Güzel Olmak İmkansız Değil, Yapılması Gereken Tek Şey İmren Öztürk’e Gelmek

Güzel Olmak İmkansız Değil, Yapılması Gereken Tek Şey İmren Öztürk’e Gelmek Güzel Olmak İmkansız Değil, Yapılması Gereken Tek Şey İmren Öztürk’e Gelmek

İnsanları hayalini kurdukları vücuda kavuşturan İmren Öztürk Estetik’in Kurucusu İmren Öztürk, güzellik ve cilt bakımına dair bütün hizmetleri tek çatı altında toplayarak danışanlarının birçok işlemi aynı anda gerçekleştirmesine imkan sağlıyor. Kendi yöntemleri ile başarıya ulaşan ve her zaman en iyisini arayan İmren Öztürk “Güzel olmak ruhumuzu güzelleştirmekten geçer. Önce kendimizi sevmeliyiz ve bu sevgiyi dışarıya yansıtmalıyız” diyor. İmren Öztürk Estetik’in Kurucusu İmren Öztürk ile başarısının ve güzelliğinin sırrını, merkezlerini farklı kılan özellikleri The St.Regis İstanbul’un şık atmosferinde Klass okurları için konuştuk.   

İmren Hanım, estetik sektöründe çok başarılı olmuş isimlerden birisiniz? Başarınızın sırrını bizimle paylaşabilir misiniz?
Başarımın sırrı işimi hayatımın odak noktası haline getirmem oldu. Bu alanda ciddi anlamda eğitimler aldım ve araştırmalar yaptım. Bunları alanımın en iyisi olmak için yaptım. Uzun yıllardır mesleğimin eğitimi alarak bildiklerimi insanlara aktardım. Her zaman en iyisini yapmaya çalıştım, insanlara sürekli yeni hizmetler sunma çabası içerisinde oldum. Mesleğimde yenilikçi olmayı benimsemiş bir insanım. Her zaman kadın-erkek ayırt etmeden güzellik anlamında insanların hayatına nasıl dokunabileceğimi düşünüyorum. İnsanları doğru uygulamalara yönlendirip her zaman doğru dokunuşlar yapmaya çalışıyoruz.

“ÖNCE KENDİMİZİ SEVMELİYİZ VE BU SEVGİYİ DIŞARIYA YANSITMALIYIZ.”
Kadınların size her zaman “sizin gibi nasıl güzel olabiliriz” sorusunu sorduklarını biliyoruz. Sizin güzellik sırrınız nedir?
Güzel olmak ruhumuzu güzelleştirmekten geçer. Önce kendimizi sevmeliyiz ve bu sevgiyi dışarıya yansıtmalıyız. Kendi bedenimi ve ruhumu sevdiğim için cildimin ve ruhumun ihtiyacı olan her şeyi özenle yapmaya çalışıyorum. Cilt bakımlarımı aksatmıyorum, gerekli vitamin takviyelerini alıyorum, dönemsel detokslara giriyorum. Sağlıklı yaşamaya ve beslenmeye gayret ediyorum. Uyku düzenime de çok dikkat ediyorum. Alkol ve sigaradan uzak duruyorum. Kendi merkezimde kendi cildime gerekli bakım ve işlemleri uyguluyorum. Bunların dışında özellikle yaz aylarında nem ile ilgili bakımlarımı kesinlikle yapıyorum. Makyajsız dolaşmayı tercih ettiğim için cildimin ışıl ışıl ve canlı olmasını istiyorum. Bunların dışında vücuduma yaptırdığım düzenli masaj uygulamaları var. Merkezimizde makineli masaj sistemleri mevcut. Ödem atmak için kullanmış olduğum makine sistemlerimiz de var. Kadınlar bana ‘Nasıl sizin gibi olabiliriz?” sorusunu çok sık soruyor. Güzel ve bakımlı olmak artık imkânsız değil, yapılması gereken tek şey İmren Öztürk Estetik’e gelmek.

Hayatta sizi ne mutlu eder. Başarı kriterleriniz nelerdir?
En önemli kriterim çok çalışmak ve hayallerimin peşinden koşmak. Benim için imkânsız diye bir şey yoktur. Bir şeyi başarmak istediğimde bu sadece zaman alır. Benim için hayattaki en önemli şey başarı. Bu zamana kadar başarmış olduğum şeyler beni her zaman manevi anlamda beslemiştir. İnsanların hayatlarına dokunarak onları mutlu etmek beni de mutlu ediyor.

“KENDİ BULUŞUM OLAN YÖNTEMLER DOĞRULTUSUNDA BAŞARIYA ULAŞIYORUZ”
Peki, sizi diğer merkezlerden farklı kılan özellikleriniz nelerdir?
Nişantaşı’nda çok keyifli bir kliniğimiz var. İnsanlara ihtiyaçları doğrultusunda dokunabilmek önemli. Bugün birçok medikal estetik merkezi var ama önemli olan farklı olmak ve bu farkı yaratırken başarı ve sonuç odaklı olmak. Kendi buluşum olan yöntemler doğrultusunda başarıya ulaşıyoruz. Aynı cihaz birçok merkezde kullanılsa da bazen yanlış kullanılabiliyor. Bu yüzden başarımı kendi buluşum olan yöntemlere borçluyum. Zayıflama ve ameliyatsız yüz gerdirme konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerindenim biriyim diyebilirim.

İnstagram:  imrren
                    imrenozturkestetik

İmren Öztürk