F4U’da Her Kadının Kendine Yakıştırdığı Bir Tasarım Mutlaka Var

F4U’da Her Kadının Kendine Yakıştırdığı Bir Tasarım Mutlaka Var F4U’da Her Kadının Kendine Yakıştırdığı Bir Tasarım Mutlaka Var

Kadın ve moda deyince farklı tasarımlarıyla ilk akla gelen markalardan biri olan F4U, Kıratlı Holding’in altı kuruluşundan biri olan EGS Moda A.Ş’nin, en genç üyesi. Ailenin üçüncü kuşağı ve aynı zamanda ünlü bir televizyon yapımcısı ve sunucusu olan Sinem Yıldız, markayı ünlü moda tasarımcısı Ünal Günç ile birlikte yönetiyor. Üstün kalite kumaşları, tasarımı ve çağdaş kesimleri ile dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen F4U’nun ortağı ve yöneticisi ünlü televizyoncu Sinem Yıldız ile Klass okurları için konuştuk.  

Sinem Hanım, bir moda ve kadın giyim marka yaratıcısı olmaya nasıl karar verdiniz?
Her kız çocuğu gibi çok küçük yaşlarda kıyafetlere ilgim başladı. Annem çok şık giyinen bir kadındı. Sürekli onun ayakkabılarını giyer yürürdüm evde. 5 yaşında baleye başladım. Resitallerde en gösterişli kıyafetleri ben seçer ve giyerdim. Mesela önüne taş konacaksa benimki ful taş olurdu, ortada avize gibi dolaşırdım. Annem çok sade bir kadındı ama ben de ona bir o kadar ters hep pullar içinde. Bütün arkadaşlarımda benim gibi süslü olsun isterdim. İlerleyen yaşlarda arkadaşlarım bir yere giderken hep benim evime gelir odama kapanır dolapları açarız. Kızlar kıyafet seçer ben olmadı der yeniden bir modacı havasında onları giydirir saçlarından ayakkabılarına kadar karışırdım.


“BİZİM AMACIMIZ KADININ ÖNCE RUHUNU MUTLU ETMEK.”
EGS MODA A.Ş, F4U markası ile neleri hedefliyor? Markanızı diğerlerinden ayıran özellik sizce nedir?
Bugüne kadar ülkemiz modasında maalesef hep 36 beden kadın modası ön plana çıktı ve baz alındı, bütün koleksiyonlar onlara göre yapıldı, eğer kadın 40 bedense yandı. Mutlaka yaşının 10 yaş üzeri kıyafet giymek zorunda. Zamanla çok kilo alıp verdiğim için bu durum beni delirtiyordu. Çevremde herkes bana neden “Sen moda sektörüne girmiyorsun?” diyordu. İhtimal fikirlerim hoşlarına gidiyordu. Ailemizde ne iş yaparsanız yapın, bir süre sonra illaki, aile şirketlerinden birinin başına geçerseniz. Hem bu ayrıntı hem de kuzenlerimin ısrarları ile modayı sevdiğim ve hep yapmak istediğim bir iş olduğu için de kolları sıvadık. Fashionfouryou (F4U) tüm dünya kadınlarını ayrıcalıklı tasarımları ile buluşturuyor. F4U’da her tip kadının kendine yakıştırdığı bir tasarım mutlaka var. Kadınlar mağazalarımıza girince mutlu oluyorlar. Güzel bir enerjimiz var. Tasarımlarımızın stilleri, kumaşları, renklerinin inanılmaz bir enerjisi var. Bizim amacımız kadının önce ruhunu mutlu etmek. Her bedende kadın kendiyle barışık ve doğru kıyafetler seçmeli. Cesur özgür stil sahibi kadınların ortak noktası Fashionfouryou olacak.

Televizyon ve sunuculuk artık bitti mi?
Televizyon benim için çok önemli. Anlamlı, güzel ve başarılı programlar yaptım. Fırsat buldukça da devam edeceğim. Moda da ilk aşkım hatta hayat tarzım. Uğraşmak ve yaratıcı olmak beni mutlu ediyor. Bir taraftan kahveler çaylar içilir ve elbette magazin yapılır. Beni kim nerede ne zaman görse Seda Sayan’ı sorarlar malum magazin her yerde. Mağazalarımıza gelen müşterilerimizle bizzat kendim ilgilenir onlara fikir veririm. Bu çok hoşuma gidiyor.
 

INSTAGRAM: sinemyildiz_official

Sinem Yıldız