Hatice Çavaş : “İnsanin Hayatta Yapacaği En Büyük Yatirim Cildine Yapacaği Yatirimdir”

Hatice Çavaş : “İnsanin Hayatta Yapacaği  En Büyük Yatirim Cildine Yapacaği Yatirimdir”  Hatice Çavaş : “İnsanin Hayatta Yapacaği En Büyük Yatirim Cildine Yapacaği Yatirimdir”

Ünlü Estetik Ve Güzellik Uzmani Hatice Çavaş, Sağlikli Ve Güzel Bir Cildin Sirlarini Klass’a Anlatti Kendi adını taşıyan estetik ve güzellik merkezinde dermatoloji, medikal estetik, saç bakımı ve ekimi, cilt bakımı ve gençleşme, kök hücre uygulamaları ve ipek kirpik gibi işlemleri kişiye özel bir şekilde gerçekleştiren Hatice Çavaş, kadınların ciltlerini koruyarak yaşlanmadan yaş almalarını sağlıyor. Kendisine gelen her bir danışanının hikayesini dinleyerek ve onu analiz ederek doğru teknik ve uygulamayı hayata geçirmeye büyük bir özen gösteren ve böylece kişiselleştirilmiş bir güzellik hizmeti sunan Hatice Çavaş, işini büyük bir aşkla icra ederek kadınların güzelliğine güzellik katmaya devam ediyor. Hatice Çavaş Estetik ve Güzellik Merkezi Kurucusu Hatice Çavaş ile insanların kendisine bu kadar güvenmesinin sırrını, cilt bakımının püf noktalarını, cilt bakımı ürünleri alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve geç kalmadan genç kalmanın yollarını Klass okurları için konuştuk.  

Hatice Hanım, estetik ve güzellik denilince akla gelen ilk isimlerden birisiniz. İnsanların size bu kadar güvenmesinin sebebi nedir?
Bu yola yıllar önce “Geç kalmadan, genç kalalım.” sloganıyla çıktım. Yaş alırken yaşlanmamak için 30’lu yaşlarda ve sonrasında cildimize daha çok özen göstermemiz gerektiğini insanlara daima anlattım. İnsanın hayatta yapacağı en büyük yatırım cildine yapacağı yatırımdır. Bundan dolayı her şeyden önce cildimize önem göstermeliyiz. Danışanlarıma bu güveni verebildiysem ne mutlu bana. Hayatta parayla satın alamayacağımız en güzel şey güven duygusudur. Benim 27 yıldır bu mesleği yapmamın sebeplerinden birisi insanlara karşı net olmamdır. Danışanlarımla birebir olarak yakından ilgileniyorum. Kişinin hikayesini dinleyerek, onu analiz ederek kendisine uygun işlemi öneriyoruz. Ona uygun olmayan işlemi de kesinlikle yapmıyorum.

“CİLDİMİZİN TAHRİP OLMAMASI ADINA EN ÖNEMLİ ŞEY VİTAMİNDİR”

Cilt bakımına en çok hangi dönemlerde öncelik verilmeli?
Özellikle yaz mevsimi öncesi cildimize yatırım yapmamız gerekiyor. Kişinin birkaç ay rahat etmesi adına bazı kalıcı işlemler yapılabilir. Bununla birlikte cildimiz güneşe maruz kaldığında tahrip olmaması adına en önemli şey de vitamindir. Tahrip olan ciltlerde de yaz sonrası kış bakımına geçiyoruz. Yaz öncesi ve yaz sonrası saçımızdan tırnağımıza kadar vücudumuza bakım yapıp onu korumamız gerekiyor. Bu şekilde genç kalmanız mümkün.

Kadınların ciltleri konusunda en çok muzdarip olduğu konular nelerdir?
Yağlı ve kalın ciltler tüm kadınlar için büyük bir sorun. Bizim cildimiz bir kumaş gibidir. Her kumaşın farklı derecesi var. Bu insanda da böyledir. Bundan dolayı bir danışanımda birkaç günde aldığım sonucu başka bir danışanımda bir ayda alamayabiliyorum. Dolayısıyla kalın deri ve yağlı ciltler bizim işimizi zorlaştırabiliyor.

İyi bir cilt için her zaman en pahalı ürünü mü kullanmak gerekir?
Bu gerçekten de çok önemli bir konu. Bir ürüne çok yüksek rakamlar ödeyen insanlar var. Onları görünce çok üzülüyorum. Her zaman yaşımıza ve cilt kalitemize uygun ürünler kullanmalıyız. Belli bir yaştan sonra ancak deri altına müdahale eden ürünler fayda gösterebilir.

Yaz döneminde danışanlarınıza önerebileceğiniz bakım rutinleri nelerdir?
Bu durum ten rengine göre değişkenlik gösterebilir. Açık tenlilerin koyu tenlilere göre çok daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. Bol miktarda nemlendirici ve 50 faktörlük bir güneş koruyucusu kullanılmalı. Güneşe çıktığımıza ve sabah uyandıktan sonra bu ürünleri cildimize uygulamalıyız.

“CİLDİMİZ NE KADAR AÇIKSA O KADAR YÜKSEK FAKTÖRLÜ KREMLER KULLANMALIYIZ”

Bir güneş koruyucu alırken nelere dikkat edilmelidir?
Burada en önemli husus aldığımız güneş koruyucunun parabensiz olması. Bunun yanında aldığınız ürünün bitkisel olması, ciltte alerji etkisi yaratmaması gerekiyor. Eğer koyu bir cilde sahipsek yüksek faktörlü kremler kullanmak cildimize zarar verebilir. Bu durumda biraz daha düşük faktörlü kremleri tercih etmeliyiz. Cildimiz ne kadar açıksa o kadar yüksek faktörlü kremler kullanmalıyız.

Kadınlar için selülit, leke, kırışıklık ve gıdı sarkmaları gibi birçok sorunun çözümünün bulunduğunu söyleyebilir miyiz?
Bu sorunların çözümünün bulunduğunu artık rahatlıkla söyleyebiliriz. Ben uluslararası alanda çalışan bir uzmanım. Diğer ülkelerde de gördüm ki bu sorunlar ameliyatsız bir şekilde, vitamin ve dolgu gibi yöntemleri ile başarılı bir şekilde tedavi edilebiliyor ve güzel sonuçlar alınıyor. Radyofrekans cihazları da bu tür tedavilerde kullanılabiliyor. Artık 50 yaşında bir kadının cildi 20 yaşındaki bir kadının cildinden daha kaliteli gözükebiliyor.