Çocuklarımın Kendi Kurduğum ve Büyüttüğüm Şirketmizde Çalışmalarını Çok İsterim

Çocuklarımın Kendi Kurduğum ve Büyüttüğüm Şirketmizde Çalışmalarını Çok İsterim Çocuklarımın Kendi Kurduğum ve Büyüttüğüm Şirketmizde Çalışmalarını Çok İsterim

Orge Elektrik Taahhüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Nevhan Gündüz Babası Orhan Gündüz ve Çocukları Uras ve Aral Gündüz ile Baba-Oğul ilişkilerini Kass’a anlattı...

Kurucularından Orhan Gündüz’ün 53 yıllık tecrübesiyle 20 yıl önce Nevhan Gündüz’ün babası ve kardeşiyle birlikte kurduğu ORGE Elektrik Taahhüt bugün Türkiye’de elektrik taahhüt sektörünün en saygın ve bilinen şirketlerinden biri konumunda. İş dünyasındaki başarılarının yanı sıra çocuklarıyla olan sevgi dolu baba-oğul ilişkisiyle de dikkat çeken ORGE Elektrik Taahhüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Nevhan Gündüz babası ve kardeşiyle birlikte büyüttüğü firmasını aile şirketi kavramını kurumsal kimlikle bütünleştirerek başarıya ulaştırdı. “Dürüstlük, iş disiplini, çalışkanlık, hedefe odaklanmak ve daha birçok iş hayatında olması gereken meziyetleri babamdan öğrendim” diyen Uras ve Aral adında iki erkek çocuk babası olan Nevhan Gündüz için babası Orhan Gündüz de “Büyük oğlum Nevhan, ailemizde şu anda liderliği yürüten, sorumluluk sahibi, çok ilgili bir baba ve iyi bir evlattır” diyerek övgüyle bahsediyor. Babasından öğrendiği her şeyi ve daha fazlasını oğullarına öğretmeye çalıştığını söyleyen ORGE Elektrik Taahhüt Kurucu Ortağı-CEO’su ve ORGE Enstitü’nün Kurucusu Nevhan Gündüz, Babalar Günü’ne özel iki oğlu ve babası Orhan Gündüz ile birlikte keyifli bir çekim eşliğinde üç kuşak baba-oğul ilişkilerini Klass okurları için anlattı. 

 

“ORHAN GüNDüZ: Büyük oğlum Nevhan, ailemizde şu anda liderliği yürüten, sorumluluk sahibi, çok ilgili bir baba ve iyi bir evlattır.”

 

“NEVHAN GüNDüZ: Biz şirketimizi bundan 20 sene önce babam ve kardeşim ile birlikte kurduk. İş hayatımda bana en büyük katkısı olan insan babamdır. öncelikle dürüstlük, iş disiplini, çalışkanlık, hedefe odaklanmak ve daha birçok iş hayatında olması gereken meziyetleri kendisinden öğrendim.”

 

Orhan Bey öncelikle oğlunuzu sizden dinlemek istesek nasıl anlatırsınız?

ORHAN GüNDüZ: Büyük oğlum Nevhan, ailemizde şu anda liderliği yürüten, sorumluluk sahibi, çok ilgili bir baba ve iyi bir evlattır.

 

Nevhan Bey, iş adamı kimliğinizin yanı sıra iki çocuk sahibi bir babasınız. öncelikle baba olmak hayatınızda neleri değiştirdi? Yaşama olan bakış açınız nasıl bir boyut kazandı?

NEVHAN GüNDüZ: Ben çocukluğumdan beri çocukları çok severim ve ne zaman, nerede görsem mutlaka iletişim kurup severim. Tabi ki kendi çocuklarınıza sahip olmak bambaşka bir duygu ve ayrıca çok ciddi bir sorumluluk. çocuğunuz olunca, hayata bakış açınız değişiyor, her türlü kararı alırken onları düşünerek alıyorsunuz.  

 

çocuklarınızı büyütürken nelere dikkat ediyorsunuz? Onların nasıl bireyler olmalarını istersiniz?

N.G.: çocuklarımın öncelikle sağlıklı, başarılı, terbiyeli, saygılı, kendilerine güvenen ve sportif bireyler olmalarını istiyorum ve bu yönde davranıyorum. Her zaman, önemli olanın ailelerinin gücüyle değil kendilerinin birey olarak hayatta başarılı olmaları olduğunu öğretmeye çalışıyorum.

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Haziran sayısında...