İnsanların Güzelliğine Katkıda Bulunmak Beni Mutlu Ediyor

İnsanların Güzelliğine Katkıda Bulunmak Beni Mutlu Ediyor İnsanların Güzelliğine Katkıda Bulunmak Beni Mutlu Ediyor

Beyhan Ateşoğlu Güzellik Merkezi Kurucusu Beyhan Ateşoğlu, merkezinde verdiği hizmetleri Klass’a anlattı.  

2015 yılında “Güzelliğiniz Profesyonel Ellerde” sloganı ile hizmet vermeye başlayan ve zamanla danışanlarının memnuniyeti ve ilgisiyle giderek büyüyen Beyhan Ateşoğlu Güzellik Merkezi Kurucusu Beyhan Ateşoğlu, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibiyle hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Müşterilerinin neye ihtiyacı olduğunu doğru tespit ederek profesyonel bir ön planlamanın ardından uygulamalarını gerçekleştiren Beyhan Ateşoğlu ile merkezinde hangi uygulamaların gerçekleştiğini ve kalıcı makyaj yaptırmak isteyenlere önerilerini Klass okurları için konuştuk.

Beyhan Hanım, sizi daha yakından tanımamız için kendinizden biraz bahsederek Beyhan Ateşoğlu Güzellik Merkezi’nde hangi işlemlerin gerçekleştirildiğini anlatabilir misiniz?
Eğitimimi 2001-2004 yılları arasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde tamamladım. Bakımlı olmaya ve güzelliğe her zaman ilgi duyduğum için kurumsal bir şirkette 8 yıl çalışmamın ardından güzellik sektöründe olmanın ve insanların güzelliğine katkıda bulunmanın beni daha mutlu edeceğine inandım. Sırayla kalıcı makyaj ve estetisyenlikle ilgili M.E.B onaylı tüm uzmanlık ve öğreticilik belgelerimi aldım. 2015 yılında ilk olarak “Güzelliğiniz Profesyonel Ellerde” sloganı ile danışanlarımıza hizmet vermeye başladım. Danışanlarımın memnuniyetini ve ilgisini gördükçe hızlıca büyüyen bir şirket oluverdik ve bugün birçok kişiye istihdam sağlayan, son trend ekipman donanımı ile müşteri memnuniyeti odaklı güzellik merkezimiz var oldu. Merkezimizde tüm kalıcı makyaj işlemleri, kaş makyajı (microblading), kaş silme, kaş pudralama, kaş laminasyonu, kaş vitamini, kalıcı dipliner, kalıcı eyeliner, dudak renklendirme, kirpik lifting, ipek kirpik ve ek olarak tüm cilt bakım işlemleri uygulanmaktadır.

Merkezinize gelen misafirlerinizi nasıl ağırlıyorsunuz? Bu başarının sırrı nedir?
Mesleğimizin bir diğer açıklaması da ‘doğal pigmentleri cilde doğru yerleştirme ve tasarlama sanatıdır’. Beyhan Ateşoğlu Güzellik Merkezi’nin başarısı, misafirlerimizin önce tam olarak neye ihtiyacı olduğunu doğru tespit etmekle başlaması sayesindedir. Biz işin ticari kısmını ön planda tutmadığımız için merkezimize gelen misafirimize her istediğini direkt uygulamıyoruz.  Kişinin yaşı, cilt tipi, cilt tonu, göz rengi ve beklentilerine göre birlikte profesyonel bir ön planlama yapıyoruz, işlemi uygulamadan ziyade en çok zamanımızı ön planlama alıyor diyebilirim. Misafirlerimizin buradan mutlu ayrılması için en doğru yöntem bizim için budur. Sanırım bu da yorumlara direkt yansıyor. Ne mutlu bize.

Sanal makyaj uygulamaları yerine kalıcı makyaj uygulamaları önermenizin sebebi nedir?
Çok daha avantajlı, çünkü doğru yüz ifadesinin anahtarı, kaşlarınız ve bakışlarınızdır. Sanal uygulamalar sizi geçici olarak birkaç fotoğraf için mutlu eder ancak merkezimizde uygulanan kalıcı kaş + dudak renklendirme + dipliner + eyeliner + ipek kirpik gibi işlemlerle çok daha doğal ve günün her saati uzun vadede bakımlı görünmeniz mümkün. Bunların hepsini birlikte kullanabilecekleri gibi arzuya göre ayrı ayrı da tercih edebilirler. Üstelik danışanlarımız istediği doğallık ölçüsüne göre bu işlemleri yaptırabilirler, asla yoğun gözükmek zorunda değil. Çok natural şekilde de çalışabiliyoruz.

İlk defa kalıcı makyaj yaptırmayı düşünenlere ne söylemek istersiniz?
Türkiye’de kalıcı makyaj uzmanı olmak için lisans gerekliliği olmadığı için çok sayıda uzman var. Bazıları öne çıkmak adına size zaman zaman düşük fiyatlı fırsatlar sunacaktır. Ancak sunulan fırsatlar gerçek sınırların altında aşırı iyi görünüyorsa, muhtemelen arka planda çok eksiklikler vardır. Mutlaka ucuz fırsatlardan kaçının, eğitimlerini ve belgelerini, referanslarını ve misafir yorumlarını inceleyin. Hijyen ve malzeme kalitesini de sorgulayın. Çünkü biz daha sonra bu tür ucuz yerlerde yapılan işlemleri silmek ve revize etmek için yoğun mesai yapıyoruz.

Pandemi sonrasında danışan tercihleri nasıl değişti ve kişilerin en çok talep ettikleri uygulamalar neler oldu?
Açıkçası pandemiden sonra kalıcı makyaja talep çoğaldı. Uzun süre evde kalan insanların tekrar iş ortamlarına dönmesinden ve sosyalleşmeye başlamasından sonra hem zaman hem de maddi tasarruf sağlayan kalıcı makyaj uygulamalarına daha fazla ihtiyaç duyuldu.
Özellikle maske kullanımıyla birlikte kaş ve göz makyajı hayli önem kazandı. İşe dönen birçok kadın kendini iyi hissetmek ve zamandan tasarruf etmek için kalıcı makyaj yaptırmak istiyor. Kalıcı kıl tekniği (microblading) ve ipek kirpik bu işlemler arasında en çok tercih edilenler arasına girdi. Bununla birlikte dudak renklendirme, eyeliner, dipliner da çok revaçta bir uygulama. 

İnstagram: beyhanatesoglu

Beyhan Ateşoğlu