Çiğdem Yalçın : “Mekân ve İnsan Arasındaki İlişkiyi Doğru Kurmak Her Zaman İlk Tercihim Olmuştur”

Çiğdem Yalçın : “Mekân ve İnsan Arasındaki  İlişkiyi Doğru Kurmak  Her Zaman İlk Tercihim Olmuştur” Çiğdem Yalçın : “Mekân ve İnsan Arasındaki İlişkiyi Doğru Kurmak Her Zaman İlk Tercihim Olmuştur”

Yasmina İnterıor Desıgn Kurucusu Ünlü İç Mimar Çiğdem Yalçın, Yasmina İnterıor Desıgn Markasını Klass’a Anlattı Yasmina Interior Design, İç Mimarlık ofisi olarak mimar ve tasarımcılardan oluşan güçlü, genç ve dinamik ekibi ile 2016′dan bu yana kolektif çalışma ruhunu yansıtmaya devam ederek müşterilerine iyiyi ve kaliteyi sunuyor. İç Mimar Çiğdem Yalçın tarafından kurulan ve bugüne kadar anahtar teslim konut projeleri ve ticari birçok mekânın tasarım ve uygulamasına imza atan Yasmina İnterior Design, küçük ayrıntıların yarattığı mükemmelliği yaşatmak için, tasarım, iç mimarlık ve peyzaj disiplinlerindeki uzman kadrosuyla müşterilerine hizmet veriyor. Ünlü İç Mimar Çiğdem Yalçın, Yasmina Interior Design ekibi olarak mekân ve insan arasındaki ilişkiyi doğru kurmak, mekanların içindeki hikâyeyi ortaya çıkarmak üzere 2016 yılında yola çıktıklarını belirterek, “Bütünde mükemmelliğin aracı ayrıntılardır. Hayallerinizi ve kimliğinizi yansıtan özel tasarımlı mekanlar için özel duyguların ve yeni anlamların izini sürmeye devam ediyoruz” sözleriyle iş disiplinini dile getiriyor.  

Çiğdem Hanım, son yıllarda iç mimar olarak başarılarınız ile adınızdan çok söz ettiriyorsunuz. Yasmina Interior Design’ı kurarken bu kadar büyüyeceğinizi ve başarılı olacağınızı planlamış mıydınız?
Yasmina Interior Design’ı 2016’da kurduk. Aslında küçük hedeflerle yola çıktık ama zamanla çok büyüdük. Baştaki amacımız inşaat projesindeki evlere ürün satmaktı. Zamanla  bünyemize mimar ve iç mimarların dahil olması ile beraber ekibimizi büyüttük. Eylül 2023 itibari ile şu an 15 kişilik bir ekibimiz ve 18’e yakın projemiz var. Bu kadar büyüyebileceğimizi tahmin etmemiştik ve zamanla hedeflerimiz daha da arttı.
Genellikle firma olarak,villa projesi başta olmak üzere ofis, köşk gibi projeleri kabul ediyoruz. Aldığımız projenin A’dan Z’ye her şeyi ile ilgileniyoruz ve anahtar teslim projelerimizi teslim ediyoruz.

‘BİZDE ÖNCELİK HER ZAMAN MÜŞTERİNİN İSTEDİĞİ TARZDIR’
Her iç mimarın bir çizgisi vardır. Çiğdem Yalçın olarak sizin bir tarzınız var mı?
Biz tamamen müşteri odaklıyız. Klasikten moderne birçok tarzda çalışmalar yapıyoruz. Öncelikle müşterilerimizin tarzına ayak uyduruyorum diyebilirim. Onlar bize bir görsel ile gelir, hayal ettiklerini bize anlatır bizde tamamen seçimleri birlikte yaparız. Benim için aslolan müşteri memnuniyetidir.

Peki Çiğdem Yalçın tasarımlarında neler yapmak ister?
Ben modern çalışmayı seviyorum. Sade ve sofistike olandan hoşlanırım. Daha fresh, elegant ve açık renkler kullanmayı tercih ediyorum. Tarzı bana yakın müşteriler geldiğinde bu sebeple çok mutlu oluyorum. Büyük bir zevkle yapıyorum evleri. Az eşyalı ferah evler yapmayı seviyorum. Renk seçimlerim zamana göre değişiklik gösterebiliyor. Şu an beyaz ve açık tonları seviyorum.

Bir iç mimar olarak bir evi en güzel gösteren detayın ne olduğunu düşünüyorsunuz?
Her evin farklı bir dokusu vardır. İç Mimari projesini yapacağımız evlerdeki tercihler birçok detay barındırır. Kaç kişi yaşayacak, kim yaşayacak, kişi nasıl bir tarzda yaşamak ister, çocuk var mı? Bunlar çok önemli nüanslardır. Bu nedenle kişiye ve yaşam tarzına göre vurucu noktaları belirliyoruz. Sadece tek bir tablo ile bile ortamı güzelleştirebilirsiniz.  

Çiğdem Hanım, iş hayatının sizin için zorlayıcı yönleri var mıdır, sizi çalışma hayatında ne mutlu eder?
Müşteri memnuniyeti beni çok mutlu ediyor. Güzel geri dönüşler almak gerçekten insana kendini çok iyi hissettiriyor. Ben iş hayatında gecikmeleri sevmiyorum. Beni mutsuz eden şeylerden biri gecikmeler diyebilirim. Ustaların stresleri, her işte yaşanabilecek minik aksilikler insanı anlık demoralize edebiliyor. Ancak çözüm odaklı biriyim. Problemleri direkt olarak çözme eğilimindeyim. Yılların verdiği tecrübe ile yaklaşımlar konusunda her şeyi oturtmuş olduk. Problemlerde yavaş yavaş ortadan kalkmış oluyor tabi.

Çiğdem Hanım, siz aynı zamanda 2 çocuk annesisiniz. Hem iş hayatı hem de sosyal yaşantınızı bir arada nasıl yürütüyorsunuz? Zaman yönetimini sağlayabiliyor musunuz?
Aslında zamana karşı yarışıyorum diyebilirim ama çok planlı hareket ederim. Saat 18:00 sonrasını mutlaka çocuklarıma ayırıyorum. Zaman yönetimi konusunda planlı davranan biri olduğum için bu konuda sıkıntı yaşamıyorum. İş yoğunluğumun olduğu zamanlar tabi ki oluyor ama güzel bir denge kuruyorum ve çocuklarıma ayıracağım vakti değerlendirme konusunda çok imtina gösteriyorum. Hafta sonlarımı da çocuklarıma ayırıyorum.

‘BEN İŞİME AŞIK BİR İNSANIM VE İŞİMİ SEVEREK YAPIYORUM’
Çocuklarınızın da sizin gibi iç mimar olmasını ister misiniz? Mimar olmanın artıları nelerdir?
İşimi çok seven biriyim ve çocuklarımın da mesleğimi yapmalarını isterim. Büyük kızım zaten mimar olmak istiyor. Öncelikle işiniz sayesinde çok fazla insan tanımış oluyorsunuz. Tanıdığınız bu insanların hayatlarına giriyorsunuz. Mutlu anlarına tanık oluyorsunuz. Yeni bir