Burcu Tokgönül : “Oğlum Benim İçin Milattır, Hayatım Ondan Önce Ve Ondan Sonra Olarak Değişti”

Burcu Tokgönül : “Oğlum Benim İçin Milattır, Hayatım Ondan Önce Ve Ondan Sonra Olarak Değişti” Burcu Tokgönül : “Oğlum Benim İçin Milattır, Hayatım Ondan Önce Ve Ondan Sonra Olarak Değişti”

Tokgönül Hukuk Ve Danışmanlık Bürosu Kurucusu Ünlü Avukat Burcu Tokgönül Ve Oğlu Baran Savan, Anne-Oğul İlişkilerini Klass’a Anlattı Tokgönül Hukuk ve Danışmanlık Bürosu Kurucusu ünlü ve başarılı Avukat Burcu Tokgönül, oğlu Baran ile mükemmel bir anne-oğul ilişkileri olduğunu ifade ederek hayatının en eşsiz ve en mutlu anının oğlunun doğduğu gün olduğunu söylüyor. “Baran benim için milattır, hayatım ondan önce ve ondan sonra olarak değişti. Ondan sonra bambaşka bir boyuta geçtim. Daha şefkatli, yumuşak bir kadın oldum” diyen Burcu Tokgönül, attığı her adımda oğlunu düşünerek hareket ettiğini belirtiyor. Annesinin kendisini her zaman mutlu etmek için uğraştığını ifade eden Baran Savan ise, annesinin çok güçlü bir kadın ve sevgi dolu olduğunu dile getirerek onu çok sevdiğini söylüyor. Burcu Tokgönül ve biricik oğlu Baran Savan ile anne- oğul ilişkilerini Klass okurları için konuştuk.  

Burcu Hanım, sizi iş dünyasındaki başarılarınız kadar anne kimliğiniz ile de tanıyoruz. Oğlunuz Baran’ı ilk kucağınıza aldığınızda ne hissettiniz? 
Burcu Tokgönül: Hayatımın en mutlu, en eşsiz anı Baran’ın doğduğu gün. Ona baktım ve nefes aldığım sürece yanında olacağıma söz verdim. Dünya üzerinde bir tek en güzel çocuk vardır ve bütün anneler ona sahiptir. Her anne gibi dünyanın en güzeline sahip olduğumu düşünüyorum.

Anne olmak nasıl bir duygu ve hayatınızı nasıl değiştirdi?
B. T: Baran benim için milattır, hayatım Baran’dan önce ve ondan sonra olarak değişti. Ondan sonra bambaşka bir boyuta geçtim. Daha şefkatli, yumuşak bir kadın oldum. Attığım her adımda onu düşünerek hareket ediyorum.

Çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz özel bir anı paylaşabilir misiniz?
B. T: Baran 4 yaşındaydı, Bodrum’da kumsalda gün batımını izliyorduk. Gün batımına arkasını dönmüştü. “Güneş güzel batıyor, neden izlemiyorsun?” dediğimde bana, “Benim güneşim sensin. Seni izliyorum işte.” demişti. Hala aklıma geldikçe gülümserim. Üzgün ya da gergin olduğum anlarda yanıma gelip; “Anneciğim ben varım, her zaman yanındayım” diyerek beni mutlu etme çabası benim için çok özeldir.

Anne olduğunuzda en çok şaşırdığınız 
veya öğrendiğiniz şey neydi?
B. T: Her geçen gün büyüdükçe davranışlarına, düşüncelerine, tepkilerine şaşırıyorum. Bazen hayatla ilgili, bazen dava dosyalarımı konuşuyoruz ve muhakeme yeteneğine, zekasına hayran kalıyorum.

‘BERABER MAÇ İZLEMEYİ, SEYAHAT ETMEYİ, SPOR YAPMAYI ÇOK SEVİYORUM. BARAN OLDUKÇA İYİ BİR YOL ARKADAŞI’

Burcu Hanım, oğlunuzla beraber yapmaktan en çok keyif aldığınız aktivite nedir?
B. T: Beraber maç izlemeyi, seyahat etmeyi, spor yapmayı çok seviyorum. Baran oldukça iyi bir yol arkadaşıdır.

Burcu Hanım, anne olmanın en büyük 
zorluğu nedir ve bunun üstesinden nasıl geliyorsunuz?
B. T: Bence annelik en zor meslek. Ben çalışan ve tek başıma hayat mücadelesi veren bir anneyim. Baran’ın tüm sorumluluğu bende. Bazen bu durum beni zorlasa da bir süper kahraman gibi, her şeye yetişiyorum.

Baran, peki senin için annenle geçirdiğin 
en özel zamanlar hangileri?
Baran Savan: Annemle çok güzel anılarımız var. Yaz ve kış tatillerimiz her zaman eğlenceli ve neşeli geçiyor. Beraber maç izlemeyi, sinemaya ve tatile gitmeyi seviyorum.

Oğlunuz Baran’la aranızdaki bağı güçlendirmek için ne tür aktiviteler yapıyorsunuz?
B. T: Galatasaray ikimizin de tutkusu. GS Spor Kulübü’nde futbol oynuyor, bir futbol aşığı. Onunla sık sık beraber maç izliyoruz. Beraber pes oynuyoruz. Baran’ın tüm antrenmanlarında yanında oluyorum, dikkatle izliyorum, taktikler veriyorum. Beraber kaliteli zaman geçiriyoruz.

Baran, annenle birlikte yapmaktan en çok keyif aldığın şey nedir?
B. S: Annemle beraber maç izlemeyi ve beraber pes oynamayı çok seviyorum. Hep yeniliyor ama olsun, çabalıyor.

Burcu Hanım, anne olarak çocuğunuza 
öğretmek istediğiniz en önemli değer nedir?
B. T: Vicdanlı, merhametli ve etik değerleri olan, kadına değer veren ve mutlu bir adam olması için çabalıyorum. Küçük şeylerle mutlu olmayı öğretmeye çalışıyorum.

Çocuğunuzun sizi en çok hangi konuda örnek aldığını düşünüyorsunuz?
B. T: Çalışkan, dürüst ve sorumluluk sahibi bir çocuk. Ona güzel örnek olduğumu düşünüyorum. Bu özelliklerini benden aldığını söyleyebilirim.

Anneler Günü’nü nasıl geçirmeyi 
planlıyorsunuz?
B. T: Anne-oğul el ele yürüyüş yapar, beraber baş başa yemek yeriz. Bize her gün Anneler Günü :)

Baran, annen hakkında en sevdiğin şey nedir?
B. S: Annem güçlü bir kadın olduğu kadar, sevgi dolu ve düşünceli birisidir.  Az kızar ama hiç kıyamaz. Beni mutlu etmek için her zaman uğraşır.