Başarılı Olmanın ve Hızla Yükselmenin En Büyük Engeli Ön Yargılardır’

Başarılı Olmanın ve Hızla Yükselmenin En Büyük Engeli Ön Yargılardır’ Başarılı Olmanın ve Hızla Yükselmenin En Büyük Engeli Ön Yargılardır’

Gamze Özlü Group Real Estate Kurucusu Gamze Özlü, başarının altın kurallarını Klass’a anlattı.  

Gayrimenkul sektöründeki başarılarıyla adından söz ettiren Gamze Özlü Group Real Estete Kurucusu Gamze Özlü, dünyanın dört bir yanından gelen danışanlarına gayrimenkul alanında en doğru kararı vermeleri adına nitelikli bir danışmanlık hizmeti vererek Türkiye’yi uluslararası emlak sektöründe başarıyla temsil ediyor. Tecrübesi ve sektöründe sağladığı güven ile yatırımcıların en çok tercih ettiği gayrimenkul uzmanlarından birisi olan Gamze Özlü ile başarı kelimesinin kendisi için ne anlama geldiğini, başarının temel kurallarını ve kariyerinde elde ettiği başarıları Klass okurları için konuştuk.

Gamze Hanım, emlak sektöründeki başarılarınızla örnek gösterilen bir iş kadınısınız. ‘Başarı’ kelimesi sizin için neyi ifade ediyor?
Başarı kelimesi altında bence birçok duygu barınıyor. Keşfetmek, öğrenmek, yeni bilgileri kabullenmek, ders almak ve bütün bilgileri olgunlaştırmak. Bunların beraberinde kendinizi tanımak. Başarı bir o kadarda cesareti simgelemektedir. Anlık başarıya kanmamak ve devamlı çabalamaktır. İstediğiniz hedeflere ulaşmak ve sizi tatmin edecek başarıya ulaşmak istiyorsanız bunları bilmeniz en güzel başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden başarı asla tesadüf değildir.

Aldığınız eğitimlerle sürekli kendinizi geliştiriyorsunuz. Bu eğitimlerden ve kariyerinizdeki başarılara etkilerinden bahsedebilir misiniz?
Gayrimenkul müşteri odaklı satış teknikleri, pazarlama ve birçok iletişim alanında eğitimler ile kendimi her zaman geliştirdim. Çünkü bir işi iyi yapmak ancak o işe tamamen hakim olmakla mümkündür. Ben bu eğitimler sayesinde profesyonel olarak alanımda en üst pozisyonlara kadar yükseldim. Viaport Houses & Suites, Viaport Venezia projelerinde satış ve kiralama yönetimleriyle sektörel deneyimimi pekiştirmemle birlikte referans ağımın da güvenini kazandım.

Emlak sektöründe sizin gibi başarılı olmak isteyen girişimcilere ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz?
Emlak sektöründe başarılı olmanın en önemli unsuru güvendir. Güveni sağladığınızda çevrenizdeki insanlar sizi tercih etmeye başlıyor. Tabii ki tecrübe de bir o kadar önem taşıyor. Tecrübeniz sayesinde müşterilerinizin gayrimenkul konusunda en doğru kararı almasını sağlıyorsunuz.

Sizce başarının temel kuralları nelerdir?
Başarının kuralları herkes için değişir. Benim için ise başarının en temel ve altın kuralları;
  1. Hedef koymak
  2. Stresi yönetebilmek
  3. İşlerinizi planlamak
  4. Kurallı ama bir o kadar da esnek olmak
  5. Dış görünüş ve giyim
  6. Tecrübe edinmek
  7. Yaratıcı olmak
  8. Yanlışlardan ders çıkarmak
  9. Zihninizi dinlendirmek
  10. Ön yargılardan kurtulmaz

 

Gamze Özlü