Zafer Alkaya:Kaliteli Hizmet, Nitelikli Turizm ve Eğitim ile Rekabet Edeceğiz

Zafer Alkaya:Kaliteli Hizmet, Nitelikli Turizm ve Eğitim ile Rekabet Edeceğiz Zafer Alkaya:Kaliteli Hizmet, Nitelikli Turizm ve Eğitim ile Rekabet Edeceğiz

Cornelia Diamond Golf Resort Spa ve Cornelia De Luxe Resort Spa Otelleri ile Azure Villaları,  Cornelia Golf Club, Cornelia Sport Club, NEST Uluslar arası Kongre ve Fuar Merkezi’nden oluşan Cornelia Grubu, yeni pazarlarla büyüyerek 66 ülkeden misafir ağırladı. Cornelia Diamond Golf Resort SPA Genel Müdürü Zafer Alkaya,  Antalya ve Belek bölgesinde turizmin 2022 yılını değerlendirdi ve 2023 çalışmaları hakkında bilgi verdi. . Zafer Alkaya, yaptığı açıklamada; “ Turizm sektörü, 2022 yılını uzun bir aradan sonra başarılı geçirdi. Türkiye’nin, özellikle Antalya ve Belek bölgesinin, rakiplerine göre en büyük avantajı ‘Nitelikli, kaliteli Hizmet” ve 2023’de bu avantajımızı bir Turizm başarısına çevirme zamanı” dedi.  

Zafer Alkaya; “ Biz, Cornelia Otelleri olarak Belek bölgesinde ki tesislerimizde, misafirlere “Tailor Made – Kişiye özel hizmet” anlayışı ile her bir misafirimizi kendini özel hissedeceği nitelikli turizm anlayışıyla ağırlıyoruz. Gerek Cornelia Otelleri, gerekse Belek bölgesinde hizmet veren oteller, dünyada başka ülkede bulamayacakları tatil olanağını sunuyoruz. Hizmet kalitesi bizi Akdeniz çanağındaki rakiplerimiz arasında bir adım önde tutan en önemli avantajımızdır. Dolayısıyla bu avantajımızı güçlendirmek için mesleki eğitimleri ‘nitelikli’ bir konuma getirmek zorundayız. Bu farkımızı 2023’de mutlaka dünyaya, özellikle Avrupa’ya anlatma zamanı. Biz dünyada ‘her şey dahil” sistemini mükemmel şekilde uygulayan tek Turizm ülkesiyiz. Özellikle de, turizmin başkenti Antalya, ürün ve hizmet yağmuru ile her şey dahil hizmette tüm dünya turistlerinin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Bizim Azure Villalarımız başta olmak üzere Belek bölgesinde, dünyanın en iyi lüks villalarımız var. İnsanların kusursuz hizmet alacakları bir sistemi kurduk. Kaliteden hiç ödün vermeden, kaliteyi hiç aksatmadan güvenli bir tatil için Cornelia grubu olarak hem bizim hem de tüm Antalya ve Belek bölgesinin lüks turizm için İspanya, Portekiz, Yunanistan gibi rakiplerimizle en iyi şekilde rekabet edebilecek düzeydeyiz” şeklinde konuştu.

Cornelia Diamond Golf Resort  Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, daha izole olduğu için Azure Villaları, Suitler, Villa tipi odalar ve Göl evlerine ilginin 2022 yılında çok fazla olduğunu ve 2023 yılında da bu ilginin artarak devam edeceğinin sinyallerini aldıklarını söyledi. Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya; “Rusya, Kazakistan, Türkiz Cumhuriyetleri gibi ülkeler başta olmak üzere Villa ve suitlere rezervasyon çok iyi gidiyor. İç pazarda, önceden bu kadar fazla talep almazdık, standart odalar daha fazla tercih edilirdi ama iç pazarda da çok yoğun villa ve suit rezervasyonu almaya başladık. 2023 içinde bu ilginin devam edeceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’de turizmin kalesi olarak kabul edilen Antalya ve özellikle en çok tercih edilen bölgelerden Belek bölgesi, dünyanın en iyi “Her şey dahil” sistemini ve “Nitelikli Hizmet” sunan tesisleriyle 2023’e moralli giriyor. Cornelia Diamond Golf Resort Spa ve Cornelia De Luxe Resort Otel ile Azure Villaları, Cornelia Golf Club, Cornelia Sport Club ve NEST Uluslar arası Kongre ve Fuar Merkezi’nden oluşan tesisleriyle Cornelia Grubu, 2022 yılında şu ana kadar 66 ülkeden turiste ev sahipliği yaparak yeni bir rekora da imza attı.. Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya; “ Öncelikle doğru ve çağdaş stratejilerle oluşturmayı başaracağımız ‘DOĞRU FİYAT’ adımı ile gelecek yıllarda elbette çok daha iyi kazanacağız. Öte yandan ise hizmet kalitesinde ulaştığımız çizgimizi yeni ve farklı kitlelere de ulaştırarak (NİTELİKLİ TURİZM) çok daha güçlü bir katma değer elde edeceğiz. Turizmin ayrı ayrı değerli tüm paydaşları da söz konusu bu katma değerden hak ettikleri yeterli payı alacaklar. Bu anlamlı kazanç sayesinde turizm hareketimizin geleceği adına tüm akılcı projeler önem sıralamasıyla hayata geçerek sektörümüzü kuşkusuz çok daha güçlü bir konuma taşıyacak. Bizim 3 Ana Pazarımız vardı; Rusya, Almanya, Hollanda, Belçika gibi Avrupa ülkeleri ve golf pazarıyla birlikte İngiltere eklendi. Önemli ölçüde İngiliz turist almaya başladık. Ve bizden her ne olursa olsun, hiçbir koşulda vazgeçmeyen Ukrayna dördüncü sıradaydı ama bu yıl çok gelmek istemelerine rağmen Ukrayna bu özel durumdan dolayı bu yıl gelemedi, Ukrayna pazarı minimuma indi. Diğer pazarlarda 2022’de toparlanma başladı ve çok güzel rakamlara ulaşmaya başladık” dedi.

Zafer Alkaya ; “Ruslar Bu Yıl, Almanya’yı Geçerek Antalya’da En Yüksek Sayıya Ulaşan Ülke Oldu”

Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya; “Pandemiden sonra insanların tatil arzusu gerçekten tavan yaptı. Rakamlarımız turist sayısı anlamında tatmin edici. Dolayısıyla, 2023’e Pazar paylarımızı arttırmış, yeni pazarlara ulaşmış bir yıl olarak bakıyoruz. Bu yıl, daha önce hiç ağırlamadığımız yepyeni ülkelerden misafir ağırlıyoruz. Cornelia Otelleri olarak geçen yıl 54 ülkeden misafir ağırlamıştık, bu yıl 66 ülkeye ulaştık ve bir rekora imza attık. Daha önce hiç Türkiye’ye gelmeyen ülkeler bu yıl gelmeye başladı, bunlar çok sevindirici gelişmeler” dedi.
Rusya Ukrayna krizi başlayınca bir soru işaretinin doğduğunu söyleyen Zafer Alkaya, “ ama bu soru işareti kısa zamanda dağıldı. Rusya, 2022 yılında önemli ölçüde turist göndermeye devam etti. Büyük bir hava trafiği yaşandı Rusya tarafında. Ruslar, bu yıl yeniden Antalya’da en yüksek sayıya ulaşan ülke oldu, Almanya’yı geçti yeniden. Rus turist olarak hedefimiz 5 milyonu geçmekti ama 2,5 – 3 Milyon civarı Rus turist geldi, sayısında önemli bir azalma olsa da beklentileri karşılayan rakamlara ulaştık ve Rus turist sayısı yeniden Almanya’yı geçti. Almanya’dan 2 milyon 800 bin turist aldık. Almanlar ekonomik otelleri tercih ediyor. Üçüncü Pazar, biz ‘Yükselen Pazar” diyoruz ona; İngiltere, giderek yükseliyor. Hatta, 3-4 milyon İngiliz turisti alma hedefi konmuş durumda şu anda Antalya için” şeklinde konuştu.

Rusya – Ukrayna Krizi Olmasaydı, Bu Yıl Antalya’da Tarihi Rekor Kırılabilirdi

Rus uçuşlarının açılmasıyla Rusya pazarının açıldığını anlatan Zafer Alkaya; “Haziran 2022 Rus pazarı hemen kendini gösterdi. Antalya açısından bu yıl, dördüncü Sırayı Polonya aldı. beşinci sıra Hollanda, 450 bin kişiyle yer aldı. Kazakistan altıncı Sırada ve 360 bin 400 bin arasında kazak turist geldi. Romanya yine önemli pazarlardan bir tanesi, yedinci sırayı aldı. Romanya, lüks ürünlere, villalara da ilgi gösteriyor. Sekizinci Pazar bir ara  hiç olmayan  ama şimdi yükselen bir Pazar; İsrail. Bu yıl, 275 bin İsrail’li geldi. 9. Pazar Çekya, yine yükselen, bizim için umut verici bir Pazar.” dedi.

Zafer Alkaya, Almanya başta olmak üzere Avrupa pazarı hakkında da bilgi verdi ve şunları söyledi: “Almanya, uzunca bir süredir birinciliği Ruslara kaptırmıştı ama 2022 yılında Almanya önemli ölçüde ekonomik tesislerin olduğu bölgeleri tercih ederek turist sayısında Rusların önüne geçmişti ama Rusya uçuşlarının açılmasıyla Rusya yeniden ikinci sıraya indi”.

Doğu Avrupa Pazarı Bu Yıl Yine Antalya’dan Vazgeçmedi. Bulgaristan, Romanya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Bu Yıl Yükselen Yıldız

Antalya ve Belek bölgesinde turizmin hareketlenmeye başladığını açıklayan Zafer Alkaya; “ Bir diğer sadık pazarımız Doğu Avrupa Pazarımız. Onlar da asla Türkiye’den vazgeçmediler. Belek’de Rusya hala birinci sırada. Cornelia grubu olarak biz Rusya, İngiltere, Almanya Kazakistan, Romanya, Sırbistan, Polonya, Romanya, Slovenya, Slovakya, Hırvatistan başta olmak üzere 66 ülkeden gelen turistleri ağırladık. Bu anlamda, Doğu Avrupa Pazarı da önemli bir turizm geliri elde etmemize sebep oldu. Bir yükselen değer de Bulgaristan. Bulgaristan’dan da son zamanlarda önemli ölçüde turist almaya başladık. Yine, BDT ülkeleri olarak adlandırdığımız Kazakistan, Türki Cumhuriyetleri gibi ülkeler de önemli bir akış içerisinde. Özellikle, Kazakistan bayağı önemli grupları Antalya’ya yönlendirdiler. Hatırı sayılır Kazak turisti de şu anda Antalya’da ağırlıyoruz. Tabii, hedeflere ulaşmak için tüm pazarlarımızın açılması gerekiyor” dedi.

Azure Villalarımız Başta Olmak Üzere Villalara İlginin Daha Yüksek Olduğu Bir Yıl Geçirdik. 2023’de Lüks Turizm ve Villalara Talep Daha Da Artacak

Zafer Alkaya 2023’de Villara talebin yüksek olacağını beklediklerinin altını çizdi ve şunları söyledi: “Gerek BDT, Rusya ve iç pazardan villalara daha fazla talep alıyoruz. 2022, yerli turistin de Villalara ilgisini arttırdı. Bu yıl, yerli turistten de villa rezervasyonları çok yükseldi. Cornelia Diamond Golf Resort Spa ve Cornelia Golf Club arasında yer alan, her biri özenle tasarlanmış ve gözlerden uzak konumlanan Azure Villalarımız, Akdeniz mimarisini yansıtan 33 özel Villadan oluşuyor. Doğanın tam içinde, orman ile göllerin çevrelediği Azure Villalarında ortak alanda deniz suyu havuzları bulunması, sadece Azure misafirlerine hizmet sunan özel Resepsiyonu, farklı konseptlerde menüler hazırlayan ve sadece Villa misafirlerine hizmet veren Azure Restaurant ve barı, yeşilin maviyle buluştuğu doğal çevresi ile bu yıl biz Rusya, BDT ülkeleri ve yerli turistten Azure villalarına yoğun ilgi görüyoruz şu anda” şeklinde konuştu.  

Dünyada “Famıly Brand” Konumunda En Çok Tercih Edilen Otellerden Biri Cornelıa Grubu

Her şey Dahilin en iyi uygulandığı Turizm şehrinin Antalya olduğunu belirten Zafer Alkaya, bunun tartışması bile yapılamayacağını söyledi. Özellikle çocuklu ailelerin “Her Şey Dahil” sistemi tercih ettiğini anlatan Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, “Çocuklu aileler her şey dahil sisteminde rahat ediyorlar. Biz Cornelia grubu olarak Akdeniz’in en donanımlı mükemmel Çocuk kulübünü inşa ettik geçen sene. Yine ailelerin güvenle, inanarak çocuklarını teslim ettikleri, 03 yaşından 16 yaşına kadar her yaşa hitap eden muhteşem bir çocuk kulübümüz var. 40 kişilik Uluslar arası belgelere sahip çocuk temsilcilerinden oluşan çok iyi eğitimli bir ekibimiz var” dedi.

 
Zafer Alkaya:Kaliteli Hizmet, Nitelikli Turizm ve Eğitim ile Rekabet Edeceğiz Azure Vıllas By Cornelıa Dıamond
Zafer Alkaya:Kaliteli Hizmet, Nitelikli Turizm ve Eğitim ile Rekabet Edeceğiz Cornelıa Dıamond General Vıew
Zafer Alkaya:Kaliteli Hizmet, Nitelikli Turizm ve Eğitim ile Rekabet Edeceğiz Cornelıa Golf
Zafer Alkaya:Kaliteli Hizmet, Nitelikli Turizm ve Eğitim ile Rekabet Edeceğiz Nest Kongre ve Fuar Merkezi