Başak Kübra Gül Beyaz : “Anne Olmak Dünyanin En Güzel Hissi”

Başak Kübra Gül Beyaz :  “Anne Olmak Dünyanin  En Güzel Hissi”  Başak Kübra Gül Beyaz : “Anne Olmak Dünyanin En Güzel Hissi”

Gül İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Başak Kübra Gül Beyaz, Anne Olmanin Heyecanini Ve Anne Olduktan Sonra Değişen Hayatini Klass’a Anlatti Gül İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Başak Kübra Gül Beyaz, Anne Olmanin Heyecanini Ve Anne Olduktan Sonra Değişen Hayatini Klass’a Anlatti İş hayatındaki başarılı çalışmaları ve projeleriyle dikkatleri çeken Gül İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Başak Kübra Gül Beyaz, anne olduktan sonra hayatının büyük bir değişime uğradığını ve hayatının bebekleri etrafında dönmeye başladığını söylüyor. Annelik sürecinin zorluklara rağmen çok keyifli olduğunu ve bu süreçle beraber hem sosyal hem iş dünyasında çok daha planlı hareket etmeye başladığını belirten başarılı iş kadını, 2 yaşındaki kızı Ayşe Alin Beyaz ve henüz 6 aylık oğlu Ali Mete Beyaz ile vakit geçirmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ediyor. Anne olmanın getirdiği farklı bakış açılarının olumlu yönlerini, iş hayatında da gördüğünü vurgulayan Başak Kübra Gül Beyaz ile anne olduktan sonra hayatında meydana gelen değişimleri Klass okurları için konuştuk.  

Kübra Hanım, anne olmak sizi nasıl etkiledi ve hayatınızda neleri değiştirdi?
Anne olmak hem beklemediğim kadar zor, hem de beklemediğim kadar güçlendirici bir deneyim oluyor şimdiye kadar. Anne olmadan önce çok özgür yaşadığımız hayatımız, bebeklerimiz dünyaya geldikten sonra onların etrafında dönmeye başladı. Bu bizim için bir adaptasyon süreciydi. Anne olduktan sonra hem sosyal hem iş dünyamda her şeyi yavaştan alıp çok daha planlı bir şekilde hareket etmeye başladım. Daha önce spontane karar verip hareket edebiliyorken şimdi önceliğimiz bebeklerimiz oldu. Anne olmadan önce gerçekten yorulmak neymiş bilmiyormuşum diyebilirim. Anne olmak dünyanın en güzel hissi ve bizlere yaşattığı çok tatlı bir yorgunluk ancak çok zor olduğunu inkâr edemem.

Bebeklerinizle ilişkiniz nasıldır? Onları büyütürken en dikkat ettiğiniz ve öğretmeye çalıştığınız şey nedir?
Bebeklerimin her ikisiyle de elimden geldiği kadar birebir ilgilenmeye çalışıyorum. Yaşlarının arası çok az olduğu için tabii ki destek alıyorum. Bu konuda annelerim ve teyzelerim iyi ki hayatımdalar. Her gün olmasa da mutlaka haftada üç akşam ailecek yemek yemeye ve bir sofrada buluşmaya gayret ediyorum. Oğlum daha yeni altı aylık oldu. Artık o da bizim gibi yiyecekler yemeye başladı. Ailecek sofrada oturduğumuz vakitlerde onun da eline bir havuç vererek ya da sebze püresi, o vakitte yedirerek onun da mutlaka eşlik etmesini sağlıyorum. Bebeklerimiz çok küçük olsa da bu alışkanlığa sahip olmaları için ailecek bir arada vakit geçirmeye çok dikkat ediyoruz. Şimdi havalar güzelleştiği için haftada bir veya iki gün mutlaka iki bebeğimle beraber ormana ya da sahile gitmeye gayret ediyoruz.

İki defa anne olmanın heyecanını yaşadınız. Dünyaya ilk geldiklerinde neler hissettiniz ve bu süreç sizin için nasıl ilerledi?
Dünyaya ilk geldiklerinde çok büyük bir heyecan ve korku yaşadık. Her ne kadar kitapları okuyup kendimi bu sürece hazırlamaya çalışmış olsam da bebeklerim dünyaya geldiklerinde bambaşka bir heyecan yaşadım. Ailelerimizin varlığı bu süreçte bana çok yardımcı oldu. En çok desteği ailemden, daha çok da teyzelerimden alıyorum. İşe gideceğim günlerde evde mutlaka çocuklarımla ailemden birinin olmasına gayret ediyorum. Arkadaşlarımla buluşmak için program yapacağım günlerde de çocuklarımın uykuya geçtiği saatten sonra olmasına dikkat ediyorum.

‘OĞLUM VE KIZIMLA BERABER ORMANA GİTMEYİ VE YÜRÜYÜŞ YAPMAYI ÇOK SEVİYORUM’

Çocuklarınızla yapmayı en çok
sevdiğiniz aktiviteler nelerdir?
Nasıl vakit geçirirsiniz?

Güne daha ufak olduğu için oğlumun uyanmasıyla başlıyoruz. Önce onunla birlikte onun kahvaltısını ediyoruz, daha sonra kızım uyanıyor ve onunla birlikte kahvaltı ediyoruz. Güne hazırlanıyoruz. Kızım haftada birkaç gün oyun grubuna gidiyor. Sabahları onu oyun grubuna götürüyorum. Onun dışında kitap okumayı ve lego ile oynamayı çok seviyoruz. Her gün yatmadan önce kızımla birlikte kitap okuruz. Oğlum ve kızımla beraber ormana gitmeyi ve yürüyüş yapmayı çok seviyorum. Bazı günler sahile gitmeyi tercih ediyoruz. Çalışan bir anne olduğum için işe gitmem gereken günlerde eğer programım uygunsa çocuklarımdan bir tanesini yanımda götürüyorum. Ofislerimizde uygun ortamlarımız olduğu için gün çok keyifli geçiyor. Böylece hem işlerimizi hallediyorum hem de beraber vakit geçiriyoruz.

‘EBEVEYN OLDUKTAN SONRA SEVİLMENİN DEĞİL, SEVMENİN ASLINDA DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEYİ OLDUĞUNU ANLADIM’

Sizin için anne olmanın en güzel yanı nedir?
Anne olmanın en güzel yanı çocuklarımı sevmek diyebilirim. İnsan dünyanın en güzel şeyi sevilmek sanıyor ancak ebeveyn olduktan sonra sevilmenin değil, sevmenin aslında dünyanın en güzel şeyi olduğunu anladım. Onlarla vakit geçirmek, yeni şeyler keşfetmelerine şahit olmak çok güzel bir tecrübe.

Kendiniz, işiniz ve çocuklarınız arasındaki dengeyi nasıl kuruyorsunuz?
Özellikle ikinci bebeğimden sonra kendime ve işime vakit ayırmak çok zorlaştı. Dünyaya geldikten sonra hemen ona bir kardeş istediğimize karar vermiştik. Hem yaşlarının yakın olmasını hem de birlikte büyümelerini çok istiyordum. Aynı zamanda kızım doğduktan sonra işlerimi yarı zamanlı bir sistem kurarak ilerletmeye alışmıştım. Çok kısa sürede kardeşinin olması hem birlikte büyümeleri hem de benim adapte olduğum sistemime uyum sağlaması açısından çok güzel oldu.