Ruzy Gallery : Artweeks Istanbul'un 9. Edisyonunda Büyük İlgi Gördü

Ruzy Gallery :  Artweeks Istanbul'un 9. Edisyonunda Büyük İlgi Gördü Ruzy Gallery : Artweeks Istanbul'un 9. Edisyonunda Büyük İlgi Gördü

İstanbul'un sanat sahnesine yeni bir soluk getiren Ruzy Gallery, sanatçıları ve sanat tutkunlarını bir araya getiren Artweeks Istanbul’un 9. edisyonuna katılarak büyük ilgi gördü. The Ritz-Carlton Residences, İstanbul B Blok ‘ta kapılarını açan ve iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasının sanatsever isimlerini bir araya getiren etkinlikte, Ruzy Gallery'nin kurucusu Esra Çevik, Artweeks Istanbul'un bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.  

Sanatın çeşitli disiplinlerinden sanatçıları, koleksiyonerleri ve sanat tutkunlarını bir araya getiren Artweeks Istanbul, Bilgili Holding ev sahipliğinde ve UBS ana sponsorluğunda The Ritz-Carlton Residences, İstanbul B Blok ‘ta kapılarını açtı. Bilgili Sanat ve Sabiha Kurtulmuş tarafından düzenlenen etkinlik, her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul’u sanatın merkezi haline getirmeye hazırlanırken, İstanbul'un sanat sahnesine yeni bir soluk getiren Ruzy Gallery, Artweeks Istanbul'un 9. Edisyonuna katılarak, çağdaş sanat tutkunları için özgün bir ortam oluşturdu. Türkiye'nin önde gelen sanat galerilerinin yanı sıra, kurumsal ve özel koleksiyonların, müze koleksiyonlarının buluştuğu etkinlikte; iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasının sanatsever isimleri bir araya gelirken, Ruzy Gallery, genç sanatçıları çağdaş ve yenilikçi bir platformda buluşturma hedefini vurguladı. Artweeks Istanbul'un 9. edisyonuna katılan Ruzy Gallery'nin kurucusu Esra Çevik, etkinlik öncesinde yaptığı açıklamada, “Ruzy Gallery olarak, sanat tutkunlarının her yıl heyecanla beklediği Artweeks Istanbul'un bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Amacımız, farklı dönemlere odaklanarak çağdaş sanat tutkunları için özgün bir ortam oluşturmak ve genç yetenekleri yenilikçi bir platformda sergilemek. Bu etkinlik, sanatseverlerle sanatı buluşturduğumuz önemli bir fırsat.” şeklinde konuştu.