Türk Sinemasının 108. Yılı Görkemli Bir Ödül Töreni İle Kutlandı

Türk Sinemasının 108. Yılı Görkemli Bir Ödül Töreni İle Kutlandı Türk Sinemasının 108. Yılı Görkemli Bir Ödül Töreni İle Kutlandı

“Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni”nin beşincisi 29 Kasım Salı akşamı Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. SİNEGED (İstanbul Sinema Geliştirme ve Tanıtma Derneği) tarafından düzenlenen ödül töreninde Yeşilçam’ın unutulmaz yıldızları ile Türk Sinemasının genç oyuncuları bir araya geldi.  

Türk Sinemasının 108. yılı onuruna, 29 Kasım Salı akşamı düzenlenen ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni’ Atatürk Kültür Merkezi’nde, kırmızı halı geçidi ve ardından gerçekleşen etkileyici ödül töreni ile kutlandı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle İstanbul Sinema Geliştirme ve Tanıtma Derneği’nin (SİNEGED) yönetiminde düzenlenen ödül töreninin ev sahipliğini SİNEGED Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Türkşen ve SİNEGED Yönetim Kurulu Üyesi Nur Türkşen üstlendi.

Gecenin sunuculuğunu, aynı zamanda ödül töreninin organizasyonunu da üstlenen Hakan Türkşen ile yapımcı, senarist, sunucu Nur Türkşen gerçekleştirdi. Değerli sanatçı Filiz Akın’ın ödülünü oğlu İlker İnanoğlu alırken, Emel Sayın gönderdiği video ile mutluluğunu dile getirdi. Gecede aynı zamanda Tamer LEVENT, Yılmaz ERDOĞAN, Gülden KARABÖCEK, Zihni GÖKTAY, Rahim GÜLCÜOĞLU, Esin YAĞMURDERELİ gibi Türk sinema sektörüne damga vurmuş isimlerin yanı sıra başarıları ile dikkat çeken Barış KILIÇ, Wilma ELLES, Çetin ALTAY, Hakan TÜRKŞEN, Mustafa USLU, Faruk AKSOY, Berat Efe PARLAR gibi ünlü isimler de ödüllerini aldı.

Türk sinemasına emek veren pek çok ismi bir araya getiren özel gecede Gülden Karaböcek ‘Dilek Taşı’ isimli şarkısıyla davetlilere ‘nostaljik anlar yaşatırken, ‘Bursa Nilüfer Kadınlar Korosu’nun sevilen Yeşilçam şarkıları, sanatçı Murat Balkan’ın keyifli ezgileriyle konuklar eğlenceli anların tadına vardı.
 
Türk Sinemasının 108. Yılı Görkemli Bir Ödül Töreni İle Kutlandı Nur Türkşen-Zihni Göktay-Hakan Türkşen-Yılmaz Erdoğan
Türk Sinemasının 108. Yılı Görkemli Bir Ödül Töreni İle Kutlandı Nur Türkşen-Hakan Türkşen-Gülden Karaböcek-Şükrü Avşar
Türk Sinemasının 108. Yılı Görkemli Bir Ödül Töreni İle Kutlandı Nur Türkşen-Hakan Türkşen-Yusuf Ulutaş-Zihni Göktay
Türk Sinemasının 108. Yılı Görkemli Bir Ödül Töreni İle Kutlandı Nur Türkşen-Hakan Türkşen-Rahim Gülcüoğlu-Şükrü Avşar
Türk Sinemasının 108. Yılı Görkemli Bir Ödül Töreni İle Kutlandı Barış Kılıç
Türk Sinemasının 108. Yılı Görkemli Bir Ödül Töreni İle Kutlandı Nur Türkşen-Hakan Türkşen-Wılma Elles-Şükrü Avşar