Güzel Gülüş, Yüz ve Dudaklara Uyumlu Gülüştür

Güzel Gülüş, Yüz ve Dudaklara  Uyumlu Gülüştür Güzel Gülüş, Yüz ve Dudaklara Uyumlu Gülüştür

Prof. Dr. Ahmet Ersan Ersoy, sağlıklı bir gülüşün nasıl sağlanacağını Klass’a anlattı

Bugün tüm dünyada teknoloji, takip edilmesi zor bir hızla gelişiyor. Diş hekimliği de gerek kullanılan cihazlar gerekse materyal ve yöntemlerin süratle değiştiği ve geliştiği sağlık branşı olarak değerini koruyor. Yıllar süren akademik, klinik ve eğitim-öğretim çalışmalarından sonra kendi kliniğinde ağız ve diş sağlığı hizmetlerini sürdüren Prof. Dr. Ahmet Ersan Ersoy, en ideal, en uygun tedavileri yapabilmek, arkadan gelen genç ve gelişime açık meslektaşlarına ayak uydurabilmek için bu gelişme ve değişimlerin takip edilmesinin önemini vurguluyor. ‘Diş Hekimliğinde Sabit Protezler’ ve ortak çalışma ürünü ‘Diş Hekimliğinde Maddeler Bilgisi’ isimli kitaplar ile ulusal ve uluslararası makaleleri bulunan Prof. Dr. Ahmet Ersan Ersoy, son yıllarda değişen ağız ve diş sağlığının önemi ile sağlıklı bir gülüşün nasıl sağlanacağını Klass’a anlattı.

Türkiye’nin, dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bulunan diş hekimliği standartlarına sahip olduğunu vurgulayarak bilimsel ve teknik gelişmelerin takip edilmesiyle uygulamalara da yansıtıldığını ifade eden Prof. Dr. Ahmet Ersan Ersoy, “Son yıllarda, medya ve iletişim ağlarının etkisiyle ağız ve diş sağlığının önemi, ebeveynleri bebeklik döneminden başlayarak çocuklarının dişlerini korumaya ve gerekli tedavileri yaptırmaya yöneltmiştir. Özellikle, süt dişlerinde önleyici tedaviler, çürük tedavileri ve ortodontik tedaviler yoğunlukla yapılmaktadır.” diyerek ağız-diş sağlığında medya ve iletişim ağlarının etkisini anlattı. Estetik, sosyal ve romantik bir faktör olmasının yanında kişinin topluma sunduğu imaj açısından ağız ve diş sağlığının ekonomik bir faktör de oluşturduğunu belirten Prof. Dr. Ahmet Ersan Ersoy, “Böylece, özellikle sosyoekonomik seviyesi yüksek olan bölgelerde, erişkinlerde ağız ve dişlerinin sağlığına daha çok dikkat eder hale gelmişlerdir.” diyerek anlatımını sürdürdü.

“GÜZEL BİR GÜLÜŞ SAĞLANABİLİR”
Diş hekimlerinin, sağlıklı bir ağza ve doğal gülüşe sahip bir toplum için sorumluluklarının büyük olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ahmet Ersan Ersoy, bireylerin öncelikle doğal dişlerini korumak için ağız ve diş bakımlarını düzenli yapmaları, rahatsızlık şüphesi veya rahatsızlıkları varsa hemen bir diş hekimine başvurmalarının gerekli olduğunu belirtiyor. “Rahatsızlıklar, başlangıç aşamalarında kolay ve ucu tedavi edilebilirler. Güzel gülüş, yüz ve dudaklara uyumlu, sağlıklı, temiz dişlerle yapılan gülüştür.” diyerek güzel gülüşü tarif eden Prof. Dr. Ahmet Ersan Ersoy, “Öncelikle doğal olanı koruyarak, gerekli ise düzenlemelerle güzel bir gülüş sağlanabilir.” diyerek de güzel bir gülüşün oluşturulabileceğini aktardı.


UZMANLIK KAVRAMIYLA ÇALIŞIYOR
Prof. Dr. Ahmet Ersan Ersoy, kendi kliniğinde uzmanlık kavramına önem vererek çalışmalar yaptığını vurgulayarak uzmanlığının protetik diş tedavisi ve implantoloji olduğunu, estetik ve çene eklemi rahatsızlıklarının fonksiyonel tedavisinin protetik diş tedavisi içinde yer aldığını belirtti. Diğer branşlardaki tedavilerin ise birlikte çalıştığı uzman hekimlerce yapıldığını ifade etti.

İNSTAGRAM: profdraersanersoy

Ersan Ersoy