Ferzan Kemali : “Anne İle Kiz Arasindaki Olağanüstü İlişki Sadece Kan Bağiyla Sinirli Değildir”

Ferzan Kemali : “Anne İle Kiz Arasindaki Olağanüstü İlişki Sadece  Kan Bağiyla Sinirli Değildir” Ferzan Kemali : “Anne İle Kiz Arasindaki Olağanüstü İlişki Sadece Kan Bağiyla Sinirli Değildir”

Clinique Dent Beauté’de Hastalarina Sunduklari Başarili Hizmetle Dikkat Çeken Dr. Ferzan Kemali İle Kizi Lili Asildost, Birbirlerine Olan Sevgilerini İlk Kez Klass’a Anlatti Her daim yenilikçi yaklaşımlarıyla tanınan Clinique Dent Beauté kurucusu ünlü Diş Hekimi Dr. Ferzan Kemali ve kızı Lili Asildost, hem aile bağlarını hem de profesyonel becerilerini birleştirerek Clinique Dent Beauté’de kusursuz bir hizmet sunmak için çalışan iki başarılı isim. Geleneksel bir anne-kız ilişkisinden çok daha fazlasını paylaşan iki isim aynı zamanda birbirlerinin en büyük destekçisi ve en iyi dostu. Gülümsemelerin mimarları olarak tanınan Dr. Ferzan Kemali ile kızı Lili Asildost, birlikte Clinique Dent Beauté’de çalışmanın avantajlarını, aralarındaki güçlü bağı ve birbirlerine olan sevgiyi ilk kez tüm samimi duygularıyla Klass’a anlattılar.  


Ferzan Hanım ve Lili Hanım, siz birbirinize çok bağlı bir ann-kız olarak görülüyor ve böyle çok seviliyorunuz. Anne-kız olarak nasıl bir ilişkiniz var?
Ferzan Kemali: Lili ile birlikte büyüdük diyebilirim. Onu büyütürken ben de büyüdüm. Çünkü onu büyütürken sürekli yeni bir şeyler de öğreniyordum. Yol gösteren ama zorlamayan ve kucaklayan anneydim. Kendi kararlarını vermesine izin verdim, düşmesine de izin verdim ki kalkmayı öğrensin. Anne ile kız arasındaki olağanüstü ilişki sadece kan bağlarıyla sınırlı değildir. Şimdi ise artık iki yetişkin yakın arkadaşız.

Lili Asildost: Maman (Annem) benim en yakın arkadaşım diyebilirim. Beraber çalıştığımız için hem anne-kız hem iki arkadaş hem de patron-çalışanız. Annemi anlatmak istersem de güvenilir, iş bitiren, matrak derim.

“BİRLİKTE BİR YERDE BİR ŞEYLER İÇEREK SOHBET ETMEK, ARADA GÜNÜ KRİTİZE ETMEK BİZİM EN EĞLENCELİ GÜNLÜK AKTİVİTEMİZ”

İşten sonra birlikte yapmayı sevdiğiniz
aktivite nedir?

Lili: Annemin de dediği gibi dinlenip birbirimize vakit ayırmak istiyoruz. Bu yüzden işten sonra yorgunluk durumumuza göre birlikte bir yemek yiyebiliyoruz ya da bir yerde bir şeyler içerek hem eğlenip hem de sohbet ediyoruz. Eğer arkadaşlarımızla bir planımız da yoksa sahile yürüyüşe çıkarız veya Kapalıçarşı’yı gezeriz.

Bir gün yer değiştirebilseydiniz,
ilk yapacağınız şey ne olurdu?

F. K.: Lili gibi sahile çıkıp 5 kilometre koşmak isterdim.

Lili: Annem muhteşem bir kadın. Onun gibi olmayı çok istiyorum. Bir gün yer değiştirebilirsek aslında onun şu an yaptıklarından farklı bir şey yapmazdım.

Yemek yarışmasında hanginiz
kazanırdı ve ne pişirirdiniz?

F. K.: Ben elimin lezzetine güveniyorum. O yüzden kesinlikle ben kazanırdım. Eğer bir yarışmaya girseydik kesinlikle İran usulü Fasülyeli Pilav yapardım. Çünkü Lili onu çok sever.

Lili: Yemek konusunda anneme karşı kazanma şansım yok. O yüzden annem kazanırdı.

Kliniğinizi dünyanın herhangi bir yerine taşıyabilecek olsaydınız, nereyi seçerdiniz ve neden?
F. K.: New York’a taşımak isterdim. Çünkü estetik diş hekimliği burası kadar orada da çok önemseniyor.

Lili: Bu konuda anneme katılıyorum. Ancak o nereye gitmek isterse oraya gitmeye hazırım. Annem nereye bende oraya.

Klinikte başınıza gelen en komik olay nedir?
F. K.: Kanal tedavi yaptığımız hasta tedavi sırasında uyudu ve çok sesli horlamaya başladı. Ben ve asistanım gülerek tedaviye devam ettik, tedavi bittikten yarım saat sonra hasta uyandı.

Hayalinizdeki tatil destinasyonu neresi ve oraya ne zaman gitmek istersiniz?
Lili:İkimizde kayak ve Kitesurf yapıyoruz. Aynı yerlere gitmekten ziyade yeni yerler keşfetmek istiyoruz. Bu yüzden her yıl farklı destinasyonları keşfe gidiyoruz. Gitmişken o bölgenin tarihi yerlerini ya da doğal güzelliklerini de görmek istiyoruz.

Kliniğinize gelen ünlü biri olacak olsa,
kim olmasını isterdiniz ve ona hangi
tedaviyi yapmak isterdiniz?

F. K.: Kesinlikle George Clooney… Hatta bayıldıktan sonra suni solunum yapabilirdim de…

Ferzan Hanım, Lili’nin en çok hangi
özelliğini seviyorsunuz
?

F. K.: Algısı açık, çabuk öğreniyor ve çok adil olmasını seviyorum. Dünyanın en çok ihtiyacı olan şey adil insanlar çünkü.
Birlikte çalışmaya başlayınca birbiriniz
hakkında farklı ne öğrendiniz
?

F. K.: Diş hekimliğini seviyor ama benden daha iyi yöneticilik yapabildiği kesin. Ondaki o yöneticilik vasfını keşfedememiştim. Birlikte çalışmaya başladıktan sonra gördüm ki çok başarılı bir yönetici.

Lili: Küçükken bana çok vakit ayırıyordu. Bu yüzden bu kadar çok çalıştığını farkedememişim. Ama şimdi görüyorum ve izliyorum. Gerçekten inanılmaz bir tempoda çalışıyor ve çok enerjik.

“HEM LİLİ’YE HEM DE
ÇEVREMDE BİRÇOK GENCE
İYİ BİR ÖRNEK OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM”


Diş hekimliği ile ilgili en sevdiğiniz şey
nedir ve bu tutkuyu çocuğunuza nasıl
aktardınız?

F. K.: Lili’yı geleneksel kalıplarla büyütmedim. Elimden geldiğince değişik yolları gösterip, kararı kendisi verdi. Ben mesleğimi çok severek yapıyorum ve tahmin ediyorum hem Lili’ye hem de çevremde birçok gence bu yüzden iyi bir örnek olduğumu düşünüyorum.

Lili, annen zor durumlarda nasıl davranır?
Lili: Soğuk kanlıdır. Panik yapmaz. Yanındakilere de yaptırmamak için uğraşır ve sakinleştirir. Bir sorun varsa sakinlikle, adım adım işi çözer

Eğer diş hekimliğiyle ilgili bir süper
gücünüz olsaydı, bu güç ne olurdu ve nasıl kullanırdınız?

F. K.: Dişlerin çürümesini ve ağrıyı engellerdim, insanlar sadece estetik için gelsinler bize isterdim.

Hanginiz daha çok çalışıyor?
F. K.: İkimizde çok çalışıyoruz sanırım. Ama bu çalışma sadece iş için bir çalışma olmuyor. Kendimizi geliştirmek için de çalışıyoruz. Sosyal hayatımıza ve eğitime de önem veriyoruz.

Lili: Ben annemi örnek aldığım için onun çalışma temposunu yakalamaya çalışıyorum.