Genç ve Başarılı İş Adamı, Yeni Yatırım Projeleri İle Türkiye Pazarına Giriyor

Genç ve Başarılı İş Adamı, Yeni Yatırım Projeleri İle Türkiye Pazarına Giriyor Genç ve Başarılı İş Adamı, Yeni Yatırım Projeleri İle Türkiye Pazarına Giriyor

Norok Gemi Taşımacılığı CEO’su Saoud Ghandour, yılın büyük bir kısmını İstanbul, Beyrut ve Dubai üçgeninde geçiren bir girişimci. İş ve politika yaşamının aranan isimlerinden olan Saoud Ghandour, aynı zamanda İstanbul şehrinin büyüsünden etkilenerek Türkiye pazarına giriş yaptı ve şehrin konum ile iş gücü fırsatlarını da değerlendirerek, Türkiye’de yeni yatırımlar yapmak için kolları sıvadı.  

Ortadoğu’nun önde gelen iş adamlarından biri olan Saoud Ghandour, Lübnan’ın en köklü ailesine mensup, ithalat-ihracat ve gıda gibi alanlarda şirketler yöneten başarılı bir yatırımcı. Büyük bir İstanbul aşığı olan Saoud Ghandour, büyüsüne kapıldığı Türkiye’de yapacağı yeni yatırımların heyecanını yaşıyor. Başarılı iş adamı, Türkiye’nin sahip olduğu iş gücü potansiyeli ve jeopolitik konumunun, yapacağı yatırım projeleri için büyük bir avantaj olduğunu ifade ederek, şehrin tarihi geçmişinden hala izler taşıdığını ve büyük bir enerjisi olduğunu ifade etti. Lübnan Tripoli’deki Fransız Lisesi’nden mezun olan Saoud Ghandour, üniversite eğitimini Beyrut Amerikan Üniversitesi’nde derece ile tamamladı. İngiltere’de London School of Economics’te eğitim alan Saoud Ghandour, 2009 yılından itibaren iş amaçlı geldiği İstanbul’da projeler gerçekleştirerek şehri iş bağlantıları arasına eklemiş. Şehrin bir uygarlık ve kültür başkenti olduğunun altını çizen 36 yaşındaki iş adamı, ilk olarak bir geri dönüşüm projesi üzerine çalışarak Türkiye’deki iş serüvenine ilk adımı attı.

GENÇ GİRİŞİMCİ, TURİZM ALANINDA DA TÜRKİYE’DE YATIRIMLAR YAPMAK İSTİYOR
Türkiye’nin turizm cenneti olduğunun altını çizen Saoud Ghandour, yaz aylarında Monaco’yu tercih ederken bir diğer favorisinin Bodrum olduğunu belirtti. Başarılı iş adamı, Türkiye’nin marina işletmeciliğindeki kalitesine vurgu yaparak satın aldığı teknesini Yalıkavak Marina’da demirleyeceğini söyledi. Büyük bir deniz ve tekne tutkusu olduğu bilinen Saoud Ghandour, Türkiye’nin otel ve restoran işletmeciliğindeki kalitesinin önemi ve değerine dikkat çekerek turizm alanında da Türkiye’de yatırımlar yapmak istediklerini ve bu sebeple araştırma yaptıklarını, aynı zamanda Türk Rivierası olarak adlandırılan güney sahillerinin de misafirleri tarafından sevildiğini ifade etti.

OTOMOBİL TUTKUNU
Otomobillere de büyük bir ilgisi olan iş adamının kendisine ait bir otomobil koleksiyonu var. Spor araba kullanmayı seven genç girişimci, otomobil yarışlarının da sıkı bir takipçisi. Formula 1’i her yıl düzenli olarak yakından takip eden Saoud Ghandour, yarışların çevre dostu olan yeni dönem elektrikli araçlarla yapılmasını da son derece değerli buluyor.
 

Saoud Ghandour

Genç ve Başarılı İş Adamı, Yeni Yatırım Projeleri İle Türkiye Pazarına Giriyor Saoud Ghandour
Genç ve Başarılı İş Adamı, Yeni Yatırım Projeleri İle Türkiye Pazarına Giriyor Saoud Ghandour