FTS Collection, Modanın Gerçek Değerini Görmesini İsteyen Bir Markadır

FTS Collection, Modanın Gerçek Değerini Görmesini İsteyen Bir Markadır FTS Collection, Modanın Gerçek Değerini Görmesini İsteyen Bir Markadır

FTS Collection Kurucusu Fatoş Derbeder, kendisini moda alanında farklı kılan özelliklerini Klass’a anlattı.  

FTS Collection markasının kurucusu ve ünlü Stil Danışmanı Fatoş Derbeder, moda sektöründe başarılı projeleri, yenilikçi tasarımları ve hazırladığı koleksiyonlarla büyük bir beğeni toplayarak alanında hızlı bir çıkış yakaladı. Yoğun iş temposunda çalışan, zamanını toplantı ve görüşmelerle geçirerek projelerini büyüten Fatoş Derbeder, 2021 yılında danışanlara sunduğu hizmetler ve yeni projeleriyle moda dünyasının en bilinir ve güvenilir isimleri arasına girmeyi başardı. Moda dünyasının yükselen markalarından FTS Collection’ın Sahibi Fatoş Derbeder ile başarısının sırrını, koleksiyonlarını oluştururken nelere önem verdiğini, 2021 yılını nasıl geçirdiğini ve gelecek hedeflerini Point Hotel-Barbaros’ta Klass okurları için konuştuk.

Fatos Hanım, kurduğunuz FTS Collection markasıyla hızlı bir çıkış yakaladınız. Size göre bunun sırrı nedir?
Aslında bunun bireysel ve genel sırları var diyebilirim. Bireysel sebebim elbette yetenek... Yetenek olmazsa ne kadar eğitim alsanız da ne kadar hırslı ve tutkulu olsanız da bu kadar başarılı olmanız imkansıza yakın. Genel anlamda böylesine bir başarı için ise işinizi sevmeniz ve ona tutkuyla bağlı olmanız gerekli. Bu tutkuyla yola çıkarak yeteneğinizi de bu tutkuya eklediğinizde başarısız olmanız kaçınılmaz oluyor. Bunun yanında müşterilerime stil danışmanlığı hizmeti de sunduğum için beni tercih ediyorlar.


Peki koleksiyonlarınızı oluştururken nelere önem veriyorsunuz?
Mesleki tecrübemi kendi giyim tarzıma en iyi şekilde yansıttığım için aslında bu konuda kendimi baz alıyorum. Koleksiyon tasarım aşamasında mutlaka o tasarımı kendi üstümde hayal ediyorum. Bunun yanında elbette kalite de olmazsa olmazım. Kumaş kalitemiz çok yüksek. Bunu iyi tasarımlarla desteklediğimiz için de koleksiyonlarımız beğeni topluyor.

2021 yılı siz ve markanız için nasıl geçti?
Bu yıl pandeminin etkisi devam ettiği için online siparişe önem verdik. FTS Collection’a kolaylıkla ulaşılmasını sağlamak için altyapımızı güçlendirdik. Bunun yanında yeni koleksiyonumuz büyük beğeni topladı ve bu beğeni bizi şevklendirdi diyebilirim. Daha çok üretmeye ve daha çok tasarım yapmaya başladık. Ben de bu başarı hikayesinde başrolde olduğum için yoğun bir yıl geçirdim.

Gelecek hedefleriniz nelerdir?
Biz marka olarak Türkiye’de moda sektörüne yenilikler getirmek istiyoruz. Bu yüzden bizim için satış hacmi ya da kâr marjı önemli değil. Biz modanın gerçek değerini görmesini isteyen bir markayız. Bu yüzden bizim, bir anda çok mağaza açalım her yerde olalım diye bir hedefimiz yok. Online satışlarımız gayet yeterli ancak bu bahsettiğim yeniliklerin ardından mutlaka mağazalaşma sürecine gireceğiz.

İnstagram:ftsdrbdr
İnstagram: ftscollection2021

Fatoş Derbeder