Saint Benoît Lisesi Muhteşem Konser, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Saint Benoît Lisesi Muhteşem Konser, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars Saint Benoît Lisesi Muhteşem Konser, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Saint Benoît Lisesi Silüet Salonu, 10 Mayıs Perşembe günü , ''Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars '' konserine ev sahipliği yaptı.

 

Bu özel gecede, Ayhan SicimoğlU & Latin All Stars seyircilere büyülü bir müzik gecesi yaşattı.

 

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars Latin müziği denince akla gelen en önemli isim..... 

Saint Benoît Lisesi Silüet Salonu'nunda seyirciler, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars'ın rengarek programlarıyla, sonsuz enerjisiyle, kendi müziğimize uyarladığı latin ezgilerle eğlencenin, dansın doruğunda bir gece geçirdiler. Dostluğun ve sevginin gücünü müziğine yansıtmayı amaçlayan ve bunda gayet başarılı olan Ayhan Sicimoğlu’nun Latin müziğine kattığı özgün yoruma, seyirciler, Silüet Salonu'nun muhteşem atmosferinde tanıklık ettiler.

 

Saint Benoît Fransız Lisesi ve Siluet Salonu

 

Saint Benoît Fransız Lisesi kurulduğu günden bu yana sanata önem vermiş ve bu doğrultuda 2016 yılında tiyatro salonunu yenilemiştir. Yeni salonumuz 'Silüet' adı altında önemli konserlere ve tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapacak şekilde profesyonel ses ve ışık sistemleriyle donatılarak yenilenmiştir.

 

2016 yılından bu yana Mercan Dede, Kerem Görsev, İdil Biret, Canan Anderson, Aşkın Arsunan, Jehan Barbur, FisFüz, Jef Giansily gibi ses getiren konserlere, 15.İstanbul Bienali basın toplantısına (İKSV) ve Akbank Jaz Festivali kapsamında Purple is the Colour konserine ve ''Liselerde Caz'' atölye çalışmalarına ev sahipliği yapmıştır. Silüet Salonu, her yıl dünyadan ve Türkiye'den önemli sanatçıları ve uluslararası etkinlikleri ağırlamaya devam edecektir.

 

 

Saint Benoît Fransız Lisesi Hakkında

Saint Benoît Lisesi, 1783 yılından bu yana, insani değerleri ön planda tutan yaklaşımıyla eğitime hizmet görevini sürdürmektedir.

235 yıldır, nitelikli ve ayrıcalıklı eğitim kurumu kimliğinden ödün vermeden, Türk Gençliği’ne en iyi eğitimi vermeyi hedefleyen Lise, ‘’öğrencinin eğitici projelerin merkezinde’’ olmasını sağlayan bir anlayışı benimsemektedir. Kurum projesinin temeli, gerek insani boyutta, gerekse profesyonel alanda başarıya ulaşmış bireyleri topluma kazandırmaktır.