını ve yeni hedeflerini Klass’a anlattı.  

Genç ve başarılı Girişimci Çetin Tomruk, profesyonel spor hayatındaki başarısını ve girişimci ruhunu farklı alanlarda da göstererek başarısına başarı katan bir isim. Spor ve eğitmenlik kariyerinde önemli başarılar elde eden genç iş adamı, arsa alım-satım işlerindeki istikrarlı ve disiplinli çalışma tarzı ve insanlarla kurduğu samimi ilişkilerin kendisi için büyük bir kazanç olduğunu ifade ederek, özellikle gelişime açık bölgelerde başarılı çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtiyor. 1 yıl gibi kısa bir sürede gayrimenkul sektöründe elde ettiği başarıda sahip olduğu enerji ve potansiyelin etkisine vurgu yapan başarılı girişimci, güzellik sektörüne el atarak kurduğu “Naulain Art Studio” ismiyle Kadıköy Moda’da hizmet verecek olan işletmesinin Ekim ayı içerisinde açılışını yaparak, danışanlarına hizmetin en iyi ve en kalitesini sunacak olmanın heyecanını yaşıyor. Genç ve başarılı iş adamı Çetin Tomruk ile başarısını ve yeni projelerini  Fairmont Ouasar İstanbul’un muhteşem atmosferinde Klass okurları için konuştuk.


Çetin Bey, şampiyon bir boksördünüz, sonrasında ise boks eğitimi vermeye başladınız ve gayrimenkul sektörüne yöneldiniz.Hayatınızın eğitimcilik ve girişimcilik evresi nasıl başladı?
Eğitim vermeye başladığımda insanlara her zaman en iyiyi nasıl öğretebilirim diye düşündüm. İnsanların boksu, spor yaptım terledim demelerinin ötesinde gerçekten öğrenmelerini istiyorum. Ücretsiz çok kampanyalar yaptım. Özellikle kadınların kendilerini daha iyi savunabilmeleri için bu branşı öğrenmelerini istiyorum. İnsanlara, öğrencilerime boksun temelini öğretmek için çabaladım. Kendim nasıl öğrendiysem onlara da aynı şekilde o yolu izleyerek öğrettim. Bu süreçte eğitmenlik kariyerimde güzel başarılar elde ettim. Çok güzel insanlarla tanıştım. İnsanlar da güzel etkiler bıraktığımı düşünüyorum.

Gayrimenkul sekmtünde özellikle arsa alım-satım ile ilgileniyorsunuz. Bu alana yönelmenizin özel bir sebebi var mı?
Gayrimenkul sektörünü çok merak ediyordum. Turizm sektörüyle ilgilenen bir arkadaşım vardı. Kendisi pandemi süreci ile birlikte Türkiye’ye dönmek zorunda kaldı. Onunla yaptığımız istişare neticesinde gayrimenkul sektörüne girdim. Başarılı olduğumu görünce daha çok üzerinde durmaya başladım. Satın alınacak araziyi gidip yerinde görüp muhtarı, köylüsü ile tanışıp sıcak samimi bağlar kuruyorum. Anlaşmayı sağlayıp döndüğümüz zaman arabayı yoğurt, süt, peynir ile dolduruyorlar. Bu işe girdiğimden beri herhangi bir yerden eli boş döndüğümü hatırlamıyorum.

Daha çok hangi bölgelerde arsa alım-satım yapıyorsunuz?
Gelişime açık bölgelerde alım-satım yapıyoruz. Balıkesir, Çanakkale, Kandıra bölgeleri özellikle gelişime açık bölgeler. Bu yerler yatırım yapmak için çok uygun. Her bütçeye uygun yerler var.

Bir yıl gibi kısa bir sürede bu başarıyı nasıl sağladınız. Başarınızın sırrı nedir?
Bu tamamen enerji ve potansiyel ile ilgili. Spor yaptığım zamanlarda da her zaman girişkendim. İnsanlarla güzel bir iletişim kurup devamlılığını uzun yıllarca getirebiliyorum. Bu işin pazarlama-ticaret boyutu, sosyal medya ayağı çok önemli. İşle alakalı güzel video çekimleri yapıyorum. Bu insanlar için teşvik edici olabiliyor. Satışı yaparken insanların o yeri görmesini, ayağını o toprağa basmasını önemsiyorum.  Bu durum insanlara güzel ve olumlu geliyor. Bu işi doğru ve dürüst yapmak önemli. Kar elde etmek evet önemli ama çevre edinmek ve samimi bağlar kurabilmek çok daha önemli.

Girişimcilik ruhunuz durmadı ve Eylül 2022 itibari ile güzellik sektörüne de giriş yaptınız. Neden güzellik sektörünü tercih ettiniz?
Güzellik sektörü son yıllarda çok rağbet görüyor. Özellikle kadınlar inanılmaz ilgili. Bu sebeple bu sektöre giriş yaptım. Kendi markamı kurmak her zaman önceliğim oldu.Naulain Art Studio” ismiyle sektöre giriş yaptım. İsim haklarını aldım ve markamı kurdum. Tamamen kadınlara yönelik bir merkez olacak. Protez tırnak, ipek kirpik, kaş laminasyonu, kalıcı oje tarzı hizmetler veriyor olacağız. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası olmak üzere, hiçbir markada olmayan bir konsept yaratmanın peşindeyim. Verilecek hizmet ve iç mekân tasarımında her zaman bir farkımız ve önceliğimiz olması düşüncesindeyim. İç tasarımda etnik ve bohem bir tarz yaratıyorum. Çalışma arkadaşlarımıza da uzun vadede yatırım yaparak en iyi eğitimi almalarını sağlayacağız. Sadece hizmet almak için değil, insanların gelip görüp kahvelerini içtikleri ve fotoğraf çekimi yapmak isteyecekleri bir konsept olacak. Kadıköy Moda bölgesinde hizmet veriyor olacağız. Ekim ayı içerisinde açılışımızı gerçekleştireceğiz. Bir yıl içerisinde markamızı tanınır hale getirip Eylül 2023’de ikinci şubemizi İzmir’de açmak gibi bir hedefim var.

İNSTAGRAM: cetintomruk

Çetin Tomruk

Kendi Markamı Kurmak Her Zaman Önceliğim Oldu Çetin Tomruk