Cornelia Hotels Masters 2022, Antalya Belek’de İkinci Kez Düzenlendi

Cornelia Hotels Masters 2022, Antalya Belek’de İkinci Kez Düzenlendi Cornelia Hotels Masters 2022, Antalya Belek’de İkinci Kez Düzenlendi

Antalya Belek’de bulunan ve Nick Faldo imzalı sahasıyla Golfcülerin ilk tercihleri arasında yer alan Cornelia Golf Kulübü, geleneksel hale getirdiği Cornelia Hotels Masters Golf Turnuvasının ikincisini düzenledi. Toplam 28 finalistin yer aldığı ve 10 kulübün finale katıldığı  Cornelia Hotels Masters 2022’de,  İstanbul Golf Kulübü birinciliği kazandı. Bodrum Golf Kulübü ikinci olurken geçen yılın birincisi Taurus Golf Kulübü üçüncülük kupasına uzandı.  

Cornelia Hotels Masters’ın ikinci yılında kıran kırana geçen turnuvada zirveye çıkan takım İstanbul Golf Kulübü oldu. Kemer, İstanbul, Ankara, Klassis, Ataşehir, Taurus, Kuşadası ve Korineum’un da yer aldığı formata göre sekiz kulüp kendi içinde yaptığı eleme sonucunda belirlediği üçer oyuncu ile organizasyona katıldı. Turnuvada ilk gün 27 çukur oynandı ve her oyuncunun en iyi iki dokuzdaki skorları hesaplandı.
Oğuz Şenol Yüce, Atilla Aksoy, Zeynep Çelikoğlu’dan oluşan İstanbul Golf Kulübü (İGK) zirveye çıktı. Takım, ilk günü 144 net ile ilk sırada bitirirken başarılı performansını final günü de devam ettirdi ve toplamda 294 net'le mutlu sona ulaştı. Hüseyin Demirağ, Ahmet Hazan, Caner Tuna’dan oluşan Bodrum Golf Kulübü takımı ise 295 (144-151) vuruşla ikinci oldu. Turnuvada; geçen yılın şampiyonu Taurus yine kürsüye çıktı. Emre Bahtoğlu, Ahmet Çağıl ve Ali Şahin’den oluşan ekip 151-147 ile toplamda 298 vuruşa ulaşarak üçüncü oldu. Zeynep Çelikoğlu Hole-in-one’a imza atarak alkış aldı.
Atilla Aksoy İlk Sırada
Organizasyonda bireysel kategori şampiyonu Atilla Aksoy oldu. İlk raundu 70 ikinciyi de 73 net ile bitiren İstanbul Golf Kulübü oyuncusu Aksoy, 143 ile birinciliğe uzandı. İkinci (69-75) ile toplamda 144 oynayan Sertaç Yeşilçimen (Korineum Golf Club) oldu. Üçüncülük kupasını ise (74-71) toplamda 145 ile Caner Tuna (Bodrum Golf Kulübü) elde etti.
Cornelıa Open İlk Kez Düzenlendi
Bu sene eşzamanlı olarak sıralamanın oluşturulduğu (Stableford) 1. Cornelia Open’da ise iki kategoride ödüller sahiplerini buldu. A kategorisinde Mehmet Emin Yoldan 74 toplam puan ile birinci oldu. Yoldan, Bayrağa En Yakın Atış’ı da kaydetti. B kategorisinde ise Bertan Gürkan 71 puan ile şampiyon oldu. En Uzun Vuruş’a ise Hazım Evrengil imza attı.
Oyuncular başarılı organizasyon ve ev sahipliğinden dolayı turnuvayı hayata geçiren başta Cornelia Golf Kulübü kurucusu ve Cornelia De Luxe Resort Otel Genel Müdürü Ali Şahin olmak üzere emeği geçen tüm kulüp çalışanlarına teşekkür etti. Cornelia Hotels Masters'ta dereceye girenlere kupaları; Cornelia Golf Kulübü kurucusu ve Cornelia De Luxe Resort Otel Genel Müdürü Ali Şahin ve Cornelia Golf Kulübü Direktörü Mitat Batır tarafından verildi.
 
Cornelia Hotels Masters 2022, Antalya Belek’de İkinci Kez Düzenlendi Mitat Batır - Zeynep Çelikoğlu - Bertan Gürkan - Atilla Aksoy - Oğuz Şenol Yüce - Ali Şahin
Cornelia Hotels Masters 2022, Antalya Belek’de İkinci Kez Düzenlendi Atilla Aksoy-Sinan Yaman-Zeynep Çelikoğlu-Oğuz Şenol Yüce-Elif Yaman-Bertan Gürkan İstanbul Golf Kulübü
Cornelia Hotels Masters 2022, Antalya Belek’de İkinci Kez Düzenlendi Emre Bahtoğlu-Ahmet Çağıl-Sertaç Yeşilçimen-Caner Tuna-Ali Şahin-Hüseyin Demirağ-Ahmet Hazan-Atilla Aksoy-Bertan Gürkan-Zeynep Çelikoğlu-Oğuz Şenol Yüce
Cornelia Hotels Masters 2022, Antalya Belek’de İkinci Kez Düzenlendi Ali Şahin - Cornelıa Golf Club Genel Müdürü
Cornelia Hotels Masters 2022, Antalya Belek’de İkinci Kez Düzenlendi Elif Yaman