İş Dünyasındaki Başarıları ve Sosyal Projeleri İle Kadınlara Örnek Oluyor

İş Dünyasındaki Başarıları ve Sosyal Projeleri İle Kadınlara Örnek Oluyor İş Dünyasındaki Başarıları ve Sosyal Projeleri İle Kadınlara Örnek Oluyor

İş ve sosyal yaşam dünyasının ünlü isimlerinden Aktürk Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Aslı Aktürk Pehlivanlar hem başarılı bir iş kadını, hem örnek bir anne hem de sosyal sorumluluk projelerinin öncüsü gerçek bir pırlanta kadın. Çok genç yaşta iş dünyasında başarılar elde ederken annelik duygusunu da tadan Aslı Aktürk Pehlivanlar, Kilis Vakfı ve Tema Vakfı için yaptığı çalışmalarla adından sıklıkla söz ettiren, aynı zamanda yaşam tarzı ve stiliyle de dikkatleri üzerinde toplayan güçlü bir isim. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven ünlü iş kadını spora, ailesine, çocuklarına ve dostlarına olan düşkünlüğüyle de daima çevresine örnek oluşturuyor.  

Aktürk Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su olan aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle bilinen Aslı Aktürk Pehlivanlar iş dünyasının örnek iş insanlarından biri. Işık Üniversitesi İngilizce İşletme mevzunu olan, 23 yaşında evlenerek erken yaşta anne olma duygusunu tadan Aslı Aktürk Pehlivanlar, 26 yaşından beri çok yoğun bir iş temposunda çalışıyor. 30 yaşından itibaren Aktürk Hotellerin CEO’su olarak turizm dünyasında adından söz ettiren Pehlivanlar Akşam nerede olursam olayım, kaçta uyursam uyuyayım hiç fark etmez; her sabah erkenden yöneticilerimden önce işimin başında olurum. Raporlarımı okur ve düzenli olarak sabah operasyon toplantılarımı yaparım. Hiçbir departmanımın amirini aşıp personeliyle konuşmam. Çalışanların amirlerini, müdürlerini aşıp direkt benimle muhatap olmamalarına dikkat ederim. Personelin her türlü şikâyet ve isteklerini öncelikle müdürlerine rapor etmelerini, daha sonra o raporun bana verilmesini isterim. Böylece otoritenin daha iyi sağlanabileceğini düşünüyorum.” sözleriyle son derece disiplinli ve örnek çalışma prensiplerine sahip olduğunu anlatıyor.

SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIM ADINA ÇOK ÇALIŞAN BİR PIRLANTA KADIN
Otelleri verdiği hizmetle booking ve tripadvisor gibi otel puanlama sitelerinde her zaman yüksek puanlı, ödüllü oteller arasında olan Aslı Aktürk Pehlivanlar, sürekli yenilikçi bir bakış açısıyla gerek dekorasyon gerek hizmet olarak fark yaratıyor. TUROB’da (Türkiye Otelciler Birliği) 2. dönem yönetim kurulunda görev alan Pehlivanlar, o dönem çok güzel işlere imza atarak turizm dünyasındaki gücünü kanıtladı. Ayrıca sosyal dayanışma ve yardım adına çok çalışan bir yardım gönüllüsü olan Aslı Aktürk Pehlivanlar, Kilis Vakfı Başkanı babası Yaşar Aktürk ile beraber İstanbul’da kurdukları öğrenci yurdunda da birçok öğrencinin eğitimine destek oluyor ve yurtta kalan öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor. Ayrıca Tema Vakfı adına yıllardır yaptığı çok güzel projeler olan yardımsever iş kadını, hem anne hem gerçek bir profesyonel hem de yardımsever.

SPOR TUTKUNU
Sporu hayatının bir parçası haline getirmeyi başaran kişilerden biri olan ve yoğun spor programlarıyla zinde kalmayı başaran Aslı Aktürk Pehlivanlar, sporu başarısının sırlarından birisi olarak görüyor. Vücut sağlığının yanı sıra ruh sağlığını da zinde tutan sporu küçük tatiller haricinde aksatmamaya özen gösteren Aslı Hanım tam bir bisiklet tutkunu. Ünlü iş kadını bisiklet tutkusunun yanı sıra spor hocasıyla birlikte haftanın 5 günü spor yapıyor.

ÇOCUKLARINA “ERKEN KALKAN YOL ALIR” ZİHNİYETİNİ AŞILAYAN BİR ANNE
Başarılı ve örnek bir iş kadını olmanın yanı sıra çocuklarına son derece düşkün bir anne de olan Aslı Aktürk Pehlivanlar, çocuklarına küçüklüklerinden itibaren “Erken kalkan yol alır” zihniyetini aşılayan bir anne. Pehlivanlar, çocuklarının disiplinli, kendi ayakları üzerinde durabilen, sporu bir yaşam tarzı haline getirebilen çocuklar olması için çalıştığını her fırsatta dile getirirken özel derslerle de çocuklarının hem sanatsal hem de sporcu yönlerini güçlendiriyor.

HAYATTA EN ÖNEM VERDİĞİ ŞEY DOSTLUK VE ARKADAŞLIK
Çok enerjik ve pozitif bir insan olan Aslı Aktürk Pehlivanlar, hayatı dolu dolu yaşamayı seven, çok az uyuyan, uykuda vakit kaybetmeyi sevmeyen, yaşadığı her an ve koşulda mutlu olmayı bilen bir yapıya sahip. “Sahip olduklarıma her zaman şükreder; şikâyet etmem.” diyen başarılı iş kadını başarısının sırrını ise planlı yaşaması ve daima hedefler doğrultusunda ilerlemesi olarak görüyor. Hayatı kalabalık ve paylaşarak yaşamayı sevdiğini de söyleyen Pehlivanlar’ın en önem verdiği şey ise dostluk ve arkadaşlık. Arkadaşları, insanların kendi seçtiği kardeşleri olarak gören ünlü turizmci kurduğu dostluklarla da hem iş hem de sosyal hayatında öne çıkıyor.

NEDEN SEÇTİK: İş dünyasındaki başarısıyla Türk turizmine katkılar sağladı. Bunun yanında örnek bir anne ve her daim göreve hazır bir yardımsever…
 
 

Aslı Aktürk Pehlivanlar