Yaz Konserlerini Harbiye’de Noktaladı

Yaz Konserlerini Harbiye’de Noktaladı Yaz Konserlerini Harbiye’de Noktaladı

Başarılı kariyeri ve güçlü yorumu ile Türk pop müziğinin efsane isimlerinden Sertab Erener, Kerki Production ve Solfej Organizasyon'un düzenlediği yaz konserleri kapsamında Harbiye'de sahne aldı. Kendisini izlemeye gelen sevenlerine sürprizlerle dolu bir müzikal gösteri hazırlayan Sertab Erener, Harbiye'yi dolduran hayranlarına muhteşem bir gece yaşattı.

25 yıllık kariyerinde, onlarca unutulmaz şarkıya imza atan sanatçı, ön hazırlığı haftalar süren ve 3 bölümden oluşan konserde 3 saat sahnede kaldı.

 

Kariyerimin en değerli albümü için kredi çektim

 

'Yalnızlığım' ile başladığı ve 'sizi önce ağlatacağım:)' dediği  ilk bölümde; 25 yıl içinde biriktirdiği şarkılarının akustik sunumlarından oluşan bir repertuar ile sahnede olan Sertab Erener, şarkı aralarında seyirci ile oldukça ilginç diyaloglar da kurdu. Kariyerinin en değerli albümü seçilen Sertab gibi albümü için o dönemde kötü satışlar yüzünden kredi çekmek zorunda kaldığını ifade eden Erener, konserinin ikinci bölümde ise sevilen şarkısı 'Yanarım'ı seyircilerin arasına girerek söyledi.

 

‘’Kız Leyla’’yı çocuk gelinler için seslendirdi

 

Bu bölümün en dikkat çeken kısmı ise başarılı sanatçının çocuk gelinler ve kadına şiddete dikkat çekmek için Sezen Aksu’nun yazdığı ‘’Kız Leyla’’ şarkısını siyah duvakla söylediği an oldu. Şarkıyı seslendirirken oldukça duygusal anlar yaşayan Erener, şarkı sonunda seyirci tarafından uzun uzun alkışlandı.

 

 

çıplak ayakla Everyway That I Can

 

Son  bölümde  şarkılarını, bir süredir birlikte çalıştığı Beyhan Murphy'nin koreografi ve sahne yönetimi ile  profesyonel dansçılar eşliğinde dinamik bir müzikal gösteri ile seslendiren Erener, Eurovision'u kazandığı 'Everyway That I Can ' şarkısını aynı kıyafet ve koreografi  ile, aynı zamanda çıplak ayakla seslendirerek herkese sürpriz yaptı.

 

 

Bu özel gece için Belma özdemir'e çok özel kostümler hazırlatan Sertab Erener, geceyi 'Aşk' şarkısını seyircilerle birlikte seslendirdi. Perdenin kapanmasının ardından Harbiye’den ayrılmayan seyirciler, Sertab Erener’i alkışlarla tekrar sahneye davet ettiler. Yoğun istek üzerine kulisten geri dönen Erener, ‘’Aşk’’ isimli parçasına bis yaparak geceyi sonlandırdı.