Benzersiz Bir MICE Deneyimi Yaşatacağız

Benzersiz Bir MICE Deneyimi Yaşatacağız Benzersiz Bir MICE Deneyimi Yaşatacağız

ACE OF M.I.C.E Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Ataman, ACE OF M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines 2022’nin detaylarını Klass’a anlattı.

Etkinlik ve turizm sektörünün devlerini bir araya getirerek M.I.C.E sektörüne ve Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayan ACE of M.I.C.E Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Ataman, ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines 2022 programı için yoğun iş temposuyla çalışarak ziyaretçilere benzersiz bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. Bu sene 9.’su düzenlenecek olan ve ‘sürdürebilir gelecek’ temasının işleneceği dev organizasyon, B2B toplantıları, yepyeni perspektifler açan oturum programları, network aktiviteleri ve birbirinden renkli içerikleriyle katılımcılarını bekliyor. Başarılı İş İnsanı Volkan Ataman ile ACE of M.I.C.E. projesi ile bugüne kadar neler gerçekleştirdiğini, bu seneki organizasyonda katılımcıları nelerin beklediğini Klass okurları için konuştuk.


Volkan Bey, dev bir marka haline gelen ACE of M.I.C.E. projesi ile bugüne kadar neler gerçekleştirdiniz?
2013 yılından itibaren her yıl gerçekleştirilen ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines kongre, toplantı ve etkinlik sektörü fuarı; yürüttüğü global iletişim kampanyası ile Türkiye MICE sektörünün bilinirliği ve algısının global anlamda arttırılması, profesyonel Hosted Buyer programıyla yeni müşteri ve pazarların kazanılması, fuar kapsamında gerçekleştirilen network ve partiler ile sektörün kendi içerisinde birlik beraberliğinin ve motivasyonunun sağlanması, sektöre yönelik düzenlenen zirve, workshop, seminerler ile sektörümüzün kalite çıtasının yükseltilmesini sağlayarak bu alanda ülkemizin en vizyoner ve önemli etkinlikleri arasında yer aldı. ACE of M.I.C.E. Awards ise kongre, toplantı ve etkinlik faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratmayı ve Türkiye MICE sektörünün bilinirliğini küresel ölçekte arttırmayı hedefleyen, global MICE sektörünün en büyük ödül törenidir ve 2012 yılından bu yana hiç ara verilmeden gerçekleştirilmektedir. Ödül törenimizin 9.’sunu farklı bir konseptte Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards adı ile ilk kez Antalya’ya taşıdık. Katılımcılara ulusal ve uluslararası kurumsal satın alıcı ile B2B toplantı yapmalarına olanak sağlarken network parti ve ödül töreni ile bu birliktelikleri eğlenceyle de güçlendirdik ve Antalya MICE sektörüne çok ciddi katkı sağladık. Bugün geldiği nokta itibariyle özellikle son sekiz yılda ülkemizin yaşamış olduğu büyük sıkıntılara rağmen ACE of MICE ile global turizm ve MICE endüstrisinin yıldız marka konumunda olmaktan gurur duyuyoruz.

Hosted Buyer programı hakkında da biraz bilgi verebilir misiniz?
Turizm ve MICE sektörü profesyonelleri B2B ile tekrar bir araya geliyor. Uluslararası Hosted Buyer programı kapsamında; yurt dışı pazardan katılacak uluslararası incentive firmaları, PCO, DMC ve kurumsal satın alıcılar, fuar kapsamında katılımcı firmalarla B2B görüşme gerçekleştirecek. 2022 için artan sayıda uluslararası endüstri partneri ve medya kuruluşuyla yapılan iş birlikleri sayesinde hem nicelik hem de nitelikli bir Hosted Buyer programıyla katılımcılar networklerini genişletme imkânı bulacaklar. Fuarın uluslararası MICE pazarlarındaki görünümünün ve konumunun yükseltilmesi noktasında, belirlenen kapsamlı iletişim stratejisi çerçevesinde başta MICE ve etkinlik turizmi odaklı çalışan medya kuruluşları ve uluslararası derneklerle iş birlikleri genişletiliyor. Turizm Medya Grubu, 16 yıldır turizm ve MICE sektörünü bir araya getiriyorsa burada bir misyonumuz var demektir. Biz ekipçe, paydaşlarımızla, sponsorlarımızla, destekçilerimizle çok yoğun bir şekilde hazırlanıyoruz.

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines 2022’nin içeriği hakkında da bilgi verebilir misiniz? Bu yıl katılımcı ve ziyaretçileri bekleyen yenilikler var mı?
Sürdürebilir gelecek temasıyla 9. kez düzenleyeceğimiz fuar, sektör profesyonellerine benzersiz bir MICE deneyimi yaşatırken sektörünün ticari hacmini arttırmaya hazırlanıyoruz. 15.000 profesyonel ziyaretçisi, katılımcılarımıza özel oluşturulan Hosted Buyer Lounge alanında 160 ulusal-uluslararası satın alıcı ile B2B toplantılar, yepyeni perspektifler açan oturum programları, network aktiviteleri ve birbirinden renkli içerikleri ile benzersiz bir MICE deneyimi yaşatacağız. Fuarın ilk gün akşamı gerçekleştirilecek gala yemeği ve amezing parti ile de katılımcılarımıza eğlence ve networkü bir arada sunuyor olacağız.

Organizasyondaki farklı içerikler hakkında da bilgi verir misiniz?
Fuara attığınız ilk adımdan itibaren katılımcıları büyüleyecek, benim de ortağı olduğum Infinity Visiual Fx Studio’nun yapacağı özel konsept ve deneyim alanları ile sizleri ACE of MICE'ın etkileyici ortamında ağırlamaya hazırlanıyoruz. Sürdürülebilirlik konusuna çok önem veriyoruz ve bu konuyu öne çıkaracak olan zirve programımız, konuşmacılar ve iletişim kampanyamız ile sürdürülebilirlik konusunu gündemde tutmaya çalışıyor olacağız. İstanbul Kongre Merkezi Üsküdar Salon’da gerçekleşecek ‘Suntainable Future Summit’ kapsamında ülkemizde ve dünyada yaşanan su ve enerji verimliliği, iklim krizi, karbon emisyonundan tutun sıfır atık ve toplumun her alanında eşitliği konuşuyor olacağız. Sürdürebilirlik alanında uzman isimler 25 Mayıs’ta, ana oturumda iklim değişikliği, su ve enerji verimliliğini ele alacaklar. Sonrasında çok önemli markaların yöneticileri sürdürebilirlik konusunda gerçekleştirmiş oldukları projeleri anlatacaklar. Tüm kurumlar gibi sürdürebilirliği destekliyor ve bu alanda yapılan çalışmaları duyurmaya çalışıyoruz. 25 Mayıs akşamı ise katılımcı ve satın alıcılarımızın davetli olacağı JW Marriot Hotel İstanbul Marmara Sea Otel’de fuarın gala yemeği ve partisini büyük şovlarla gerçekleştiriyor olacağız.

29-31 Ekim tarihlerinde Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleştirilecek Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards’da da bizleri nelerin beklediğini anlatabilir misiniz?
Etkinlik sektörünün en iyilerini 29-31 Ekim 2022 tarihlerinde 10. Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards ile her zamanki gibi en üst düzeyde bir araya getirmeye hazırlanıyoruz. 10 yıl dile kolay ve 10 özel bir sayı. Cosmos konseptiyle gerçekleştirilecek etkinliğimize Nirvana Cosmopolitan Hotel ev sahipliğini yapıyor olacak. Convention alanında stant ve B2B alanının olacağı etkinliğimizde 100 kurumsal marka, 30 uluslararası satın alıcı ve yüzlerce MICE alanında hizmet sunan firma 3 gün boyunca bir arada olacaklar. B2B toplantılar dışında etkileşimi arttıracak etkinlikler, partiler ve finalde ise muhteşem şovları ve kırmızı halı seremonisiyle çok uzun süre konuşulacak olan ödül töreni ile etkinliğimiz sonlanacak. Antalya’ya Turizm Medya Grubu olarak çok önem veriyor ve MICE alanında marka değerine katkı sağlamak için çalışmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. Ticaret odamız, kongre büromuz, valiliğimiz, belediyemiz ve sektör derneklerimizde yanımızda olarak bizlere büyük destek sağlıyorlar. Kendilerine buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

İşiniz ve ACE of M.I.C.E. etkinliği söz konusu olduğunda sizi en çok heyecanlandıran şey nedir?
ACE of M.I.C.E. benim tüm hayatımı kapsıyor. Gittiğim etkinliklerde, gezdiğim ülkelerde, tanıştığım kişilerde bana ilham olan, yeni fikirler oluşturan her şey heyecan veriyor diyebilirim. Ve bu farklılıkları gerçeğe taşıyabilmek, katılımcılara bu deneyimi yaşatabilmek bambaşka bir heyecan.

2023’te ACE of M.I.C.E. için planlarınız nelerdir?
2023 ACE of M.I.C.E. için çok farklı bir yıl olacak. Uluslararası katılımı güçlendirecek iş birlikleri yapıyoruz. MICE sektörüne hacim sağlayacak satın alıcıları etkinliğimize dahil ederek sektörümüzün gelişmesi ve yeni iş birliklerinin oluşmasına önderlik etmeye devam ediyor olacağız. Ayrıca Masters of Events kapsamında etkinliğimizi Antalya haricinde Kıbrıs’ta da gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Tarihler netleştiğinde duyurularını yapıyor olacağız. Yani ACE of M.I.C.E.’la dolu bir yıl olacak.


 

Volkan Ataman