Frozen Face Promax, Sağlıklı Bir Şekilde Cilt Problemlerinden Kurtulmamızı Hedefler

Frozen Face Promax, Sağlıklı Bir Şekilde Cilt Problemlerinden Kurtulmamızı Hedefler Frozen Face Promax, Sağlıklı Bir Şekilde Cilt Problemlerinden Kurtulmamızı Hedefler

Op. Dr. Esra Bilgen, cilt lekelerinde kullanılan ‘Frozen Face Promax’ cihazının özelliklerini Klass’a anlattı.  

Hastalarının beklentilerine cevap vererek güncel teknikleri en doğru biçimde uygulayan ve son zamanlarda yaptığı başarılı operasyonlarla isminden övgüyle bahsettiren Op. Dr. Esra Bilgen, uluslararası kabul görmüş yayın ve bildirilere sahip bir isim. Çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıya katılarak elde ettiği bilgiler eşliğinde tedavilerini uygulayan Op. Dr. Esra Bilgen ile cilt lekelerinin nasıl oluştuğunu, son dönemin revaçta olan cihazı Frozen Face Promax’in özelliklerini ve kullanım alanlarını, Klass okurları için konuştuk.

Esra Hanım, cilt lekeleri nasıl oluşur ve bu lekelerin tedavi edilmesi mümkün mü?
Cilt lekelerinin oluşmasının sebeplerinden biri reaktif oksijen türleridir. Reaktif oksijen, serbest radikallerin cilt ile etkileşiminden oluşuyor. Cilt hücrelerini oksitleyerek yaşlanma, leke, çil, kırışıklıklar gibi birçok probleme yol açıyor. Günlük yaşamımızda spot ışıklar, hava kirliliği, sağlıksız beslenme, alkol, sigara gibi nedenlerle lekelerin oluşmasını teknolojilerle birlikte engelleyebiliyoruz.

Son dönemin revaçta olan cihazı Frozen Face Promax hakkında bilgi verir misiniz? Bu cihazın ne gibi özellik ve farkları var?
Hidrojen terapi, ağız yoluyla, solunum yoluyla ya da bölgesel olarak uygulandığında, reaktif oksijenin vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Günümüzde adını sıkça duyduğumuz Frozen Face Promax cihazı, hidrojen ve oksijen fanusu sayesinde ciltteki lekelerin en derinine inip, sağlıklı bir şekilde cilt problemlerinden kurtulmamızı hedefler. Sistem; içerisinde elektromanyetik teknolojisi, radyofrekans, ultrasound ve elektroporasyon gibi birçok teknolojinin de bulunduğu bir sistemdir. Cilt tipine uygun üç ayrı solüsyon sayesinde cildin ihtiyacı olan gözenek temizlenişini sağlayarak hem derinlemesine temizlik yapar hem de cildi detokslar. Elektromanyetik teknolojisi ile yüzdeki sarkan ya da azalan kasları yeniden yapılandırırken yüz ovalini bir heykeltraş gibi düzeltir ve genç bir yüze kavuşturur.

Frozen Face Promax nasıl bir çalışma prensibine sahip?
Frozen Face Promax, Hidrojen tedavisi ile, zararlı aktif oksijeni hidrojenle birleştirerek çalışır ve ardından vücuttaki zararlı oksijeni su (ter) yoluyla ortadan kaldırır. H2 canlılık, beyazlatma, nemlendirme, iltihabı azaltma ve güçlü antioksidan güç verir ve 176 kez daha fazla c vitamini ürettirir.

Frozen Face Promax, Düşük frekanslı elektrik akımı ile kasları uyarır. Kasların kasılma ve gevşemesini tekrarlayarak yüzdeki kaslara masaj etkisi yapar. Düşük frekanslı termal etki ayrıca cilde hayat veren metabolizmayı da teşvik eder. Anında etkili ve güvenli sonuçlarla diğer tüm RF ekipmanlarından daha fazla enerji sağlayarak periorbital ve perioral tedavi için özel olarak tasarlanmıştır.

Cihazın fonksiyonları nelerdir?
Tek bir el aletine entegre 4 ayrı fonksiyonu vardır. Soğuk-sıcak etkisi doku kasılmasına, kolajen ve elastin üretiminin uyarılmasına neden olur. Elektrik alanı, hücre zarı boyunca bir voltaj oluşturarak, ultra mikro gözenek oluşumuna yol açan moleküler değişikliklere neden olur. Aktif maddeler cilde nüfuz eder ve derinlemesine emilerek harika sonuçlar elde edilir. Son aşaması oksijen ve led terapi uygulanarak cildinin tüm problemlerini ortadan kaldırır.

İnstagram: dr.esrabilgen

Esra Bilgen

Frozen Face Promax, Sağlıklı Bir Şekilde Cilt Problemlerinden Kurtulmamızı Hedefler Esra Bilgen