F Elegance Shoes Her Şeyden Çok Müşterisinin Memnuniyetini ve Sağlığını Düşünür

F Elegance Shoes Her Şeyden Çok Müşterisinin Memnuniyetini ve Sağlığını Düşünür F Elegance Shoes Her Şeyden Çok Müşterisinin Memnuniyetini ve Sağlığını Düşünür

F Elegance Shoes Kurucusu Firuze Gözel, markasını kurma hikayesini ve ürünlerinin özelliklerini Klass’a anlattı.

Yıllarca yurt dışındaki global markalara üretim yaparak ihracat gerçekleştirdikten sonra kendi markasını kurmaya veren Firuze Gözel, kalite ve müşteri memnuniyetini yüksek bir şekilde sağlayarak F Elegans Shoes markasını kurdu. Bütün tasarımları ekibiyle beraber yapan ve tasarımlarını dünya trendlerini takip ederek oluşturan başarılı iş kadını Firuze Gözel, içi ve dışı 100% hakiki deriden yapılan ortopedik tabanlı ayakkabılarla müşterilerinin ayak sağlığına da oldukça önem veriyor. Yurt dışından gelen teklifleri değerlendirmenin yanı sıra Türkiye’de ilk mağazasını yakın zamanda açacak olan F Elegans Shoes Kurucusu Firuze Gözel ile markasını kurma hikâyesini, ayakkabılarının özelliklerini ve gelecek planlarını The Artisan İstanbul M Gallery Hotel’in muhteşem atmosferinde Klass okurları için konuştuk.Firuze Hanım, öncelikle sizi tanıyarak F Elegance Shoes markasının nasıl doğduğunu dinleyebilir miyiz?
Biz yıllardır yurt dışındaki global markalara üretim yaparak ihracat girdisi sağlıyorduk. Ancak bu ayakkabılar Türkiye’ye değil diğer ülkelere sunuluyordu. Bende “Neden bizim Türk kadınlarımız bu güzel ayakkabı modellerini giymesinler ve moda trendlerini geriden takip etsinler ki.” diye düşündüm. Bu düşüncemle yola çıkarak kendi markamızı oluşturmaya karar verdik. Çok şükür ki çok güzel geri dönüşler aldık. Güçlü bir ağ kurduk. Markamız kaliteli ayakkabı çeşitleri ile piyasada büyük bir rol oynamaya devam ediyor. Ayak sağlığına oldukça önem veren işletmemizle en iyi ayakkabı malzemeleri ile üretilen orijinal ayakkabı çeşitlerini müşterilerimize sunuyoruz.

Peki markanızı kurarken zorluklar yaşadınız mı? Yaşadıysanız bu zorluklar neler oldu?
Tabi ki zorluklar yaşadık. Çevremizden bazı eleştiriler aldık ve zor olur denilerek vazgeçirmeye çalışanlar oldu. Global pazarla başa çıkamazsınız dediler. Ama biz onlara kulak asmadan her şeyin bir iyi tarafı da vardır diyerek markamızı kurmaktan vazgeçmedik. İyi ki vazgeçmemişiz. Çünkü şu an çok güzel bir müşteri kitlesine sahibiz.

F Elegance Shoes olarak model tasarımlarını nasıl yapıyorsunuz?
Bizim bütün ayakkabılarımız kendi tasarımımızdır. Tasarımlarımızı yapan özel bir ekibimiz var. Aynı zamanda işin içinde olarak bende tasarım yapanlar arasındayım. Dünyadaki trendleri takip edip bunu Türk markasına yakışacak bir şekilde tasarlıyoruz.

Ürünlerinizden de biraz bahseder misiniz? Sizin farkınız nedir?
Ürünlerimiz şık ve kaliteli olduğu kadar çok sağlıklıdır. Biz F Elegance Shoes olarak her şeyden çok müşterimizin memnuniyetini ve sağlığını düşünüyoruz. Ürünlerimizin içi ve dışı 100% hakiki deriden yapıldığı için ayakların terlemesini önlüyor. Ortopedik tabanları tercih ettiğimizden ayakkabılarımızı kullanan kişiler gün boyunca çok rahat oluyor. Spor, günlük ve stiletto modellerinde ayakkabılar üretiyoruz. Stiletto ayakkabılar konforsuz olarak görülür ancak biz rahatlığa da önem verdiğimizden gerçekten rahattır ve her kadının dolabında olması gereken klasiklerdendir.

Müşterileriniz size daha çok nerelerden ulaşım sağlıyorlar ve alışveriş sonrası müşterilerinize ne gibi destekler sağlıyorsunuz?
Kendi web sitemiz var, müşterilerimiz daha çok oradan ulaşım sağlıyorlar. Instagram ve telefon numaramızdan da bizimle kolaylıkla iletişime geçebiliyorlar. Onun dışında e-pazar sitelerinin hemen hemen hepsinde varız. Biz markamıza güvendiğimiz için daima ürünlerimizin arkasındayız ve alışveriş sonrasında da müşterimiz bize iletişime geçebilir ve her konuda yardımcı olabiliriz. Bugüne kadar çok olumlu dönüşler aldık. Tabi ki de üretimden kaynaklı hatalar olursa da biz daima müşterilerimizin arkasında duruyoruz.

Sizce, internet alışverişi yapılırken nelere dikkat edilmelidir?
Herkesin bildiği gibi teknoloji çağında yaşıyoruz ve artık aklımıza gelebilecek her şey internette satılıyor. Özellikle pandemi sürecinden bu yana internet alışverişi popülerleşti. Ama maalesef internette birçok dolandırıcı da var ve bu doğal olarak insanları tereddütte düşürüyor. Fakat biz F Elegance Shoes markası olarak Trendyol ve Çiçeksepeti gibi çok güvenilir alışveriş sitelerinde bulunarak ürünlerimizi müşterilerimize sunuyoruz.

Son olarak başarılı bir iş kadını olarak genç girişimcilere vermek istediğiniz önerileriniz var mı?
Hepimizde bir yetenek ve bir cevher var. Önemli olan o yeteneği ve cevheri keşfedip ortaya çıkartma cesaretini kendimizde bulmamız lazım. Ve hata yapmaktan da korkmadan denemeye devam etmemiz gerekiyor. Çünkü hiçbir şey denemezsek neler yapacağımızı da asla bilemeyiz. Özellikle de kadınların asla korkmaması lazım çünkü dünyanın bizim gibi kendi ayaklarının üzerinde duran kadınlara ihtiyacı var.

Web:
İnstagram: feleganceshoes

Firuze Gözel