Su Altı Dünyası Derin Tutku İle TAǒlandı

Su Altı Dünyası Derin Tutku İle TAǒlandı Su Altı Dünyası Derin Tutku İle TAǒlandı

Dünyanın en zengin tropikal su altı yaşamının tam merkezinde yer alan Endonezya’nın Sulawesi Adası yakınlarında “Mercan Üçgeni” denilen bölgede Ayşegül Dinçkök tarafından çekilen su altı fotoğrafları, “TAÇ Derin Tutku Nevresim Koleksiyonu” ile hayat buldu.

Koleksiyonun lansmanı 08 Aralık Salı günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi Meydan Fuaye Alanı’nda aralarında; Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, Zorlu Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın, Ayşe-Yaman Erturan, Alpin Albayrak, Berrak Barut, Berrin-Olgun Zorlu, Bilgün Dereli, Burcu Karabacak, Burhan öcal, çiğdem Kamer, Simay Uras, Derya&Mustafa Alabora, Dilek&Mustafa Toner, Güliz Onursal, Ebru Sanver, Ece Vahapoğlu, Eda Kosif, Emre Zorlu, Evin Şaşmaz, Feryal Gülman, Gülden Büyükuçak, Hande çakrak, ömer Taviloğlu, İbrahim&Maya Bitargil, İsmet Alpagut, Sevil&Türkan Sabancı, Mensure özbek, Zeynep çarmıklı, Metin&Zeynep Fadıllıoğlu, Mine Kalpakçıoğlu, Murat&Beyza Arslan, Neşe Gönül, Monik İpekel, Nükhet Duru, Oya Aydoğan, özlem Cankurtaran, Tuna öztürk,Sedat Aloğlu, Sedef İybar, Selda Cerrahoğlu, Selin&çiğdem Solak, Serap Atakan, Bettina Machler, Serdar&Şule Cümbüş, Sevil Sabancı, Ferhat Ferhangil, Siren Ertan, Tahire Demircan, Atıl Kutoğlu, Tolga Sezgin, Saba Tümer, Yasemin Aloğlu ve Zeynep çarmıklı gibi çok sayıda ismin katılımıyla gerçekleşti.

Su altının gizemli dünyasını yansıtan büyülü bir atmosferde gerçekleşen “TAç Derin Tutku Koleksiyonu” lansmanı Zorlu Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın, Ayşegül Dinçkök ve Akdeniz Koruma Derneği Başkanı Zafer Kızılkaya’nın açılış konuşmalarıyla başladı. Ayşegül Dinçkök’ün çektiği su altı fotoğraflarını bir araya getirdiği “Derin Tutku” sergisinin uzun süredir doğa ve çevre gönüllülerinin büyük ilgisi ile karşılaştığını söyleyen Zorlu Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın; “Fotoğraflar, çevre bilincini artırmak ve dünya denizlerinin her geçen gün nasıl tahrip edildiğini vurgular nitelikteydi. Bizler de Zorlu Tekstil Grubu olarak doğanın, özellikle de denizlerimizin, insan eliyle yok edilişine sessiz kalmamak adına, Ayşegül Dinçkök ile birlikte “TAç Derin Tutku Nevresim Koleksiyonu” fikrini geliştirdik. TAç Derin Tutku koleksiyonumuzdaki her bir ürünün satışında müşterilerimiz Akdeniz Koruma Derneği’nin ‘Deniz Koruculuğu’ projesine destek olacak” dedi.

Ayşegül Dinçkök “TAç sayesinde hayalim gerçek oldu ve Derin Tutku TAç’landı. Düşünsenize kış geceleri dışarıda hava buz gibiyken benim rengarenk sualtı canlılarımın size vereceği etkiyi... Genel olarak Endonezya’da çekimi yapılan makro deniz canlıları koleksiyonun öğeleri ve hepsi küresel ısınma sonucu kaybolmaya yüz tutmuş türler, bana en acı veren de galiba bu olay. Bundan belki de 50 yıl sonra kirlenme ve küresel ısınma bu hızla giderse daha erken de olabilir, bu canlılar bu sularda artık yaşamlarını devam ettiremeyecek” dedi.

Akdeniz Koruma Derneği Başkanı Zafer Kızılkaya; “TAç Derin Tutku Koleksiyonu’ndan alınan her ürünle insanların odalarına denizi getirmekle kalmayıp, bir orfozun, bir ahtapotun, küçük bir karidesin ve de besin zincirinin en önemli halkası nesli tükenmekte olan Akdeniz fokunun da yaşam hakkına sahip çıkmış olacağız. Bugün dünyadaki denizlerin sadece % 1’i koruma altında. Sürdürülebilir bir gelecek için bu rakamın %20’ye çıkarılması gerekiyor. Bu projenin bu farkındalığa büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Flapper Swing grubunun da performans sergilediği etkinlikte davetliler koleksiyonu yakından görme ve satın alma fırsatı buldu. Lansman gecesindeki satışların tüm geliri Akdeniz Koruma Derneği’ne aktarıldı.

7 farklı nevresim takımı ve 6 farklı dekoratif yastığın yer aldığı koleksiyon, TAç Konsept ve Linens mağazaları ile www.tac.com.tr ‘de satışa çıkıyor. Koleksiyondan alınan her ürün Akdeniz Koruma Derneği’ne katkı sağlıyor.