Tasarım Tomtom Sokakta Sanat, Tasarım ve Alışverişi Buluşturdu

Tasarım Tomtom Sokakta Sanat, Tasarım ve Alışverişi Buluşturdu Tasarım Tomtom Sokakta Sanat, Tasarım ve Alışverişi Buluşturdu

Tomtom Mahallesi, 11-14 Mayıs tarihinde tasarımın zengin ve renkli dünyasıyla yenilendi. QNB Finansbank ana sponsorluğunda; sanat, tasarım ve alışverişi buluşturan etkinlikte 4 gün boyunca; 150’nin üzerinde tasarımcı/sanatçı, 30’un üzerinde atölye, söyleşi ve canlı performans gerçekleşti.

Tomtom Mahallesi, 11-14 Mayıs 2017’de tasarım ve yaratıcılık üzerinde iddiasını sürdüren Tasarım Tomtom Sokakta etkinliğine ev sahipliği yaptı. İlki geçen yıl düzenlenen ve gördüğü büyük ilgi nedeniyle geleneksel olarak yılda iki kez düzenlenmesine karar verilen Tasarım Tomtom Sokakta; Tomtom Mahallesi’nin yaratıcı havasını güçlendirdi. Etkinlikte; moda, mücevher, aksesuar, mobilya, seramik, grafik, kumaş, kağıt, aydınlatma gibi sektörlerden 150’nin üzerinde marka/tasarımcı yer aldı.

Tomtom Design Management İcra Kurulu Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel tarafından düzenlenen etkinliğin ünlü konukları da oldu. Aralarında; ömer Taviloğlu-Hande çokrak, Ezo Sunal, Füsun-Sinan Kuran, İnci Aksoy, Selin Fadıllıoğlu, Begüm Kütük, Aslı Tezcan, İrem-Kaya Demirer, da olduğu geniş bir ziyaretçi kitlesi etkinliği ziyaret etti. Arzu Kaprol, ümit ünal, Gül Ağış gibi tasarımcılar stantlarıyla ziyaretçilerle buluştu.

Ziyaretçiler, 4 gün boyunca ‘Hayatı ve Geleceği Tasarlamak’ konulu özel söyleşi ve buluşmalara katıldı. Levent Erden ‘Dönüşüm’, Elif Dağdeviren ‘Hayallerin Tasarımı: Sinema’ Ecmel Ayral , ‘VUCA Dünyasında Strateji Tasarlamak Mümkün mü?’,  Saffet Emre Tonguç ‘Yaşamı Tasarlamak’, Beyhan Murphy, Konuk: Fatih Metin Demirkol ‘Sahne Arkası ve İlişkili Alan-Fotoğraf’, özlem Güsar ‘Oggusto ile Yeni Dünyada Yeni Lüks’, Han Tümertekin ‘Sokakla Yaşamak’, Av. Sinan Naipoğlu ‘Tescilli Markalar Derneği -Türkiye’de Marka Tescili ve Marka Koruma’, Can Oba ‘Dünden Bugüne Yemek Kültürümüz ve Güncel Trendler’, Esra Koyuncu ‘Feng Shui Nedir Ne Değildir?’, Alishiro-İlhan Koçulu-Pınar Kaftancıoğlu ‘Yerel üret Yerel Tüket’ başlıklı söyleşilerle ziyaretçilerle buluştular.

Ayrıca düzenlenen workshop ve atölyelerde; yoga, nefes, yeme-içme gibi deneyimler yaşandı. Anneler Günü etkinlikleri kapsamında çocuklar anneleriyle birlikte Semin Yalman Yılmaz’ın seansında yoga yaptı; Ece Uster ile oyuncak atölyesine katıldı; Defne Ongun Müminoğlu ile kitap tasarladı.

 

 

 

 

 

Geleneksel TMD Tasarım ödülleri Sahibini Buldu

 

Bireysel tasarımcıların yanı sıra perakende sektörünün tasarıma önem veren markalarının da bir araya geldiği etkinlikte, Tescilli Markalar Derneği iş birliğiyle geleneksel olarak gerçekleştirilen ‘Tescilli Markalar Derneği Tasarım ödülleri’ de sahiplerini buldu. Geçtiğimiz yıl kazananlarının önemli moda noktalarında tasarımlarıyla yer almalarını sağlayan yarışma, yine özgün tasarımları büyük ödüller ve seçkin platformlarla buluşturdu.

 

TMD Başkanı Hülya Aslantaş’ın açıkladığı ve TMD Jüri üyeleri tarafından kazananların belirlendiği Tasarım ödülleri’nde etkinliğin katılımcı markaları arasından; En özgün Logo ödülü Eye Collection ile özlem Gürdağ’ın; En özgün ürün ödülü Kitaplarım İçin markasıyla Burçin Demir’in; En Genç Marka ödülü de Soul Spiritz markasıyla Alara Büyükkoyuncu’nun oldu. Marka temsilcilerine Swarovski tarafından tasarlanan ödüller takdim edildi. Kazanan markalar; Edwards’da satış alanı, 17. Perakende Günleri’ne katılım ve İstanbul Shopping Fest döneminde katılımcı AVM’ler ve Kapalıçarşı’da satış yapma imkanını da elde etti

Kaan Düzarat’ın müzik direktörlüğünü yaptığı etkinlikte; Deniz Güngör’le Aqua Drum, Undomondo, Hakan Tamar, Jülide, Ali Deniz Kardelen, Uninvited Jazz Band performansları ve canlı müzik dinletileri de ziyaretçilere renkli saatler yaşattı.

4 günde 20 bin kişinin ziyaret ettiği Tasarım Tomtom Sokakta; Beyoğlu Belediyesi himayesinde, QNB Finansbank ana sponsorluğu, Jotun, Mastercard, Mudo, Orta Anadolu, Tomtom Gardens sponsorluğu ve Moda Tasarımcıları Derneği, İtalyan Lisesi, Tasarım Vakfı ve White and Soft iş birliğiyle gerçekleştirildi.