Adını Türk Müziğine Altın Harflerle Yazdırdı

Adını Türk Müziğine Altın Harflerle Yazdırdı Adını Türk Müziğine Altın Harflerle Yazdırdı

Müziğe ve sanata olan katkıları nedeniyle Devlet Sanatçısı unvanına layık görülen, Fransa Kültür Bakanlığı tarafından verilen Sanat ve Edebiyat Nişanı’na sahip olan ve şarkılarında her daim güçlü kadın imajına vurgu yapan Süperstar Ajda Pekkan, adını Türk müziğine ve sinemasına altın harflerle yazdırmış, güzelliği ile de yıllara meydan okuyan bir isim.  

Şöhreti Türkiye sınırları aşan ve müzik dünyasını kasıp kavuran parçalarıyla bir döneme damgasını vuran Süperstar Ajda Pekkan, şarkılarında çizdiği güçlü kadın figürünün en güzel örneğini kendi sanat hayatı ve yaşamı ile veriyor. Müzik hayatına “Los Çatikos” grubuyla bir gece kulübünde sahne alarak başlayan ünlü şarkıcı daha sonrasında kazandığı bir yarışma sonucunda sinema sektörüne yöneldi. Rol aldığı Yeşilçam filmlerinde oyunculuğu ve güzelliği ile göz dolduran Ajda Pekkan daha sonra müziğe geri dönerek “Kimler Geldi Kimler Geçti,” “Gör Bak Sana Neler Edeceğim,” “Bambaşka Biri,” ve “Uykusuz Her Gece” gibi Türk pop müziğinin unutulmayan şarkılarını seslendirdi. Türkiye’de tüm zamanların en çok satan şarkıcılarından birisi olan Ajda Pekkan, Hürriyet gazetesinin hazırladığı Türkiye’nin En İyi 100 Albümü listesinde üç albümüyle birden yer alırken 2016’da The Hollywood Reporter dergisinin “Gösteri Dünyasının En Güçlü 100 Kadını” listesine de adını yazdırmayı başardı. Aynı zamanda Devlet Sanatçısını unvanına sahip olan Süperstar, Fransa Kültür Bakanlığı tarafından Sanat ve Edebiyat Şövalyelik Nişanı’na da layık görüldü. Dilden dile dolaşan efsaneleşmiş şarkılarıyla güçlü kadınların ilham kaynağı olan Ajda Pekkan günümüzde de üretmeye ve sahnelerde hayranlarıyla buluşmaya devam ediyor. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Ajda Pekkan hem yurt içi hem de yurt dışındaki projelerde aktif roller üstleniyor.

NEDEN SEÇTİK?
AJDA PEKKAN
Hem ulusal hem de uluslararası üne kavuşarak Türk kadınının dünyadaki önemli temsilcilerinden oldu. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerindeki aktif rolleriyle sanat dünyasına da ilham oluyor.

 

Ajda Pekkan