Elleri İnce, Uzun Gösteren Tırnaklar Moda Haline Geldi

Elleri İnce, Uzun Gösteren Tırnaklar Moda Haline Geldi Elleri İnce, Uzun Gösteren Tırnaklar Moda Haline Geldi

Zübeyde Kaycı Make Up Nail Studio ismiyle güzellik alanında her zaman doğallığı ön plana çıkaran, kaliteli ve bütünsel bir hizmet veren Güzellik Uzmanı Zübeyde Kaycı, geçtiğimiz yıl Garage Hair Repair Studio bünyesinde açtığı salonunda birinci senesini doldurmanın mutluluğunu yaşıyor. Pandemi koşullarında açılmasına rağmen büyük bir ilgi gören ve açık kaldığı her gün büyük bir yoğunlukla çalışan Zübeyde Kaycı Make Up Nail Studio, her mevsim ve konsepte uygun makyajları ile kadınların yenilenme ve güzelleşme noktası oldu. Zübeyde Kaycı Make Up Nail Studio Kurucusu Güzellik Uzmanı Zübeyde Kaycı ile yeni sezonda trend olacak güzellik uygulamalarını Klass okurları için konuştuk.  

Zübeyde Hanım, salonunuzu açmanızın üzerinden tam bir sene geçti. İlk yılınızı nasıl değerlendirirsiniz?
Garage Hair Repair Studio bünyesinde ilk kez farklı bir konsept yaratmak istedik. İlk senemiz güzel geçti. Kapanmalar, yasaklar bizi tabii ki zorladı. Bu yaz dönemiyle birlikte her şeyin daha güzel olacağını umuyoruz. Yılın büyük bir bölümünü kapalı geçirmek zorunda kaldık. Salonumuz da yeni olduğu için ayakta durmanız biraz daha zor oluyor. Çok şükür yine de kötü bir sene geçirmedik.

“KALIP GİBİ FONDÖTENLER YERİNE KİŞİLERİ DAHA GENÇ GÖSTEREN MAKYAJLAR TERCİH EDİLİYOR”
Sektörünüzde bu yıl hangi uygulamaların trend olmasını bekliyorsunuz?
Bu sezon daha bohem ve doğal makyajlar ön planda olacak. Rengarenk elbiseler günümüzde moda haline geldiği için “smokey”lerin, koyu makyajların yerini daha çok soft, ışıltılı renkler aldı. Kalıp gibi fondötenler yerine kişileri daha genç gösteren makyajlar tercih ediliyor. Protez tırnak ve kalıcı oje de inanılmaz derecede revaçta. Kadınlar artık on parmağına farklı farklı renkte oje sürdürüp daha canlı renkleri kullanabiliyorlar. Elleri ince, uzun gösteren tırnaklar moda haline geldi.

“KİRPİK LIFTINGİ KİŞİNİN KENDİ KAŞINA ZARAR VERMİYOR”
Son dönemde popüler hale gelen kirpik liftingi uygulamanızdan da bahsedebilir misiniz?
Kirpik liftingi günümüzde popüler bir hale geldi. Eskiden daha çok ipek kirpik yaygındı. Kirpik liftingi çok daha doğal duruyor ve kişinin kendi kirpiğine zarar vermiyor. Kişinin kendi kirpiğine keratin bakımı, kıvırma işlemi yapıyor ve boya ile rimel efekti veriyoruz. Doğallık akımı kirpik uygulamalarına da yansımış oldu. Keratin bakımı kirpikleri ekstra uzatıyor. Uygulama 40 dakika kadar sürüyor ve kirpikleri canlandırıp uzamasına da yardımcı oluyor.

Uygulamanın ne sıklıkla yapılması gerekiyor?
Kirpik liftinginin iki ayda bir yenilenmesi gerekiyor. Kişi bu kirpikle istediği gibi yatabiliyor, yüzünü istediği gibi yıkayabiliyor, havuza ve denize girebiliyor. Kirpikler rimel sürmüş gibi canlı ve güzel duruyor. Takma kirpikte bunları rahatlıkla yapamıyoruz. Keratin bakımı yaptığımız için de kirpikler bir tık daha canlanıyor. İşlem istikrarlı bir şekilde yapıldığında kirpiklerde gürleşme etkisi de gösteriyor.

Peki, kaşlarda ne tarz uygulamalar daha çok rağbet görüyor?
Kaş konusunda da bir doğallık trendi hâkim olmaya başladı. Eskiden kalemle çizilmiş kaşlar, kontürler vardı. Kadınlar günümüzde artık bu tür şeyler yerine daha dağınık, daha yukarıya doğru taranmış kaşları tercih ediliyor. Bunun için kaş liftingi-kaş laminasyonu yapıyoruz. Bu işlem de gerçekten başarılı. Kaşları yukarıya doğru taranmış bir şekle sokuyor. Kaşı kendi doğal haline bırakıp güçlenmesi için kaş laminasyonu-vitamini uyguluyoruz.

Gelecek hedefleriniz nelerdir? Yeni bir şube açmayı düşünüyor musunuz?
İkinci şubemizi açmayı tabii ki isteriz. Şu an önümüzü çok net göremediğimiz için herhangi bir atılım yapamıyoruz. Her şey düzelir, eskisi gibi olursak ikinci şubemizi açmayı da düşünürüz. Garage Hair Rapair Studio ile yaptığımız gibi başka bir partnerle iş birliği yapabiliriz. Yeni bir şube açacak olursak Avrupa yakası önceliğimiz olacaktır. Güzellik hizmetlerini daha geniş bir alanda vermek istiyoruz.

 

Zübeyde Kaycı