Türkiye’nin Ilk Bireysel Sanatçı NFT Sergisi Animal Babes Kalao.io Üzerinden Satışa Çıktı

Türkiye’nin Ilk Bireysel Sanatçı NFT Sergisi Animal Babes Kalao.io Üzerinden Satışa Çıktı Türkiye’nin Ilk Bireysel Sanatçı NFT Sergisi Animal Babes Kalao.io Üzerinden Satışa Çıktı

Özgürlükçü ve başkaldırı ruhundan ilham alan, kadının vahşiliğini ve anaçlığını doğadaki ruhla birleştiren, tasarımcı, ressam, iç mimar Eda Zamanpur’un resim sergisi Animal Babes 8 Mart’ta sanatseverle buluştu. Sky Meta Solutions ortaklığında ve Silk and Cashmere’in katkılarıyla gerçekleşen sergide LG OLED teknoloji sponsorluğunu üstlendi. Animal Babes koleksiyonunun gelirinin yüzde 20’si TEV’in Üstün Başarı Sanat Burslarında kız öğrencilere bağışlandı.  

8 Mart akşamı açılışı gerçekleşen sergiye Bensu Soral Baş, Duygu Özaslan, Mahmut Orhan, Caner Erdeniz ve Batuhan Begimgil gibi tanınmış isimler katıldı. Ayrıca sergiye katılan sanatseverler sergideki koleksiyondan satın alarak bu anlamlı projeye destek verdiler. Yoğun ilgi gören açılışta, sergideki eserlerin yüzde 50’den fazlasının satışı gerçekleşti.
Sergide satışı gerçekleşen ürünlerin gelirinin yüzde 20’sinin TEV’in Üstün Başarı Sanat Bursuna bağışlanması sayesinde, genç kız öğrencilere destek sağlanarak sanata teşvik edilmesi hedefleniyor. 8 Mart akşamı satın alınan eserlerden bazıları yeniden değerlenerek tekrar satışa çıktı. Proje kapsamında Animal Babes koleksiyonu satışlarından elde edilen gelirle TEV’e bağış devam edecek.

Eda Zamanpur'un ve Türkiye’nin ilk bireysel sanatçı NFT sergisi olan Animal Babes
16 Mart’a kadar Hazal Özkan Art sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

8-16 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Eda Zamanpur, “Türkiye'de sanat ve sosyal faydayı bir araya getiren NFT çalışmalarıyla özelleşen ilk ekip olarak ikinci projemizi 2022'nin ikinci yarısında gerçekleştirmeyi planlanıyoruz. Animal Babes eserlerini satın alanların hem ikinci projede öncelik hakkı olacak hem de sürprizlere sahip bir grup olacak” dedi.