Kayıp Melodilerin İzinde Bir Konser

Kayıp Melodilerin İzinde Bir Konser Kayıp Melodilerin İzinde Bir Konser

  Caz, barok ve doğu müziğinin eşsiz karışımıyla ünlü Hollandalı Rembrandt üçlüsü, virtüöz ustalar Kayhan Kalhor ve Erdal Erzincan ile yeni, daha önce hiç duyulmamış melodiler üretmek üzere, heyecan verici bir müzikal yolculuğa çıkıyor. Evrensel bestelerin izini sürmek için dünyanın dört bir yanında konserler veren Rembrandt Trio’nun Kalhor ve Erzincan ile üç farklı kültürü buluşturan projelerinin dünya prömiyeri 31 Mart Cuma akşamı Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda gerçekleşecek.  

Kayhan Kalhor ve Erdal Erzincan, 18 yıldır çok başarılı bir ikili olarak birlikte çalarak, İran ve Türk müziğinin tüm zamanların en iyi füzyonlarından birini oluşturdular. Albümleri, doğaçlama ve müzikal iletişimin başyapıtları olarak kabul ediliyor. Kayhan Kalhor ile birlikte gerçekleştirdiği albüm ve dünya çapında konserleri ile tanınan Rembrandt Trio üç farklı kültürü buluşturan projenin ilk notalarini ilk kez Mayıs 2022'de Hollanda'nın güzel Utrecht şehrinde çaldılar.
 
Bu ilham verici proje 31 Mart akşamı CRR’de gerçekleşecek prömiyerin ardından dünyanın dört bir yanındaki sahnelerde müzikseverlerle buluşmaya devam edecek.