Polimeks’in 20.Yılına Özel Görkemli Kutlama

Polimeks’in 20.Yılına Özel Görkemli Kutlama Polimeks’in 20.Yılına Özel Görkemli Kutlama

Polimeks Holding, 20. yılını Sezen Aksu’nun eserlerini yeniden yorumlayan The Royal Philharmonic Orchestra’nın eşsiz konseriyle kutladı.

Ulusal ve uluslararası birçok önemli projeye imza atan  ve dünyanın en büyük 250 müteahhit firması arasında Türkiye’yi en üst seviyelerde temsil ederek gururlandıran Polimeks Holding, 20. kuruluş yıldönümünü bir dizi etkinlikle kutluyor.

İmza attığı prestijli projeler ve istihdam ve ihracat sıralamalarındaki performansıyla Türkiye’ye örnek olan Polimeks Holding, Guinness Rekorlar Kitabı dahil pek çok rekora adını yazdırarak başarılarla taçlandırdığı 20 yılını, eşsiz bir konserle kutladı.

1995 yılında kurulduğu günden bu yana 132 uluslararası proje ile 20 yılı geride bırakan Polimeks Holding’in kuruluş yıldönümüne özel olarak yaratılan proje kapsamında, dünyaca ünlü The Royal Philharmonic Orchestra’sı, Türkiye’nin en önemli isimlerinden Sezen Aksu’nun eserlerini yorumladı. Türk müzisyen Erdal Kızılçay’ın orkestrasyonu ile yeniden düzenlenen 15 Sezen Aksu parçası, aynı zamanda Andrea Bocelli’nin de orkestra şefliğini üstlenmiş olan Marcello Rota’nın orkestra şefliğinde eşsiz bir müzikal ziyafete dönüştü.

Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Siyahi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Gözener ile ailelerinin ev sahipliğinde özel bir davet ile başlayan geceye aralarında Güler Sabancı, Sevil Sabancı, Ahmet Zorlu, Şule-Serdar Cümbüş, Berrin Zorlu, Derin-Cem Aydın, Mustafa Taviloğlu, ümit-Cem Boyner, Oya–Bülent Eczacıbaşı, Ali Kibar, Zeynep-Osman çarmıklı, Ayşegül-ömer Dinçkök, Şebnem-Ceylan-Celal çapa, Leyla Alaton, Ayşe-Adnan Polat, Serra-Alp Taşkent, Selin Hamamcıoğlu, Sıla, Cengiz Abazoğlu, Şebnem Dinçkök, Aylin-özcan Tahincioğlu, Erkut Soyak’ın bulunduğu iş dünyası ve cemiyetten birçok ismi katıldı. Geceye sanat dünyasından ise Oya-Hüsamettin Koçan, Mehmet Aksoy, Adnan çoker, Sıla, Ziynet Sali, İrem Derici, Sibel- Bedri Baykam ve Kerem Görsev gibi birçok ünlü isim katıldı.

İki bin davetliyi bir araya getiren bu özel gecede Sezen Aksu’nun kavalyesi, oğlu Mithat Can özer’di. 

 

40 yıllık hayal gerçek oldu

Gecede bir konuşma yapan Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, öncelikle geceye ortakları Cem Siyahi ve Abdullah Gözener’e teşekkür ederek başlarken, “Burada huzurlu ve sağlıklı olduğumuz için tanrımıza, anne ve babalarımıza, ailemize, çocuklarımıza, 20 yıl içinde aile olduğumuz Polimeks çalışanlarına ve bu geceyi bizimle paylaşan tüm dostlarıma teşekkür ederim. özellikle Polimeks’in isimsiz kahramanları ve bize en büyük gururu yaşatan işçi arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ederim ” dedi.

Bu gecenin aslında yaklaşık 40 yıllık bir hikayesi olduğunu söyleyen Tabanca, “Bu fikri tam 40 yıl önce daha çok gençken hayal etmiştim. Bu hayatta öğrendiğim en önemli şeylerden biri, hayallerimizi öldürmememiz gerektiği. İstenirse, hayallerin gerçek olabildiğini, gerçek olması için çaba sarfetmemiz gerektiğini anladım” diye konuştu.

Bugünün ayrıca 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü olduğunu da hatırlatan Erol Tabanca, konuklarının gününü kutladı. Bu gecenin hayata geçmesini sağlayan Sezen Aksu, Erhan Kızılcay, Marcello Rota, The Royal Philharmonic Orchestra ve İstanbul Filarmoni Korosu’na da ayrıca teşekkürlerini sundu.

“Bana hayattayken kendimi iyi hissettirdiler”

Sezen Aksu’nun son parçada sürpriz olarak sahneye çıktığı ve “Hayat Sana Teşekkür Ederim” parçasında orkestraya eşlik ettiği konser, davetlilerce ayakta alkışlandı. Sezen Aksu, yaptığı kısa konuşmada Polimeks ve Erol Tabanca’ya teşekkür ederek, “Bana hayattayken kendimi iyi hissettirdiniz. Ben böyle şeyleri dile getirmeyi sevmem ama bu gece özel bir gece ve bir ilki gerçekleştirdik. Bir insanın alabileceği en büyük hediye bu olsa gerek” dedi.

 

REPERTUAR

 1. MASUM DEĞİLİZ

 

 1. İSTANBUL İSTANBUL OLALI

             Ud-Fatih Doğaner

             Klarnet- Göksun çavdar

 1. İKİNCİ BAHAR

            Piyano-Erdal Kızılçay

 

 1. KAYBOLAN YILLAR

 

 1. çAKKIDI

 

 1. ONURSUZ OLMASIN AŞK

            Akatay Ritim Grubu

 

 1. KAçIN KURASI

            Trompet- Hasan Gözetlik

            Akatay Ritim Grubu

 

 1. KAHPE KADER

           Akatay Ritim Grubu

 

 1. SENİ KİMLER ALDI 

             Bas gitar-Erdal Kızılçay

 

 1. SORMA

 

 1. ŞIKIDIM

            Klarnet- Göksun çavdar

            Akatay Ritim Grubu

 

 1. BEN SENDE TUTUKLU KALDIM

            Akatay Ritim Grubu

 

 1. KüçüĞüM

            Piyano-Erdal Kızılçay

            Akatay Ritim Grubu

 

 1. KESKİN BIçAK

            Piyano-Erdal Kızılçay

            Akatay Ritim Grubu

 

 1. HAYAT SANA TEŞEKKüR EDERİM

            Piyano-Erdal Kızılçay