Eda Bayazıt’ın Bir Marka Olacağını Biliyordum

Eda Bayazıt’ın Bir Marka Olacağını Biliyordum Eda Bayazıt’ın Bir Marka Olacağını Biliyordum

Eda Bayazıt Güzellik Epilasyon Kurucusu Eda Bayazıt, sektöründeki deneyimlerini Klass’a anlattı.

Güzellik sektöründeki 14. yılını doldurmaya hazırlanan, Ankara’da birçok şubeli bir güzellik merkezinin yöneticiliğini yaparken elde ettiği tecrübelerle kendi şubesini açmaya karar veren Eda Bayazıt Güzellik Epilasyon Kurucusu Eda Bayazıt, kariyerine 2 güzellik merkezi ve 1 saç ekim merkeziyle devam ediyor. Sektörüyle ilgili gelişmeleri takip ederek alanında uzman eğitmen bir kadro ile VIP hizmeti veren başarılı İş Kadını Eda Bayazıt ile markasının oluşma hikayesini, verdiği hizmetlerde onu ayrıcalıklı kılan yanları ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.

Eda Hanım, kısaca kendinizden ve saç ekimi ile güzellik sektöründe nasıl başladığınızdan bahsedebilir misiniz?
1988 Ordu-Fatsa doğumlu ve Adnan Menderes Üniversitesi mezunuyum. Saç ekimi ve güzellik sektöründe hizmet veriyorum. Şubat 2022 itibari ile de güzellik sektöründe 14. yılımı dolduracağım. Bursa’da başladığım iş hayatına İzmir’de köklü klinikler ve hastanelerde devam ettim. 2011 yılında Ankara’ya taşınmam sebebi ile çok şubeli bir güzellik merkezinin yöneticiliğini yaptım. Aynı zamanda Ankara’da birçok hastanenin saç ekim ünitelerini kurdum. Kasım 2019’da edindiğim bilgi ve tecrübeleri kendi merkezimde, kendi danışanlarıma en iyi şekilde aktarmak adına Eryaman şubemi Eda Bayazıt Güzellik Epilasyon’u Ata Yıldız Plaza’da açtım. Başarı ile sürdürdüğümüz işlerimizi Haziran 2021’de açtığımız Yaşamkent şubemiz ile bir adım ileriye taşıdık. Yurt dışında da birçok kliniğin saç ekim operasyonlarını gerçekleştiriyorum. Şu anda Ankara’da 2 güzellik merkezi ve 1 saç ekim merkezi ile çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Eda Bayazıt Güzellik Epilasyon’u kurma kararını nasıl verdiniz ve bu süreç nasıl işledi?
Çocukluğumdan bu yana hep bir adım ilerisini düşünerek hareket ettim. Hiçbir zaman eğitimin bitmediğini, hep bir adım daha iyisi olduğuna inandım. Bir gün güzellik sektöründe kendime ait bir merkezim olacağını hep biliyordum. Bunun için hedeflerim ve hayallerimden vazgeçmeden gece gündüz çalıştım. Hep daha iyisini öğrenmeye ve öğretmeye gayret ettim. Edindiğim deneyimleri neden kendi merkezimde, kendi danışmanlarım ve çalışma arkadaşlarımla paylaşmayayım düşüncesi ile Kasım 2009’da Eryaman şubemi Ata Yıldız Plaza’da açtım. Eda Beyazıt’ın bir marka olacağını biliyordum ve tüm tecrübelerimle buna yatırım yaptım (halen de devam ediyorum). Danışanlarımın, çalışma arkadaşlarımın ve tabi ki ailemin desteği ile Haziran 2021’de ikinci şubemiz Yaşamkent’i markamıza dahil ettik.

Eda Bayazıt Güzellik Merkezi’nde danışanlarınıza nasıl bir hizmet veriyorsunuz?
Bolca deneyim, bilgi ve birikimden kazanılmış tecrübemiz ile markamızı kurduk. Farklı bakış açılarımız ve hedeflerimiz vardı, bunların birçoğunu gerçekleştirdik. Dünyanın her yerinden sektörle ilgili gelişmeleri takip ediyoruz. Alanında uzman eğitmen bir kadro ile hizmet veriyoruz. Herkes deneyimine ve eğitimine göre ayrılıyor ve sürekli eğitimlerimiz yenileniyor. Ayrıca son sistem cihazlar ve dünyaca ünlü markalar ile iş birliği de yapıyoruz. Kişiye özel hizmet ve memnuniyete çok önem verdiğim için VIP hizmeti veriyoruz.

Markanızla ilgili planladığınız hedefleriniz var mı?
Eda Bayazıt, Ankara ve Ankara dışından da birçok danışana hizmet veriyor. Akademimiz de çok yakında hizmete girecek ve edindiğimiz tecrübeleri bu işi severek yapacak ve bu işten gelir sağlamak isteyen birçok kadına aktarılacak. Kadınların hayatına dokunmaktan daha güzel ne olabilir? Birçok kadına iş imkânı sunacağız. Şubelerimize yurt dışından birçok farklı gelişmiş uygulamalar da getirerek en iyi markalar ve cihazlar ile her zaman ayrıcalıklı hizmet vermeye devam edeceğiz.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Kişiye özel VIP hizmet anlayışının belirlendiği, danışan memnuniyeti odaklı, sizi ve isteklerinizi ön planda tutan ve beklentilerinize uygun hareket eden Eda Bayazıt Güzellik Epilasyon şubelerine ücretsiz ön görüşme ve deneme seanslarımız için bekliyorum.

 

Eda Bayazıt