Ünlüler “Genç Dokunuş” Projesinde Buluştu

Ünlüler “Genç Dokunuş” Projesinde Buluştu Ünlüler “Genç Dokunuş” Projesinde Buluştu

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan çanta tasarımları,Tergan tarafından İlkbahar-Yaz 2016 Koleksiyonu için üretildi.

öğrencilerin yaptığı çanta tasarımları Tergan tarafından üretilerek, Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi’nde yer alan Osman Hamdi Bey Salonu’ndaki sergi ile ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

19 Şubat tarihine kadar ziyaret edilebilecek sergiye, Ayşe Kucuroğlu, Burcu Ziyal, Meral Yazıcı, Ayşegül Toplusoy, Aslı üstünkaya, Işıl Reçber, Elif Gönlüm gibi cemiyet ve iş dünyasından birçok isim katıldı.

Her daim iddialı ve özgün çizgisiyle deri severlerin ilk tercihi olan Tergan ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi, “Genç Dokunuş” isimli projede buluştu. Projede, Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nden 11 öğrenci, Tergan’ın İlkbahar-Yaz 2016 Koleksiyonu için 14 çanta koleksiyonu yarattı. “Genç Dokunuş” projesinde görev alan 11 öğrenci Tergan tarafından eğitim bursu hakkı kazandı.

Gençlerin “Genç Dokunuş” projesi kapsamında tasarladıkları çantalar, İlkbahar-Yaz 2016 Koleksiyonunda satışa sunulmak üzere Tergan tarafından üretildi. Tergan’ın gençlerin gözünden hayat bulan birbirinden farklı ve yaratıcı tasarımlar, sergi açılışında ziyaretçiler tarafından tam not aldı.

Serginin açılışına Ayşe Kucuroğlu, Burcu Ziyal, Meral Yazıcı, Ayşegül Toplusoy, Aslı üstünkaya, Işıl Reçber, Elif Gönlüm gibi cemiyet ve iş dünyasından birçok isim katıldı.