Yılmaz Güney'in Muhteşem Kaçış Hikayesi

Yılmaz Güney'in Muhteşem Kaçış Hikayesi Yılmaz Güney'in Muhteşem Kaçış Hikayesi

Ünlü Aktör, Yılmaz Güney'in kaçış  hikayesi abi kardesler Edi ve Bruno Hubschmid'in kaleminden tüm kanitlariyle ve gercek yasanmislar ile beyaz perdeye aktariliyor! Yilmaz Güney'in Türkiye'de Yasadigi yillarda İsparta yarı acık ceza evinde yatarken İsviçreli yapimcı Edi Hubschmide Güney'in cezaevinden yazdığı mektup ile yolu kesisir İsviçreli yapimci Edi Hubschmid hemen harekete gecer ve Yilmaz Güney'in yarım kalan "YOL" filmini tamamlar.   

İsviçreli Yapımci Prodüktör Edi Hubschmid Yılmaz Güney'in istediği üzerine bir "Kaçis" kendi değimi ile "Çıkış" plani yaparak Yılmaz Güney'in yattiğı İsparta ceza evinden önce Yunanistan'ın Rodos Adasına daha sonra İsviçre'den Fransa'ya uzanan hikayesi başlar. Ardindan yol filmini Cannes Film Festivaline yollayarak Festival den "Palmes" ödülü kazanırlar ve böylece Çirkin Kral Cannes Film Festivaline giderek ilk "Palmes" ödülünü alir. 
Yilmaz Güney'in vefatınden sonra Prodüktör Edi Hubschmid Güney'in hapisaneden kaçısı ve ölümüne kadar gecen süresini "Yol Bir Sürgün Hikayesi" adli bir kitapta "Kanitlariyla" "Gercek bilgilerle" ve "Hayaranlik uyandiran fotoğraflarını " toplayarak 5 dilde yayınlanır, kitabin yazari Edi Hubschmid ve yapimci Kazim Çarman ve yönetmenliğini Cihan İnan'in üstleneceği, Yilmaz Güney'i hayatini anlatan filmin yerli ve yabancı Cast çalısmalarına yakın zamanda start verilecek.