Türk Dünyası Kastamonu’da Buluşacak

Türk Dünyası Kastamonu’da Buluşacak Türk Dünyası Kastamonu’da Buluşacak

23. Türk Dünyası Günleri Etkinlikleri, Cumhuriyetin 100. Yılında  büyük bir coşkuyla kutlanacak.  

Kastamonu Belediyesi 23’üncüsünü düzenleyeceği Türk Dünyası Günleri’nde muhteşem bir organizasyona hazırlanıyor.
Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun ev sahipliği yapacağı “ Türk Dünyası Günleri” etkinlikleri heyecanını 5 Haziran 2023 tarihinde , İstanbul Swissotel Bosphorus’ta kahvaltı organizasyonunda basın mensupları ile paylaştı.
Bu büyük organizasyon 9 Haziran 2023  tarihinde yöresel kıyafetlerle davetli ülkeler tarafından oluşturulan kortej geçişi ile başlayacak.
Geçit töreninin ardından Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu ve davetliler, her yıl olduğu gibi ülkeleri temsil eden çadırların da yer aldığı eski Türk kültürüne uygun şekilde dizayn edilmiş stantları ziyaret edecekler.
Kastamonu’yu  cumhuriyetin 100. Yılına özel görkemli  bir Drone ve Havai Fişek Gösterisi Bekliyor

Etkinlik alanında yerel sanatçıların konserlerinin yanı sıra katılımcı ülkelerden gelen ekiplerin sahne gösterilerini gerçekleştirecek.
Anadolu Ateşi  ve Kubat Bu Büyük Organizasyonun Açılış  Gecesinde Sahne Alacak

İlk gün programı havai fişek gösterilerinin sonra Anadolu Ateşi grubu  muhteşem danslarını  sergileyecek olup ardından sevilen sanatçı Kubat konseriyle sona erecek.
İkinci gün tekrar yapılacak olan  havai fişek gösterisinin ardında bu kez sahneyi başka bir sevilen sanatçı Bengü devir alacak ve coşkulu bir kapanış gerçekleştirecek.Türk Dünyası’nı Bir Araya Getiren En Büyük Etkinlik
Türk Dünyası Günleri resmi açılış seremonisinde bir konuşma yapacak olan  Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu bu hazırlık aşamasında Türk dünyası ve kültürünün bugüne kadar bu kadar büyük bir etkinlikte bir araya gelmediğini belirterek “Kadim şehrimiz Kastamonu bugün tarihine geçecek bir etkinliğe 23. kez ev sahipliği yapıyor. Milli mücadelenin olmazsa olmaz şehri, istiklal madalyalı tek ilçeye sahip Kastamonu bu özellikleri ile böyle bir buluşmanın yapılabileceği en uygun platform olarak öne çıkıyor. Bu yıl Cumhuriyetimizin  100. Yılı sebebiyle, devam ettirdiğimiz deneyimi çok daha geniş kapsamıyla hayata geçirmek istedik.  Buraya uzak, yakın bir çok bölgeden gelecek olan misafirlerimiz olacak.Geleneksel hale getirdiğimiz bu etkinliğimizi  her yıl daha da fazla katılım ile tekrarlamayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.