Esin Kılınç Tatcı: Türkiye’nin İmajına ve İhracatına Büyük Katkı Sunuyor

Esin Kılınç Tatcı: Türkiye’nin İmajına ve İhracatına Büyük Katkı Sunuyor Esin Kılınç Tatcı: Türkiye’nin İmajına ve İhracatına Büyük Katkı Sunuyor

Türkiye’de tek kullanımlık plastik ürünlerin lider üreticisi olan Arcplast Kurucu Ortağı Esin Kılınç Tatcı, ‘Zebra Disposables’ markası ile Türkiye’nin imajına ve ihracatına büyük bir katkı sunarak aldığı ödüllerle de başarısını tekrar tekrar kanıtlıyor. İş hayatındaki başarısının ve ilerlemesinin sırrını Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda akılcı, bilimsel ve gelişim odaklı bir perspektif ile devam etmek olarak açıklayan ve Atatürk’ün “Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır.” sözlerinden yola çıktığını söyleyen başarılı iş kadını Türk kadınının gücünü her daim göstermek, yükseltmek ve yaşatmanın temel hedefi olduğunu söylüyor.  

Tek kullanımlık plastik ürünlerin lider üreticisi olan ve 30’dan fazla ülkeye ‘Zebra Disposables’ markasıyla ihracat yapan ‘Arcplast Plastik’ Kurucu Ortağı ve İhracat Direktörü olan Esin Kılınç Tatcı, MBA eğitimini İngiltere’de tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönmeyi tercih ederek ülkenin ihracatına ve istihdamına katkı sağlamak üzere ‘Kadın Girişimci’ olarak yola çıkmıştır. Esin Kılınç Tatcı, uzun yıllardır yurt dışında önde gelen zincir mağazalara ve toptancılara ürün tedarik ederek geniş bir alanda faaliyet gösteriyor. Müşteri odaklı yaklaşımıyla farklı ülkelerdeki firmaların güvenini kazanıp Türkiye’nin imajına ve ihracatına katkıda bulunmak için elinden gelen her çabayı gösteren başarılı iş kadını, ekibiyle beraber dünyanın çeşitli yerlerinde yer alan müşterilerinin taleplerini hızlı ve esnek bir şekilde yerine getiriyor.  Her zaman teknolojiyi yakından takip eden ‘Zebra Disposables’ İhracat Direktörü olan Esin Kılınç Tatcı, dünya trendlerini yakalayabilmek için de sürekli üretime yatırım yapıyor ve teknolojik olarak geliştirilmiş modern makineler kullanmayı tercih ediyor. İş hayatındaki başarısının Türk kadının doğuştan sahip olduğu mücadeleci yapısı ve azminden kaynaklandığını ifade eden Tatcı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e bu anlamda çok büyük bir şükran borcu olduğunu belirterek; Atatürk’ün, “Dünyada her şey kadının eseridir” sözünün kendisi üzerindeki etkisi ve öneminden ilham alarak çalışma hayatındaki gayretin ince nüanslarını aktarıyor. Atatürk’ün ideolojik perspektifinin izinden her daim ilerleyeceğini ve bu ilke ve inkılaplar doğrultusunda Türk kadınının gücünü her zaman göstereceğini belirten Tatcı, Atatürk sevgisini her daim dile getirmeye devam ediyor.

Yılın En Başarılı Kadın Girişimcisi Oldu
Aktif olarak 30’dan fazla ülkeye ihracat yaparak yoğun bir mesaiyle çalışmalarına devam eden Esin Kılınç Tatcı, yakın bir zamanda aldığı ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Yıl içindeki projeleri ve girişimci kişiliğiyle ‘Yılın En Başarılı Kadın Girişimcisi Ödülü’nü kazanan Esin Kılınç Tatcı, yeni ödülü için büyük bir kıvanç duyduğunu söyleyerek kendisini ödüle layık görenlere içten bir şekilde teşekkür etti. Ödül konuşmasında başarısını firma olarak çok sıkı ve disiplinli çalışmalarına bağlayan başarılı iş kadını, işindeki her bir detaya çok önem verdiği içinde başarısının pekiştiğini ifade etti. İhracat yaptıkları ülkelerin sayısını sistemli çalışmalarıyla daha da çoğaltacaklarına değinerek bu yolla Türkiye’ye daha çok ihracat katkısı sunma hedefleri olduğunu vurgulayan Esin Kılınç Tatcı, çabası ve azimli çalışmaları neticesinde bu yıl ‘Pırlanta Kadınlar’ arasına kolaylıkla girdi.

NEDEN SEÇTİK:
Dünya trendlerini yakalayabilmek için sürekli üretime yatırım yapmanın yanı sıra müşteri odaklı yaklaşımlarıyla da farklı ülkelerdeki firmaların güvenini kazanarak Türkiye’nin ihracatına ve imajına prestij katıyor.


 

Esin Kılınç Tatcı

Esin Kılınç Tatcı: Türkiye’nin İmajına ve İhracatına Büyük Katkı Sunuyor Gökay Kalaycıoğlu-Esin Tatcı-Wilma Elles
Esin Kılınç Tatcı: Türkiye’nin İmajına ve İhracatına Büyük Katkı Sunuyor Esin Kılınç Tatcı
Esin Kılınç Tatcı: Türkiye’nin İmajına ve İhracatına Büyük Katkı Sunuyor Esin Kılınç Tatcı
Esin Kılınç Tatcı: Türkiye’nin İmajına ve İhracatına Büyük Katkı Sunuyor Esin Kılınç Tatcı
Esin Kılınç Tatcı: Türkiye’nin İmajına ve İhracatına Büyük Katkı Sunuyor Esin Kılınç Tatcı
Esin Kılınç Tatcı: Türkiye’nin İmajına ve İhracatına Büyük Katkı Sunuyor Esin Kılınç Tatcı