Günümüzün Modası Düz ve Doğal Kaşlar

Günümüzün Modası Düz ve Doğal Kaşlar Günümüzün Modası Düz ve Doğal Kaşlar

Güzellik ve İfade Tasarımı Uzmanı Melissa Öz, kaş tasarımındaki farklarını Klass’a anlattı.  

Güzellik ve İfade Tasarımı Uzmanı Melissa Öz, make up, dudak renklendirme, deepliner, microblading, kaş pudralama, cilt bakımı, tırnak bakımı gibi alanlarda hizmet vererek danışanlarına hizmetin en iyi ve en kalitelisini sunuyor.
İç mimarlıktaki tasarım yeteneğini güzellik sektöründe de kanıtlayan Melissa Öz, kaş tasarımında yaptığı çalışmalarla adını duyurarak sektördeki başarısı ile aranılan isimlerden.  Doğallığı ön planda tutarak, düz kaşların bu senenin modası olduğunu belirten güzellik uzmanı, işini büyük bir aşkla yaptığını ve danışanlarını mutlu gördükçe işinde başarılı ve iyi olduğunu anladığını ifade ediyor. Güzellik ve İfade Tasarımı Uzmanı Melissa Öz ile kaş tasarımı ve sağladığı hizmetleri Klass okurları için konuştuk.

Melissa Hanım, kısa sürede sektörde adınızı duyurmayı başardınız. Sizin farkınız nedir? Bu başarıya nasıl ulaştınız?
Ben kaş tasarımında adımı duyurmayı istemiştim. Bunda başarılı olacağımı zaten biliyordum. İç Mimarım ve tasarımla aram çok iyi. Bunu güzellik sektörü ile entegre ettikten sonra çok zorlanmayacağımı biliyordum. 2 senedir aldığım eğitimlerle çok iyi bir seviyeye geldim. Yüzün anatomisine ve altın orana göre kaş tasarımına şekil veriyoruz. Danışanlarımızın buradan mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlamak için en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Yurt dışından gelen danışanlarımız çok koyu kalın kaşlar tercih ederken, yurt içinden gelen  danışanlarımız daha doğal kaşlar seviyor. Son zamanlarda doğal ve düz kaşlar çok moda oldu.

Danışanlarınızı yönlendiriyor musunuz? Kişiye özel hizmette bulunuyor musunuz?
Instagram’da gördükleri görsellerdeki kaşları yaptırmak isteyen danışanlar oluyor. Ancak herkesin yüz anatomisi çok farklı. Burun, alın ve göz olmak üzere bu hatlar üzerinden bir ölçüm yapıyoruz. Yaptığımız ölçüm üzerinden bazı danışanların isteklerinin onlar için uygun olmadığını anlatıyoruz. Bu süreçte tabi ki karşılıklı olarak ortak bir kararda buluşup kaş tasarımı oluşturuyoruz.

Uygulama tekniklerinde ne tarz gelişmeler oldu?
Eskiden dövme tekniği vardı. Dövmeden sonra pigment markalarında çok değişiklik oldu. Son dönemlerde ise microblading revaçta. Bu kendi kaş kıllarınıza uygun bir şekilde tasarlanan bir uygulama. Teknolojinin çok daha gelişmiş hali diyebiliriz. Bunun haricinde pudralama tekniğimiz var. Eski usul kaşlarda bu tekniği uyguluyoruz. Çok boş kaşlarda ya da çok net kaş isteyen danışanlarda uygulanıyor. Ama microblading çok daha doğal, kendi kaş kıllarınıza uygun bir şekilde bir tasarım oluşturuyor. Bu nedenle çok fazla tercih ediliyor. İşlem sonrasında danışanlar günlük rutinlerine devam edebiliyorlar. Sadece ilk 1- 2 gün uygulamadan dolayı bir koyuluk oluyor. Sonrasında işlem kendi kaş kıllarınıza uygun bir şekilde doğallaşıyor.

İşlem sonrasında danışan nelere dikkat etmeli?
Yaz aylarında yapılan işlemlerde deniz, havuz, güneşten 1 hafta süre ile korunmak gerekiyor. Bunlar kalıcı işlemler ve biz bölgeye bir pigment yerleştiriyoruz. Pigmentin bölgede 1,5-2 senelik sürede sağlıklı kalabilmesi için belirtiğim havuz, güneş gibi faktörlere mutlaka dikkat edilmeli. İlk iki gün suya değdirilmemesi gerekir. Ev devam süreci diyoruz buna. İşlem iyi yapıldığı ve danışanlarda düzenli devam ettiği sürece uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabiliyor.

Yan ürünlerin kullanılmasını tavsiye ediyor musunuz?
Kişinin cilt durumuna göre değişebiliyor. Bazı ciltlerde rötuş dahil olmak üzere iki kere işlem yapıyoruz. Bazı ciltler kuru olduğu için tek seferde tutuyor. Cilt tipi durumuna göre ev devam sürecinde krem öneriyoruz.

Bu işlemlerin yapımında el yeteneğinin önemi var mı?
Alınan eğitimlerin yanında bu işi sevmek önemli. Bu bir tasarım işi. İşlemi elinizle ne kadar iyi yapıyor da olsanız gözünüz ve bir tasarım sevdanız olması gerekiyor. Nihayetinde bu kalıcı bir işlem ve siz yeni bir şey tasarlıyorsunuz. Bu da insanın yüzünde oluyor.

Mimar olmanızın işinize yansıdığı avantajları oluyor mu?
Tasarım birçok şeyde gerek soyut gerek somut anlamda var. Mimarlık sektöründe biz soyut olarak tasarlayıp sonrasında somut hale dönüştürüyoruz. Kaş tasarımında da soyut olarak tasarlayıp danışan ile ortak fikirde buluşup somut hale getiriyoruz.
 
Yaptığınız işlemlerde neyi önemsiyorsunuz?
Amacımız danışanlarımızda doğal bir güzellik ortaya çıkarmak. Son dönemlerde bunlar revaçta. Eskiden daha abartılı şeyler yapılırken şimdi doğallığı tercih ediyoruz. Kaş tasarımını dudak renklendirme, deepliner ve kirpik lifting ile tamamlamaya çalışıyoruz. Yoğun bir tempoda çalışan kadınlar makyaj yapmaya vakit ayıramayabiliyor. Bu sürede biz her sabah makyaj yapmadan kendinizi iyi hissedebilmeniz için kalıcı makyaj öneriyoruz. Bunun yanı sıra dudak renklendirme, deepliner, kirpik lifting olarak daha doğal ve daha natural bir şekilde işlemi tamamlıyoruz.
 

İNSTAGRAM: melissaozbeauty 

Melissa Öz

Günümüzün Modası Düz ve Doğal Kaşlar Melissa Öz