Beyza Arslantürk : “Bbm Estetik’e Hukuki Destek Sağlamanın Gururu İçerisindeyim”

Beyza Arslantürk :  “Bbm Estetik’e  Hukuki Destek Sağlamanın  Gururu İçerisindeyim” Beyza Arslantürk : “Bbm Estetik’e Hukuki Destek Sağlamanın Gururu İçerisindeyim”

Başarılı Avukat Beyza Arslantürk, Avukat Olma Nedenlerini Ve Sağlık Hukuku’na Dair Merak Edilenleri Klass’a Anlattı Genç ve başarılı Avukat Beyza Arslantürk, iletişim ve insan ilişkilerinin, okuma ve yazmanın, dikkat ve özenin, muhakeme yeteneği ile geniş bakış açısına sahip olmanın ön planda olduğu hukuk yolculuğuna başarılı ve mutlu olabileceği inancı ile çıktığını ve bu inanç ve arzuyla devam ettiği bu yolda, en büyük destekçisinin ailesi olduğu söylüyor. Sağlık hukuku başta olmak üzere; ticaret hukuku, iş hukuku, sözleşmeler ve şirketler hukukuna ilgisi olduğunu belirten Arslantürk, ailesinin kurucusu olduğu BBM Estetik’in doğuş hikayesi ve tanık olduğu yolculuğun kendisi için çok özel olduğunu ifade ediyor. Başlangıcından bu yana tüm gelişmelerine tanık olduğu, etik ve adil çalışma prensibine sahip BBM Estetik’e hukuki destek sağlamanın gururu içerisinde olduğunu belirten Beyza Arslantürk ile avukat olma nedenlerini, mesleğinin avantajlarını ve sağlık hukukuna dair merak edilenleri Klass okurları için konuştuk.  

Beyza Hanım, siz oldukça başarılı bir avukatsınız. Klass okuyucuları için öncelikle sizi daha yakından tanıyabilir miyiz?
Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden onur öğrencisi olarak mezun oldum. Fakülte yıllarımda akademik başarımın yanı sıra sosyal kulüplerde aktif olarak rol aldım. Kıymetli hocalarımın öncülüğünde düzenlenen uzun soluklu seminer ve eğitimlere katılma fırsatı buldum. Ağırlıklı olarak özel hukuk alanında kurumsal şirketlere dava ve danışmanlık hizmeti sunan bir hukuk bürosunda verimli bir staj dönemi geçirdim. Avukatlık ruhsatımı almamla birlikte, dava ve danışmanlık alanında her geçen gün öğrenmeye ve öğrendiklerimi deneyimlemeye devam etmekteyim.

‘İNANÇ VE ARZUYLA DEVAM ETTİĞİM BU YOLDA EN BÜYÜK DESTEKÇİM AİLEMDİR’
Hukuk Fakültesinden büyük bir başarı ile mezun oldunuz ve yaklaşık 1 yıldır sektördesiniz. Sizin istediğiniz bir bölüm müydü, neden bu bölümü seçtiniz?
Avukatlık, lise yıllarından beri hayalini kurduğum bir meslekti. Hukukun profesyonel iş hayatı başta olmak üzere, hayatın ve günlük yaşantımızın ayrılmaz ve olmazsa olmaz bir parçası olduğu bilinciyle, hep merak duyduğum, öğrenmeyi istediğim bir alandı. İletişim ve insan ilişkilerinin, okuma ve yazmanın, dikkat ve özenin, muhakeme yeteneği ile geniş bakış açısına sahip olmanın ön planda olduğu hukuk yolculuğuma başarılı ve mutlu olabileceğim inancı ile çıktım. Aynı inanç ve arzuyla devam ettiğim bu yolda, en büyük destekçim ailemdir.

Hukuki olarak ağırlıklı çalıştığınız, uzman olduğunuz ya da olmak istediğiniz alan nedir?
Fakültede ve meslek hayatına atıldıktan sonraki süreçte, hukukun çeşitli alanlarında almış bulunduğum eğitim ve katıldığım sertifika programları ile pratikteki deneyimlerimden de yola çıkarak ilgi duyduğum ve kendimi yakın hissettiğim alanları keşfetme şansı yakalım. Şans diyorum çünkü ne istediğini bilmek, özellikle hukuk gibi uçsuz bucaksız alanı ve bilgiyi içinde barındıran bir meslek için oldukça önemli. Sağlık hukuku başta olmak üzere, ticaret hukuku, iş hukuku, sözleşmeler ve şirketler hukukuna olan ilgim ile, bu alanları deneyimlemekte, uzmanlaşmayı hedeflemekteyim.

Genç bir hukukçu olmanın avantaj ve dezavantajları hakkında neler söylemek istersiniz?
Yaşadığımız dijital ve teknoloji çağında, her alanda görülen değişim ve gelişmelerin etkisi elbette aktif ve dinamik bir alan olan hukuka da doğrudan yansımakta. Bu değişim ve gelişmelere her zaman açık olmak, günümüz ihtiyaçlarını mesleki anlamda karşılayabilmek, her zaman günceli takip etmek ve yaratıcı fikirler ile bakış açısı geliştirmek konusunda genç avukatların zorluk çekmediğini düşünüyorum ve bir genç avukat olarak genç meslektaşlarımla kolayca uyum sağladığımız kanaatimdeyim. Her ne kadar son zamanlarda hukuk mesleklerinden özellikle avukatlığa olan yoğun ilgi nedeniyle mezun sayısında artış yaşanması biz genç avukatlar için dezavantaj gibi görünse de farklı ve yenilikçi düşünce ile başarıyı yakalamak bizim elimizde.

Sağlık Hukuku’nun kapsadığı alanlar nelerdir ve sağlık hukukunun günlük hayatımızdaki yeri nedir?
Sağlık hukuku; hasta, hastane ve hekim ile sağlık çalışanları arasındaki ilişkiyi kapsayan çok yönlü ve dikkat çekici bir alan. Sağlık hizmetleri bilindiği üzere, kesintisiz devam eden ve vazgeçilmez evrensel bir ihtiyaç olduğundan, bu alanın gün geçtikçe geliştiği ve ön planda olduğu kanaatindeyim. Bu noktada, elbette ülkemizin sağlık turizmi konusunda yaptığı çalışmalar ve gelişimin etkisi büyük. Sağlık kuruluşları, hekim ve sağlık çalışanları ile hastaların hak ve yükümlülüklerini bilmesinin günlük yaşamdaki önemi gitgide artmakta. Bu nedenle çalışmalar yapılması ve üzerinde durulması gereken bir alan olduğunu düşünüyorum. Özellikle de sağlık turizminin birden fazla paydaşı olduğu düşünüldüğünde çok taraflı ve çeşitli sözleşmeler karşımıza çıkmakta.

‘BBM ESTETİK’E HUKUKİ DESTEK SAĞLAMANIN GURURU İÇERİSİNDEYİM’
Danışanlarına verdiği butik ve kaliteli hizmetle başarısını kanıtlayan ve müşteri memnuniyeti konusunda da her zaman yüksek not alan BBM Estetik’in ismi siz ve kardeşlerinizin baş harflerinden oluşuyor. Bu fikir nasıl doğdu?
Ailemin kurucusu olduğu BBM Estetik’in doğuş hikayesi ve tanık olduğum yolculuğu benim için çok özel. Küçük yaşlardayken aileme sunduğum “BBM” marka fikri, kısa zamanda oldukça dikkat çekti. Üç kardeşin baş harflerinden oluşan bir marka olan BBM (Büşra-Beyza-Mert), özellikle açılımını öğrenenlerden gelen tepki ve ilgi mutluluk verici. Başlangıcından bu yana tüm gelişmelerine tanık olduğum, etik ve adil çalışma prensibine sahip BBM Estetik’e hukuki destek sağlamanın gururu içerisindeyim.