İş ve Sosyal Yaşam Dünyasında Hayırseverliği İle Farkını Ortaya Koydu

İş ve Sosyal Yaşam Dünyasında Hayırseverliği İle Farkını Ortaya Koydu İş ve Sosyal Yaşam Dünyasında Hayırseverliği İle Farkını Ortaya Koydu

Sosyal yaşam dünyasının örnek gösterilen isimlerinden Elif İnci Aras, Aras Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak önemli bir görevi icra ediyor. Sivil toplum kuruluşları aracılığı ile çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde yer alan ve özelikle eğitim konusunda olmak üzere çalışmalar yapan Aras, gerçekleştirdiği bu çalışmaları kurumsal bir yapıda sürdürme isteği doğrultusunda Aras Holding’de görevine başladı. Kadın istihdamına özellikle eğilen Aras Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Elif İnci Aras, iş hayatındaki görevini başarıyla yürüten, ailesini her şeyin önünde tutan, her zaman sağlıklı, bakımlı ve fit görünmeyi başaran örnek bir iş insanı olarak dikkat çekiyor.    

Gerek sosyal yaşam dünyasından gerekse gerçekleştirdiği sosyal yardım çalışmalarından tanıdığımız eğitimli ve başarılı iş kadını Elif İnci Aras, Aras Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak önemli bir görevi icra ediyor. İzmir’de doğan, Özel Ege Lisesi’nde aldığı eğitim sayesinde, Almanca, İngilizce ve İtalyanca öğrenme fırsatı bulan Elif İnci Aras, bu sayede yabancı dillere olan yatkınlığını fark ederek eğitim hayatında bu yönde ilerleme kararı aldı ve üniversitede Almanca Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Romanya’da aldığı Mikro Ekonomi Eğitimi sonrası, Belçika’da Avrupa Birliği’nin “Avrupa Birliği Proje Hazırlama ve Geliştirme Eğitimini” tamamlayan Elif İnci Aras, ardından Bilgi Üniversitesi’nde Denetim Yüksek Lisansı’na başladı. Ancak bu dönemde hamilelik ve annelik sürecinin etkisi ile eğitim ve iş hayatına bir süre ara vermek zorunda kaldı.

EN BÜYÜK HAYALİ ÜLKEMİZDE VE DÜNYADA FARK YARATACAK ŞEKİLDE KURGULAYACAKLARI, LİDER VE ÖNCÜ BİR ÜNİVERSİTE KURMAK
Elif İnci Aras, sivil toplum kuruluşları aracılığı ile çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde yer alıyor ve özelikle eğitim konusunda çalışmalar yapıyor. Gerçekleştirdiği bu çalışmaları kurumsal bir yapıda sürdürme isteği doğrultusunda Aras Holding’te Aras Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevine başladı. Elif İnci Aras, “Bu ismi taşıyor olmak ve binlerce çalışanla birlikte bu ailenin içinde yer almak benim için gurur verici.” diyor. Ağırlıklı olarak holdingin ve bağlı şirketlerin sosyal sorumluluk projelerini yöneten Elif İnci Aras, daha önce kişisel olarak birçok sosyal yardım projesine destek vermekteyken, bugün holdinglerinin çatısı altında bu görevleri daha geniş kitlelere ulaşarak başarıyla yerine getiriyor. Aras, özellikle eğitim ve kadın istihdamına yönelik çalışmalara ağırlık vermek için gayret gösteriyor. “Biliyorum ki bir kadın mutlu olursa herkes mutlu olur; bir çocuk iyi bir eğitim alırsa ve mutlu olursa da dünya daha yaşanacak bir yer haline gelir. Ülkemizin geleceğinin iyi eğitim almış bireyler üzerine kurulacağına inanıyorum.” diyen Elif İnci Aras, en büyük hayalinin ise sağlam temeller üzerine inşa edecekleri, ülkemizde ve dünyada fark yaratacak şekilde kurgulayacakları, lider ve öncü bir üniversite kurmak olduğunu söylüyor.  

CELAL ARAS EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFIN FAALİYETLERİNİ ARTTIRARAK DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞMAYA ÇALIŞIYOR
Derneklerde aktif görevler alması nedeniyle kendisine birçok yardım talebi ulaşan, imkanları dahilinde de bu talepleri karşılamaya çalışan Elif İnci Aras, kurucuları anısına kurulan Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfı çatısı altında projelerine yıllardır devam ediyor ve bu vakfın faaliyetlerini arttırarak daha geniş kitlelere ulaşmaya çalışıyor. Kendisi de öğretmen olan merhum kayınpederi Celal Aras anısına kurulan vakıf, 2010 yılında "Geleceğe Lider Ol" adlı eğitim bursu projesiyle 50 üniversiteli gence ünlü yazar Prof. Stefano D'Anna'nın kurduğu European School of Economics'in Roma, Milano ve Floransa şubelerinde liderlik sertifika programlarına burslu olarak katılma fırsatı sundu. Vakıfta ağırlıklı olarak eğitim ile ilgili projeler gerçekleştirmekte. Vakıf yıllardır çok sayıda öğrenciye burs imkânı sağladı. Elif İnci Aras yeni göreviyle birlikte, kadın istihdamına ve çalışma hayatında eşitliğin sağlanmasına yönelik çeşitli projeleri de yönetmeyi ve sürdürmeyi planlıyor.

HER ZAMAN SAĞLIKLI, BAKIMLI VE FİT OLMAYI SEVİYOR
Ne kadar yoğun olursa olsun kendine vakit ayırmayı her zaman çok güzel çok alımlı ve zarafetiyle göz doldurmayı başaran Elif İnci Aras, modayı çok yakından takip etmediğini ancak özel koleksiyonlar ve zamansız parçaların ilgisini çektiğini söylüyor. Düzenli spor yapmaya gayret eden ve düzgün fiziğiyle de dikkat çeken Elif İnci Aras, her zaman sağlıklı, bakımlı ve fit olmayı seviyor.

VAKİT BULDUKÇA SERAMİK VE RESİM İLE UĞRAŞIYOR
“Özgür düşünebilmenin ve kendini özgürce ifade edebilmenin en iyi yolu sanattan geçiyor.” diyen Elif İnci Aras, sanatın hayatı güzelleştirdiğini, hayata değer kattığını düşünüyor. Profesyonel olarak sanat ile ilgilenemese de kreatif bir yanı olduğuna inanan Elif İnci Aras, vakit buldukça seramik ve resim ile uğraşıyor.


NEDEN SEÇTİK: İş dünyasındaki başarısını sosyal sorumluluk projelerine aktararak birçok STK’da yer alıyor ve maddi manevi destek olmayı kendine görev ediniyor.
 

Elif İnci Aras