Bizim Sağlıklı ve Güçlü Olmamız Çocuklarımızın da Sağlıklı ve Güçlü Olması Demektir

Bizim Sağlıklı ve Güçlü Olmamız Çocuklarımızın da Sağlıklı ve Güçlü Olması Demektir Bizim Sağlıklı ve Güçlü Olmamız Çocuklarımızın da Sağlıklı ve Güçlü Olması Demektir

Klasik erkek giyimindeki Tailor Made tasarımlarıyla fark yaratan ve yurt dışındaki yatırımlarıyla Türk tekstilinin kalitesini uluslararası alana taşıyan Mehmet Dudu’nun başarısının sırrı mutlu aile yaşantısında gizli. Oğulları Ali Kerem ve Rıza Çağan’ın gelişiyle daha önce hiç yaşamadığı bir mutluluk yaşayan Mehmet Dudu, onlara iyi örnek olabilmek, güçlü ve sağlıklı bir baba figürü çizebilmek adına hayatında yepyeni bir sayfa açtı. Beslenme şeklini değiştiren ve yeniden spora başlayan Mehmet Dudu, markasını da yaptığı yatırımlarla çocuklarının daha iyi bir geleceğe sahip olması için güçlendirmeye devam ediyor. Mehmet Dudu Tailor Made’in Kurucusu Mehmet Dudu ile babalık duygusunu ve baba olduktan sonra hayatında nelerin değiştiğini Park Hyatt Istanbul Maçka Palas’ın muhteşem atmosferinde Klass okurları için konuştuk.  

Mehmet Bey, Ali Kerem ve Rıza Çağan adında iki oğlunuz var. Baba olacağınızı öğrendiğinizde neler hissettiniz?
Baba olacağımı öğrendiğimde çok büyük bir mutluluk ve sevinç yaşamıştım. Bu güzel hisleri çocuklar daha dünyaya gelmeden hissetmeye başlıyorsunuz. Heyecanınız o haberi aldığınız anda başlıyor. Doğdukları zaman başka, büyümeye başladıklarında başka bir mutluluk yaşatıyorlar. Büyümelerine şahit olmak, ilk kez baba deyişlerini duymak, yürümeye başladıklarını görmek size tarifsiz duygular yaşatıyor. Allah’tan bu mutluluğun dileyen herkese yaşatmasını diliyorum.  

Baba olduktan sonra hayatınızda neler değişti?
Eşim her zaman benim biriciğimdir ama çocuklar doğduktan sonra önceliğim onlar oldu. Eşim için de durum aynı. Kendimizden önce çocuklarımızı düşünüyoruz. Yeri geldiğinde onların rahat etmesi için kendimizden feragat ediyoruz. Haliyle zaman içinde kendime daha iyi bakmaya, daha sağlıklı beslenmeye başladım. Yeniden spora başladım. Bizler ebeveyn olarak çocuklarımıza örnek olmak zorundayız. Bizim sağlıklı ve güçlü olmamız çocuklarımızın da sağlıklı ve güçlü olması demektir. Onlara iyi örnek olabilmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Çocuklarınızla yaşadığınız, unutamadığınız bir anınız var mı?
Oğullarımla yaşadığım birçok anı var. Elbette ki bizim her anımız güzel ve unutulmaz ama ilk “baba” deyişleri ilk adım atışları çok özel duygulardı. Bunun dışında biz ailecek hayvanat bahçesi, müze ve park gibi yerleri gezmeyi çok severiz. İlk kez hayvanat bahçesine gittiğimizde o hayvanlardan hiç korkmamış hatta çok sevmişlerdi. Bu beni hem şaşırtmış hem de sevindirmişti. Çünkü ne mutlu ki hayvanları seven çocuklar yetiştirmişiz. Bunun yanında müzelere olan özel ilgilerine de çok şaşırmıştım. Müze ziyaretlerimizde o kadar bilinçli şekilde geziyorlar ve o kadar meraklılar ki eşim de ben de çok şaşırıyoruz ve mutlu oluyoruz.

Onlar için nasıl bir gelecek hayal ediyorsunuz?
Çocuklarım her şeyden önce kendi istedikleri meslekleri icra etmeliler. Onların mutluluğu her zaman birinci planda. Ali Kerem ve Rıza Çağan çok zeki çocuklar. Onların ellerini attıkları her işte başarılı olacaklarına ve bizi gururlandıracaklarına inanıyorum. Elbette onları giyim sektöründe yetiştirmeyi ve Mehmet Dudu markasını daha da yukarıya taşımalarını isterim. Ama en nihayetinde ‘her şey gönüllerince olsun’ diyorum.

Rıza Çağan, baban nasıl biri, onunla en çok ne yapmaktan hoşlanırsın?
Babamı çok seviyorum, o çok iyi bir insan.  Çalışmadığı zaman onunla parka gidip oyunlar oynamayı ve koşmayı çok seviyorum. Bana en çok oyuncak aldığı zaman seviniyorum. Evde oyuncak arabalarla oynamayı da çok seviyorum. Bazen babam da benimle oynuyor. Onunla oyun oynamak çok eğlenceli. Bir de hayvanat bahçesine gitmeyi çok seviyorum.

Ali Kerem, peki sen babanı nasıl anlatırsın?
Babam çok çalışkan bir insan, işini çok seviyor. Bu yüzden çok başarılı. Bazen iş yerine gidip ona yardım ediyorum. Babamla çalışmak ve sohbet etmek çok keyifli. İleride ben de onun gibi kendi mağazamı açmak ve güzel şeyler yapmak istiyorum. Babam bana derslerimde her zaman yardımcı olur. Derslerimde başarılı olursam gelecekte istediğim her mesleği yapabileceğimi söyler. Ben de onu dinleyip her zaman derslerime çok çalışıyorum.
 

Rıza Çağan-Mehmet-Ali Kerem Dudu