Sadık Ahmet : ‘Yılın Sinema Filmi’ Seçilerek Büyük Başarıya İmza Attı

Sadık Ahmet :  ‘Yılın Sinema Filmi’ Seçilerek Büyük Başarıya İmza Attı Sadık Ahmet : ‘Yılın Sinema Filmi’ Seçilerek Büyük Başarıya İmza Attı

Batı Trakya Türklerinin demokratik hakları için mücadele veren merhum Sadık Ahmet'in hayatının anlatıldığı “Sadık Ahmet” filmi büyük bir başarı göstererek Nigella Klass Ödülleri’nde ‘Yılın Sinema Filmi’ ödülüne layık görüldü. Ödülü almak üzere sahneye çıkan Sadık Ahmet’in kızı Avukat Funda Sadıkahmet, filmin büyük bir başarıya imza attığını belirterek kendilerini ödüle layık gören Klass Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Kapucuoğlu’na teşekkürlerini sundu.  

Batı Trakya Türklerinin hakları için mücadele eden Dr. Sadık Ahmet’in destansı mücadelesini konu alan ve Dr. Sadık Ahmet’in kızı Avukat Funda Sadıkahmet’in beyaz perdeye taşınması adına büyük emek verdiği “Sadık Ahmet” filmi ‘Yılın Sinema Filmi’ ödülünün sahibi oldu. Filmden özel bir kesitin sunulduğu anlarda, Batı Trakya Türklerinin kahramanı Sadık Ahmet’in kızı Avukat Funda Sadıkahmet, bu çok özel ve anlamlı ödülü almak üzere büyük alkışlarla sahneye çıktı. Ödülü almak için kardeşi Levent Sadıkahmet’i de sahneye davet eden Funda Sadıkahmet, “Biraz önce filmin son sahnesinde gördüğünüz o küçük kız artık büyüdü ve şu anda buradayım. Çok büyük mücadeleler verdik. Babamın hatırasını bir sinema filmi ile yaşatıyor olmak ve bunun da ödülle taçlandırılmış olması onur ve gurur verici. Herkese çok teşekkür ediyorum” sözleriyle ödülünü ünlü oyuncu Bekir Aksoy’un elinden aldı. Duygu dolu anlar yaşayan Funda Sadıkahmet ve Levent Sadıkahmet, filmin başarısını yakın dostlarıyla ve ailesiyle kutlayarak herkesin ilgi odağı oldular.

 
Sadık Ahmet :  ‘Yılın Sinema Filmi’ Seçilerek Büyük Başarıya İmza Attı Bekir Aksoy,Funda,Levent Sadıkahmet
Sadık Ahmet :  ‘Yılın Sinema Filmi’ Seçilerek Büyük Başarıya İmza Attı Funda Sadıkahmet