Vespa’nın Ejderha Gücüyle Buluşması

Vespa’nın Ejderha Gücüyle Buluşması Vespa’nın Ejderha Gücüyle Buluşması

Bir efsane. Bir mit. Bir ikon. Yenilikçi stiliyle fark yaratan Vespa, köklü geleneksel tarzını mo-dern ustalıkla birleştirerek Çin Takvimi’ne özel “Vespa 946 Dragon” ile unutulmaz bir tasarıma imza attı. Tüm dünyada sınırlı sayıda, sadece 1.888 adet üretilen modelin dış görünümü, yılan gibi kıvrılan canlı zümrüt yeşili ejderha motifiyle süslü. Ejderha gücünden yararlanarak kendine özgü İtalyan çizgisini yollara taşıyan Vespa, bu model için özel olarak üretilen “Vespa Deri Mont” ile de bir ilke imza atıyor. 

Dragon yılına özel tasarlanan Vespa’lar şimdi Türkiye’de. İtalyan yaşam tarzı ve özgür ruhun za-mansız simgesi olan Vespa, Çin Takvimi’ne göre içinde bulunduğumuz Ejderha Yılı için sınırlı sayıda çok özel bir modele imza attı: "Vespa 946 Dragon”. Scooter'un vahşi ruhunu taşıyan özel dragon koleksiyon serisi altın renginde yeniden tasarlandı. Sınırlı sayıda 1.888 adet üretilen Vespa 946 Dragon’un dış görü-nümü, yılan gibi kıvrılan canlı zümrüt yeşili ejderha motifiyle süslü. İtalya'da en son teknolojiyle, el ya-pımı olarak üretilen yeni modelin cesur tasarımı kültürlerin, inovasyonun ve sofistikeliğin bir araya geli-şine işaret ederek farklı enerji ve güç hissini ortaya koyuyor.

Vespa’dan bir ilk
Vespa, bu lansmana özel ve Ay Yeni Yılı'na saygı amaçlı ilk tekstil ürününü de tanıttı Özel  olarak tasarla-nan deri montlar ikonik scooter'ın bir efsane haline gelmesini kutlarken, stille mirasın kendine özgü kombinasyonunu da yansıtıyor. Vespa 946 Dragon'un tasarımından esinlenen fitilli yün ve napa deri kollu ceketin sol cebinde ve sırt kısmında zümrüt yeşili bir ejderha motifinin yanı sıra baskılar ve işlemeler yer alıyor. Ceketin ön panelinde Vespa'nın ikonik V monogramına eşlik eden eski bir Çin atasözü de yer alıyor. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen ve yenilikçi ve lüks detaylar içeren özel koleksiyon, Ejder-ha Yılı'nın merkezinde yer alan iddialı karakteri yansıtıyor. Türkiye’de sadece 10 adet satışa sunulacak özel montlar www.beymen.com üzerinden exclusive olarak satılacak. Özel Ay Yeni Yılı kutlama et-kinliğiyle benzersiz bir güce sahip olan ejderha modelini, ilk kez 24 Ocak'ta Hong Kong'da düzenlenen özel davette tanıtan Vespa, refah alameti olarak kabul edilen ve mitolojik bir varlık olarak öne çıkan ejderhanın gücünden yararlanarak kendine özgü İtalyan çizgisini yollara taşıyor.