Asel Seda Bal : “İşine Aşik Bir Hekim Olarak Daha Çok Kadina Dokunabilmeyi Ve Onlarin Mutluluğunu Görmeyi İstiyorum”

Asel Seda Bal : “İşine Aşik Bir Hekim Olarak Daha Çok Kadina Dokunabilmeyi Ve Onlarin Mutluluğunu Görmeyi İstiyorum” Asel Seda Bal : “İşine Aşik Bir Hekim Olarak Daha Çok Kadina Dokunabilmeyi Ve Onlarin Mutluluğunu Görmeyi İstiyorum”

Ünlü Doktor Asel Seda Bal  Kliniğinde Sunduğu Hizmetleri Ve Başari Sirrini Klass’a Anlatti Ünlü Doktor Asel Seda Bal, kliniğinde uyguladığı ameliyatsız yüz ve vücut gençleştirmeye dair tedaviler ile danışanlarına yüksek kalite standartlarında bir hizmet sunuyor. Uyguladığı tüm işlemlerde doğru yaklaşım ve doğru tedavinin önceliği olduğunu belirten başarılı doktor, son yıllarda estetik trendlerinde başka biri olmak yerine doğallığın kaybedilmediği işlemlerin revaçta olduğunu söylüyor. Kendisinin de tedaviyi planlarken danışanlarının doğal görünümlerini bozmadan mevcut olanı en iyi hale getirmenin temel amacı olduğunu ifade eden Dr. Asel Seda Bal, ‘Kendimizin en iyisi olalım’ düsturu ile hareket ediyor. Dr. Asel Seda Bal ile Antalya’da bulunan merkezlerinde yaptıkları uygulamaları ve başarı sırlarını Klass okurları için konuştuk.  

Seda Hanım, Antalya’da açtığınız kliniklerde sunduğunuz hizmetler ve başarılı uygulamalarla adınızı tüm Türkiye’ye duyurdunuz. Öncelikle sizi tanıyarak kliniklerinizi kurma hikayenizi dinleyebilir miyiz?
2011 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara’da Kadın Doğum ihtisası yapmaya başladım. Güzellik sektörüne yoğun ilgim nedeniyle Kadın Doğumu bırakma kararı aldım ve 2016 yılından beri sektörde aktif çalışmaya devam ediyorum. Yurt içi ve yurt dışı birçok kurs ve seminere katıldım. Mezoder ve Mestder üyesi olarak Türkiye’de bu alanın gelişmesi için bilimsel çalışmalarıma devam etmekteyim. Antalya ve Manavgat’ta eş zamanlı kurduğum kliniklerle de yaklaşık 3 senedir Antalya’da hizmet vermekteyim. 

‘AMELİYATSIZ YÜZ VE VÜCUT GENÇLEŞTİRMEYE DAİR TÜM TEDAVİLERİ UYGULAMAKTAYIM’
Dr. Asel Seda Bal Kliniği’ne gelen danışanlarınıza sunduğunuz hizmetler nelerdir?
Ameliyatsız yüz ve vücut gençleştirmeye dair tüm tedavileri uygulamaktayım. Ağırlıklı uyguladığım tedaviler ise son yıllarda çok gözde olan ip askılar ve mezoterapiler. Tüm bu işlemler sırasında önemli olan danışanlara doğru yaklaşım ve doğru tedaviyi uygulayabilmek.  

Kısa sürede oldukça başarılı oldunuz. Bunun sırrı nedir? Güzelleşmek isteyenler sizi neden tercih ediyor?
Estetik algısı hat safhada yüksek bir bireyim. Bunun doğal bir yetenek olduğunu düşünüyorum. Bu yeteneği yeterli tıbbi donanımlarla harmanlayınca da ortaya şahane işler çıkıyor. Ben tedaviyi planlarken danışanlarımın doğal görünümlerini bozmadan mevcut olanı en iyi hale getirmeyi amaçlarım. En az işlemle majör sonucu elde etmek. Danışanın doğal görünümünü bozan ve mevcut anatomisinin dışına çıkılan her türlü uygulamaya karşıyım.

‘PRP TEDAVİSİ VE MEZOTERAPİ, CİLT GENÇLEŞTİRMEDE EN SIK TERCİH EDİLEN YÖNTEMLERDİR’
Son dönemde mezoterapi ve PRP uygulamaları oldukça ilgi görüyor. Bu alanlardaki son gelişmeleri ve bu kadar ilgi görmesinin nedenlerini sizden dinleyebilir miyiz?
Doğal dokunuşlar konusunda çok titiz bir hekimim. Benim genel tedavi protokolüm hep bu yönde. Her zaman hastalarıma söylediğim bir cümle var; “Kendimizin en iyisi olalım.” Son yıllarda estetik trendlerde başka biri olmak yerine doğallığımızı kaybetmeden yapılan işlemler revaçta. Bunların başında da Mezoterapi, PRP gibi cilt kalitesini artıran uygulamalar geliyor. PRP tedavisi ve mezoterapi, cilt gençleştirmede en sık tercih edilen yöntemlerdir. Vaat ettikleri daha parlak, daha genç ve yenilenmiş bir cilt ile zamanı geriye almada etkilidir. Her ikisi de ayrı ayrı uygulandığında etkili olsalar da bu iki tedaviyi birleştirmek sonuçların etkisini daha mükemmel hale getirebilir.

Gençlik aşısı nedir? Uygulama alanlarını anlatabilir misiniz?
Gençlik aşısı, kliniğimde sık uyguladığım uygulamaların başında geliyor. Gençlik aşısı, insanların yaşlanma etkisiyle yüzünde ve cildinde oluşan çizgilerin, sarkmaların, kırışıklıkların, lekelenmelerin, çökmelerin giderilmesi için uygulanan yöntemlerden birisidir.
Gençlik Aşısı ya da Gençlik Serumu olarak ifade edilen bu tedavi yöntemiyle ciltteki nem ve elastikiyet kayıpları giderilerek cildin gençleştirilmesi sağlanır. Gençlik Aşısı ile insan vücudunun sağlığı ve estetiği için gerekli olan Hyaluronik Asit maddesi vücuda enjekte edilerek ciltte kaybolan parlaklık, nem ve dirilik geri kazandırılır. Cilt kalitesini artırmayı hedeflediğimiz tedaviler bunlar. Yüz, boyun, dekolte, el sırtı, dirsek, diz bölgesi gibi geniş bir alanda uyguluyoruz.

Yaz günleri öncesinde cilt için alınması gereken önlemler nelerdir? Siz hangi uygulamaları öneriyorsunuz?
Mezoterapiler benim vazgeçilmezim. Yaş grubuna göre değişmekle birlikte gençlik aşılarından başlayıp kök hücrelere kadar gittiğimiz birçok tedavi mevcut. Dermapen yüz bakımı uygulaması, anti aging bakımlar, maske bakımları, medikal cilt bakımları gibi kliniğimizde de uyguladığımız birçok cilt bakımı türleri de rahatlıkla tercih edilebilir.
Kliniğinizi Antalya’da kurdunuz ve şubeleşme süreci de Antalya’da devam ediyor. Antalya’yı tercih etmenizin özel bir nedeni var mı?
Antalya çok sevdiğim ve yaşamak istediğim bir şehirdi, o yüzden burayı tercih ettim. Çok da mutluyum burada olmaktan.

Asel Hanım, gelecek hedefleriniz nelerdir? Farklı illerde şubeleşmeyi planlıyor musunuz?
Farklı illerde şubeleşmek şu an planlarım arasında yok ama zaman ne gösterir bilinmez tabi. İşine aşık bir hekim olarak daha çok kadına dokunabilmeyi ve onların mutluluğunu görmeyi istiyorum. Estetik yaptırmak isteyen ama bütçesi olmayan kadınlar için de şu an görüşmelerini yaptığım bir oluşum içindeyim. 2024 yılı içinde hayata geçirmeyi planlıyorum.