Reis Gıda Geleceği Besleyecek Marka Ödülünü Aldı

Reis Gıda Geleceği Besleyecek Marka Ödülünü Aldı    Reis Gıda Geleceği Besleyecek Marka Ödülünü Aldı

Geleceğimizi besleyebilmek için güvenilir gıdalar üretmeliyiz. Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumun desteği ile gerçekleştirilen Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future Ödül Töreni 24 Ekim tarihinde gerçekleştirildi.

‘’Geleceği Besle’’ mottosuyla düzenlenen Zirve’de Reis Gıda “Geleceği Besleyecek” markalar arasında seçilerek ödüle layık görüldü.
Reis’in önceliği, tüm insanların güvenli gıdaya ulaşabilmesini sağlamak, dengeli büyüme ve dünyanın her yerindeki insanları Reis markası, ürünlerinin tadı, lezzeti ve kalitesiyle buluşturabilmektir.
Sağlıklı ve güvenli gıdaların üretimi ve temini, sağlıklı beslenmenin en temel ve vazgeçilmez unsurudur.
Günümüzde güvenli gıda üretimi için hammaddeler, tedarikçilerin seçimi ve değerlendirmesi, işletmeye kabulü, üretim aşamaları, son muhafaza ve sevkiyat dahil olmak üzere kontrol altında tutan bir yaklaşım ile standartlarının korunması gerekir.
Gıda güvenliği ve sağlıklı ürün üretimi konusunda dünya standartlarını sağlamak amacıyla kurulduğu günden bugüne ürün standardına vermiş olduğu önem ile “Türk Gıda Kodeksine” uygun üretim yapıp, en üstün kaliteyi tüketicisine sunmayı ilke edinmiş olan Reis 1994 yılından bugüne sürekli TSE kontrolünde Avrupa Birliği’nin gıda hijyeni olarak benimsediği HACPP “Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları Yönetim Sistemi”ni 2000 yılında sektöründe ilk alan markadır. Bu sistem ürün tarladan sofraya gelene kadar üretimin her aşamasında izlenip, kontrol edilerek gıda güvenliği sağlayan sistemdir.
41 yıldır kalite, standart ve hijyeni ön planda tutarak üretim yapan Türkiye ve dünya mutfaklarına farklı lezzetler sunan Reis, güvenli üretim konusundaki yüksek kalite ve hijyen standartlarını sürekli güncelliyor. ISO 9001 kalite yönetim sistemi ile ISO 22000 Gıda Yönetim Sistemi Standardı belgelenmiş olan Reis insanların sağlık yönünden güvenli gıdayı alabilmeleri ve '' daha iyi bir yaşam '' için '' Reis Gıda Güvencesini '' oluşturmak ve sürekliliği sağlamayı, toplumun beklentilerine duyarlı olmayı misyon edinmiştir.
Ulusal ve Uluslararası kalite normlarına uygunluğu belgelenmiş Reis ürünleri; tarım ürünleri ihracatında ilk 10’da yer alan Amerika, Hollanda, Almanya, Fransa, Kanada ve Belçika olmak üzere 26 ülkeye ihraç ediliyor.
Kendi sektöründe bu belgelere sahip ilk marka olan Reis üretim tesislerinde, depolarında ve sahada aldığı en üst seviyedeki önlemleri titizlikle uyguluyor. Pandemi döneminde aldığı önlemler ve gerçekleştirdiği hijyen standartları ile TSE tarafından “COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi”ni sektöründe ilk alan firma oldu.
Tarladan çatala kadar olan tüm zincirde kaliteyi ve güveni en değerli noktası olarak kabul etmektedir. Tüketicisine sunduğu katma değerli ürünler yapılan tüm araştırmalarda Reis’i “en güvenilen”, “en çok tercih ve tavsiye edilen” markası yapmıştır. Bu sonuçların verdiği sorumlulukla tüketicisine her zaman aynı lezzeti aynı kaliteyle buluşturma hedefindedir.
Areda danışmanlık ve Z Raporu iş birliği ile 2019 yılında gerçekleştirilen “Benim Markam” araştırmasında da, bakliyat sektöründe tüketicilerin güven ve beğeni ölçeğinde benim dediği markalarda güven ve sadakat kriterinde Reis birinci olmuştur.
2021 yılında T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ve İstanbul Ticaret Odası’nın desteği ile, Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği ETÜDER ve Gıda Güvenliği Derneği GGD liderliğinde Tedarik Zincirinde Güven Programı çerçevesinde yayımlanan, ürünlerinin kalitesi, izlenebilirliği ve süreçlere uyumunu sağlayıp başarıyla gerçekleştirmiş olduğu uygulamalarla “Güvenli Tedarikçi Sertifikası” almaya hak kazanmıştır.
Bu gücü yarınlara taşıyabilmek, bugün olduğu gibi gelecekte de imrenilen firma ve lider bir marka olarak sürdürebilirliği sağlayabilmek için; markaya yatırım yapmakta, kalite standardını en üst seviyede tutmaktadır.