Bilgisi, Ciddiyeti ve Güven Veren Tarzıyla İş Dünyasının Önemli İsmi

Bilgisi, Ciddiyeti ve Güven Veren Tarzıyla İş Dünyasının Önemli İsmi Bilgisi, Ciddiyeti ve Güven Veren Tarzıyla İş Dünyasının Önemli İsmi

Densa Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı olup, Sabancı Holding'deki ve Densa Holding'deki hisselerinden dolayı önemli bir konuma sahip olan Ömer Sabancı, bilgisi, ciddiyeti ve güven veren tarzıyla iş dünyasının önemli isimlerinden biri. Sabancı, İstanbul gecelerinde nadiren boy gösterse de seçkin davetlerde “Klass” duruşuyla ve örnek aile yaşantısıyla da dikkat çekiyor.  

2009 yılında kardeşi Demet Sabancı Çetindoğan ile Densa Holding'i kurarak Sabancı Holding'ten ayrılan Ömer Sabancı, iş dünyasının önemli isimlerinden. Kuzeni Demir Sabancı ile birlikte inşaat, plastik ve hava taşımacılığı işlerine giren, Odesa Geliştirilmiş Polimer Yatırımları A.Ş. ve Döysa VIP Havacılık A.Ş. şirketlerini kuran, Sabancı Holding’deki hisseleriyle beraber önemli bir servetin sahibi olan Ömer Sabancı, eşi Arzu Sabancı ve oğulları Hacı Sabancı, Hakan Sabancı ve Kerim Sabancı ile örnek aile yaşamıyla da ilgi odağı. 3 yıl TÜSİAD’ın başkanlığını da yapan Ömer Sabancı’nın, ciddiyeti ve mesafeli duruşu ile güven veren bir tarzı var. Eşi Arzu Sabancı ile birlikte katıldığı davetlerin her daim yıldızı. İstanbul gecelerinde nadiren boy gösterse de seçkin davetlerde “Klass” duruşuyla dikkat çekiyor. Sade ama çok tarz giyinen bir iş adamı olan Ömer Sabancı da tüm bu özellikleriyle tabi Türkiye’nin en “Klass” iş adamları arasında üst sıralarda yer alıyor.
 

Ömer Sabancı